Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig köteles apám fizetni a...

Meddig köteles apám fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
A szuleim mar 7 eves koromban elvaltak es en anyukamnal maradtam . mostmar 18 eves vagyok oktober óta es most fejeztem be az licit. Azt szeretnem kerdezni hogy apam addig kell fizesse a gyerektartast amig be nem toltom a 18-at vagy addig amig be nem fejezem az iskolat. Pl ha 20 eves koromig jarok suliba akkor nekem addig kéne fizessen ? Mert en miota betoltoltottem a 18-at azota nem fizetett semmit. Es ha azt nezzuk hogy hogy addig kell fizessen amig be nem fejezem a sulit akkor mar 8 honapja nem fizetett semmit. Amugy kb 2 eve nem beszelek apammal mert nem vagyok vele joba... Elore is koszonom a segitseget!
2016. jún. 8. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első szakma megszerzéséig, legkésőbb 24 (indokolt esetben 26) éves korodig.


De gyerektartás csak 18 éves korodig jár. Utána rokontartást kell kérned, az nem jár automatikusan.

2016. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
18éves kor után rokontartásnak hívják és nem gyerek tartásnak. A rokontartás nem jár automatikusan, simán letiltható pl. érdemtelenség címén. Mivel nem tartjátok a kapcsolatot már 2éve így apukás simán kérhette és simán megkaphatta, hogy ne kelljen fizetnie. Amúgy nem értem. Nagykorúságodig fizette rendesen (legalábbis nem derül ki az írásodból, hogy gond lett volna, ezért feltételezem) értelem szerűen úgy is, hogy nem tartottátok a kapcsolatot. Most, hogy nem fizet, érdekelni továbbra sem érdekel, de a pénze kellene? Magamból indulok ki, de én az ilyet nem értem. Nem minősítelek, nehogy magadra vedd, csak leírtam, hogy nem értem. Szép napot! :)
2016. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lici szó gyanús nekem. Határon túli vagy? Gondolom ott se nagyon másak a jogszabályok, mit amit az előzők leírtak, de biztosat azt nem tudok.

mondjuk ha nem tartod vele a kapcsolatot, az egy nagykorúnál hivatkozási ok lehet az apának, hogy ne fizessen.

Ha neked meg arra van okod, hogy ne keresd, akkor hagy rá, legyen boldog a pénzével, és igyekezz meglenni nélküle.

2016. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, erdelyi vagyok. Es ő nem keres engem mert a mostani felesege teljesen eluralkodott felette es megtiltotta hogy talalkozzon velem a sajat apam... Eleg fura mondjuk... Es en ezert haragudtam meg ra hogy nem keres es hogy hogy lehet ennyire bamba... Na de ez mindegy is.nem vagyok raszorulva a penzere de akkor is.. Ha mar nem torodik velem akkor legalabb azt a kis csekely osszeget kuldhetne...
2016. jún. 8. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Hogyha tanulsz még, akár OKJ, akár főiskola/egyetem akkor gyerektartást (!) kell fizetnie utánad. Nem csak 20 éves korodig. A 20 éves korhatár a középiskolára vonatkozik. Ellenben, ha nem tartod a kapcsolatot apukáddal (a jogszabály szerint "kellő indok nélkül", nem tudom, hogy a tiéd minek minősül), akkor sajnos nem köteles fizetnie utánad.
2016. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!