Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék harmadik...

Nagyon szeretnék harmadik babát, de férjem nem igazán, mi legyen?

Figyelt kérdés

Pár hete említettem férjemnek, hogy már egy éve vágyakozom egy harmadik baba után, erre ő nagyon meglepődött, és azt mondta, hogy neki még eddig nem jutott eszébe, de inkább még aludjunk rá párat...

Fiam 6 éves lesz, kislányom 4 éves lesz, mindenünk megvan, családi ház, autó, munkahely, nagyszülők mellettünk élnek. Férjem 32 éves, én 27.

Nem tudom, hogy fogom tudni elnyomni magamban ezt az érzést....



2016. jún. 9. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Van min. 10 éved szülni. Várjatok pár évet.
2016. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Gondold át, hogy mennyibe fog havonta kerülni a két gyerek taníttatása, öltöztetése, ha kamaszkorba kerülnek - mert az többszöröse a mostani kiadásoknak. Igen valószínü, hogy a jelenlegi helyzet alapján kettövel még megy, hárommal ben biztos.
2016. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
ha mindketten ennyire fiatalok vagytok még,-akkor szerintem hagyd pihenni a dolgot-lehet pár év múlva amikor a kicsik is nagyobbak lesznek,újra lesz kedve apukának egy kisbabához
2016. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

(Off)

"Igen valószínü, hogy a jelenlegi helyzet alapján kettövel még megy, hárommal ben biztos."


Kettes válaszoló, ezt miből gondolod, hogy igen valószínű? Sehol nem írta a kérdező, hogy milyen anyagi helyzetük van, csak azt írta, hogy mindenük megvan (autó, ház, munka)...


Kedves kérdező!

Nem azt mondta a férjed, hogy tuti kizárt, csupán azt, hogy aludjatok rá még egyet.

Még felesleges ezen idegeskedned, meg elnyomni magadban az érzést, hisz a férjed nem zárta ki a dolgot...

Tényleg aludjatok rá párat, hagy érjen benne is a gondolat, aztán idővel meglátjátok, hova jutottok... :)

Amúgy tényleg nagyon fiatalok vagytok még, nincs okod parázni :)


(én is 27 vagyok, de még csak egy gyermekünk van, kb év végén szeretnénk elkezdeni próbálkozni a tesóval)

2016. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Oké most hogy mindenki megnyugtatott, hogy idővel meggondolhatja magát, szerintem nyugodtan gondoljunk bele abba, hogy a férj már nem akar többet.

A probléma, hogy a kérdező meg igen. Ilyenkor nincs kompromisszum, valakinek engednie kell. Mivel már van 2 gyerek, logikus lenne, hogy te mondj le a harmadikról. Próbáld meg az energiáidat a meglevő 2 gyerek nevelésére fordítani. Igaz nem kisbabák, de attól még szükségük van rád.

2016. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Te egy éve vágysz rá, a férjednek most mondtad, és nem kategorikusan mondott nemet, hanem csak időt kért átgondolni. Tök szerencsések vagytok, van két egészséges gyereketek, mindenetek megvan, segítségetek is van, fiatalok is vagytok, sztem becsüld meg, amitek van. Én hagynám, hogy a férjem emésztgesse a dolgot, megvárnám, amíg ő hozza fel, vagy ha nem, akkor rákérdeznék pár hónap/félév múlva. De ha nemet mond, akkor egyelőre hagynám, max. pár év múlva rákérdeznék ismét, de ha akkor sem, elfogadnám.
2016. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, nagyon szerencsés vagyok, ez így van! És imádom a két gyerkőcömet, és úgy érzem, a harmadikat is ugyanúgy tudnám imádni, sose éreztem azt, hogy egyik gyerekre több időt, szeretetet fordítok, mint a másikra. Szerintem, ha hárman lennének, ugyanúgy egyformán tudnám Őket szeretni.

Meglátjuk, mi lesz, remélem Apuci egyszer meglep és felhozza a dolgot, én most egy darabig szerintem nem fogom, nem akarom, hogy erőltetésnek érezze.

Köszönöm mégegyszer a véleményeket! :)

2016. jún. 10. 09:24
 8/15 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak sok sikert kívánok a tesóprojekthez!!! :)
2016. jún. 10. 09:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sem akart harmadik babát. De én nagyon nagyon vágytam rá. El sem tudtam képzelni, hogy ne legyen. Aztán idővel látta rajtam, hogy mennyire szeretném. Mindig babás műsorokat néztem. Az utcán is néztem a babákat, a kismamákat stb. Végülis magától lepett meg vele hogy egyszer csak nem védekeztünk többet. Már megszületett a harmadik és imádja. Ja és azóta már a negyediket várom :) Szóval soha nem szabad feladni.
2016. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De jó! Már nagyon sok ilyen "sikersztorit" hallottam, remélem a miénk is az lesz! :) Én is így vagyok ezzel, úgy irigyem azokat, akik pocakosak, vagy tologatják a babakocsit, vagy éppen tervezik, imádtam ezt az egészet.

A férjem azt mondja, hogy sokkal nehezebb lenne minden három gyerekkel, mint kettővel... Én ezt másképp gondolom, amennyi időnk van kettőre, annyi lesz háromra is. Igazam van, aki már tapasztalt ebben a dologban? :)

2016. jún. 13. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!