Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ameddig nappalin tanulok,...

Ameddig nappalin tanulok, addig ugye köteles apám gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy június elején betöltöm a 18-at, és érdekelne, hogy attól, hogy nagykorú lettem fogom-e kapni a gyerektartást?

17/L


2015. jan. 4. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Onnantól igényelhetsz rokontartást.
2015. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem vagy érdemtelen, megfelelően tanulsz, akkor igen kapsz. De apukád kérheti, hogy változtassák rokontartásra.
2015. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Fogod kapni. És onnantól, hogy betöltötted a 18-at már kérheted saját kézbe is.
2015. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A gond, hogy apám valószínűleg minden lehetőséget meg fog keresni, hogy ne kelljen fizetni, gondolok itt az érdemtelenségre is. Nekem meg még két évem van az érettségig és sokat számít a költségvetésünkbe a gyerektartás.. :S


köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 4. 18:05
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha valóban érdemtelen vagy, akkor jogos.
2015. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy akkor sem kell fizetni, ha van valami szakmád, végzettséged, amivel van/lenne lehetőséged dolgozni.

De ez téged valószínűleg még nem fenyeget.

2015. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

"gondolok itt az érdemtelenségre"


Jó a következtetés, hogy nem vagy kapcsolatban apáddal...

...és csupán a pénze kell neked?

2015. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kapcsolatban vele mivel kb 10 éves korom óta nem keresett, nem gondolom, hogy csak az én hibám lenne..

Nem is olyan régen találkoztam vele a városban és nem is ismert meg ( hát igen 10 éves korom óta változtam). Viszont lehet szörnyű ember vagyok, igenis jól jön a pénze , mert ketten élünk anyummal, aki minimálbéren dolgozik, és mint írtam van még két évem érettségig + szeretnék fősulira is menni.

2015. jan. 4. 18:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Önmagában az érdemtelenség megállapításához nem elég, hogy nem tartják a kapcsolatot. Volt egy kolléganőm, akinek az exférje 1 éves kora óta nem látta a közös gyereküket, nem volt rá kíváncsi. Ahogy a lány 18 éves lett, azonnal beszüntette a tartásdíj fizetését arra hivatkozva, hogy nem tartja vele a lánya a kapcsolatot, kvázi érdemtelen. Na, a bíróság - teljes joggal - megítélte a rokontartást, mivel úgy ítélte meg, hogy nem a gyerek rovására írható a kapcsolattartás hiánya. Tényleg nonszensz lenne elvárni, hogy egy gyerek keresse a kapcsolatot a szülővel, illetve azt, hogy szülőként tekintsen rá, mikor lehetősége sem volt arra, hogy kialakuljon a normális szülő-gyerek kapcsolat. Nálatok is lényeges, hogy ha esetleg nincs kapcsolat köztetek, akkor az kinek a rovására írható.
2015. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

"lehet szörnyű ember vagyok, igenis jól jön a pénze"


Igen, az vagy!

Amúgy mivel te nem állsz szóba apáddal -ezért egyoldalúan-, csak anyád verzióját ismered, hogy miért is bomlott szét a kapcsolatuk.

2015. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!