Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki Németországban lakik?

Figyelt kérdés
A gyerekpénzt szeretnénk megigényelni ez ügyben lenne pár kérdésem.Pl:milyen igazolás kell Mo-ról?
2010. ápr. 12. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Melyik gyerekpénzt? Van a Kindergeld, ami 164 Euro, ahhoz a Freizügigkeitbescheinigung kell. Nekem ilyen nincs, mert nincs munkavállalási engedélyem, ha neked van, akkor sima ügy. Illetve van az Elterngeld, ami a fizetésed 67°-a, minimum 300 Euro. Magyarországról semmilyen papír nem kell, gondolom, kint vagy bejelentve. A Kindergeldet az Arbeitsamtnál, az Elterngeldet a Jugendamtnál kell igényelni, a honlapjukon fent vannak a nyomtatványok.
2010. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia.Húúú most megfogtál én nem dolgozok itt kint,nem tudtam ,h több féle van.A kindergeldre gondoltam aszthiszem.... párom igényelné mert ő dolgozik.Tavaly igényeltük meg most jött a papír,h eddig nem voltunk jogosultak gondolom a gyedem miatt.Most gyesen lennék amit még nem intéztem,most fogunk hazamenni.Na most akkor nem leszek jogosult a gyesre,ez nem gond ha itt úgyis többet adnak.Csak kell valamilyen igazolás otthonról,h eddig mit meddig és mennyit kaptam.De eddig a gyedemet kaptam meg a családit most akkor a családit is le kell mondanom?Vagy hol kell kérjek ilyen papírt?
2010. ápr. 12. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, én itt kint szültem, úgyhogy nálam ezzel nem kellett foglalkozni. Ha a párod kéri, és ő kint dolgozik, akkor ezzel nincs gond, tőled nem kell semmi. De szerintem te pedig kérd az elterngeldet, azért az nem kevés pénz. Nekem csak a születési anyakönyvi kivonatra volt szükségem, a nyomtatványon kell feltüntetni jövedelmet, stb., de ha felhívjátok őket, biztos tudnak segíteni.
2010. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké utána érdeklődöm.Még annyi,hogy ezt csak a szülés előtt lehet igényelni?Mert nekem már 2-éves a kisfiam és eddig otthonról gyedet kaptam.Meddig kapod ezt a pénzt a gyermek hány éves koráig?Bocs a sok kérdést,csak ezt itt nekem nem mondták,h ilyen is van.
2010. ápr. 12. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!