Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem szeretne gyerektartás...

Apám nem szeretne gyerektartást fizetni azon a néven hogy nem tartom vele a kapcsolatot, de igazából nem is hagyja hogy tartsam vele a kapcsolatot. Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Pl ha nem rejtett számról hívom akkor nem veszi fel, kicsöng végig. 3× is. Rejetett számról híváskor érdekes módon felveszi, akkor hallgathatom a szokásos dumáját, nincs pénze, nekem csak a pénze kell, csak akkor hívom ha kell valami, stb..

Egy időben javult a helyzet, akkoriban sűrűbben voltam nála látogatóban, akkor is hallgathattam mert hogy én milyen ritkán vagyok ott. Mondtam neki, hogy akkor küldjön egy SMS-t ha hazaért (kamionozik), egyszer sem szólt.

Azt már megszoktam 18 év alatt hogy apám az gyakorlatilag az év 360-364 napjában nincs, szülinapomra kapok egy sms-t meg ilyesmi. Mostanság (utóbbi 2 hónap) már nem is hívom, nincs arra szükségem hogy én érezem magam szarul, mert nem törődik velem, meg hallgatsam a kifogásokat, meg hogy milyen rossz vagyok én.

Most olyat akar hogy a gyerektartást elvetetni, mert hogy én nem tartom a kapcsolatot vele (gondolom gyűjt az "élete szerelmének" új autóra mert már nem adnak neki hitelt. mert a háztartásba nem elég egy ford focus ~10 év, seat toledo, suzuki swift ~18 év, opel corsa ~18 év, 2 emberre).

Én pedig elsőéves egyetemista vagyok, arra nem volt képes hogy felvigyen 60km-re beköltözéskor.

Jelenleg úgy vagyok vele, ha már apának nem alkalmas, akkor legalább azt a sóravalót (13k) fizesse (így nem kell annyi diákhitelt felvenni).

Azzal nem lehet valamit kezdeni, hogy ő sem szeretné/nem is nagyon hagyja hogy tartsam a kapcsolatot vele?


2015. okt. 24. 23:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor mar nem is biztos, hogy kell fizetnie gyerek tartást


Én sem tartom apámmal a kapcsolatot, de küldi a pénzt

Szóval nem hivatkozhat erre

2015. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Jogilag hivatkozhat erre, és ha szerencséje van, igazat adhatnak neki, mert az már más kategória mivel nagykorú vagyok.

Csak hogy a fent említett dolgokra hivatkozhatok-e ha odáig fajul a helyzet.

2015. okt. 24. 23:13
 3/30 anonim ***** válasza:
23%
De nem úgy van, hogy ameddig nappalin tanulsz, addig fizetnie kell?
2015. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
17%

Gondolom szuleid elvaltak, ha gyerektartasit kell fzetnie. Gyakorlatilag amig a gyerek hiaba mulik el 18 es nem kezd el hivatalosan melozni, addig koteles gyerektartasit fizetni, persze ha a megallapodas szerint van idonkenti talalkozas es te nem tartod be, abban as esetben mar folosleges penzert ugykodni...


Hibakert bocsanat, telefonrol irtam. :)

2015. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Menj el vele kamionozni, probald ki milyen.
2015. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Múltkor volt a kezemben a válási papír, ösztöndíjhoz kellett, ránézésre nem találtam benne olyat amiben ilyen meg lenne határozva.

Meg úgy kb 1-től 6 éves koromig leginkább 0× keresett.

Az meg nem rajtam múlik ha látni szeretne, de szerintem reális elvárás hogy akkor legalább a telefont vegye fel és mondja meg hogy akkor mikor ér rá. Meg hogy ne a szokásos szövegét hallgassam.

2015. okt. 24. 23:33
 7/30 A kérdező kommentje:
Régebben akartam de arra nem volt képes hogy 1-nél többször megmutassa a kamiont.
2015. okt. 24. 23:35
 8/30 anonim ***** válasza:
17%
Tanuld meg amit nem adnak neked szeretetből az csak bajt hozz.Ha rosszul látom bocsi ,nem átlagosan gondolkodom. De hasonlítasz az apukádra,ha az apai szeretet nem kaphatod meg a pénze azért jól jön.Ne kelljen neked ,mutasd meg neki hogy nélküle is egy talpra estt ember vagy :).
2015. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
17%
Most komolyan négy kocsijuk van? :O
2015. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Az apai szeret nélkül nagyon jól megvagyok, de ha pénzzel már picit problémásabb. Az úgy 28 éves koromig kb havi 15 ezer forintomba kerülne. Kamattel együtt kb 1-1,3 millió forint, mert ugye egyetem, meg a laptop ami az egyetem miatt kell.


Azon én is meglepődtem, de gyakorlatilag igen :D

Ezen kívül apámnál még megfordult kb 4 autó. A mostani hitelből van. Az előző az anyám utáni feleségének a gyerekéé, azelőtt a Corsa volt az övé.

2015. okt. 25. 00:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!