Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok az álszent anyuka itt...

Sok az álszent anyuka itt vagy a nagy többség tényleg még soha nem szólt rá hangosabban, és nem verte el még soha a gyerekét?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom, hogy "nem ütök soha a kezére, még a hangomat sem emelem fel a gyerekemmel szemben."

Én ezzel totál nem értek egyet, és mindig le vagyok hurrogva...Kisfiam már volt,hogy kikapott, de hangsúlyozom ez nem erőből, dühből van, hanem nevelő célzattal.

Ha mondjuk hiába szóltam rá, akkor is piszkálta a konnektort, akkor rácsaptam a kezére.Ezzel nem hinném, hogy baj lenne....Én is kaptam kiskoromban(nem agyba főbe vertek!)és mégis egészséges felnőtt lettem, aki nem agresszívan oldja meg a konfliktusokat!

Tényleg egyedül vagyok ezzel a gondolkodással?


2011. nov. 5. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,tökéletesen egyetértek veled.nem hiszem hogy láétezik olyan anya aki sose akadt ki semmin,és mindig nyugodtan kezelt minden helyzetet.
2011. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is rászólok hangosan a gyerekre, pedig csak 7 hónapos. Szokja meg a hangsúlyomból, hogy bizony van, amit nem szabad neki. Ha kicsit nagyobb lesz és mondjuk ő is a konnektor piszkálásába kezd, rá fogok szólni, ha nem segít, akkor rácsapok a kis kezére. Ennyi!
2011. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal,bizony én is ráütök a kezére,és rászólok a 10 hónapos kisfiamra ha rosszat csinál!
2011. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem általános, akkor egy-egy ilyen megnyilvánulásnak nagy ereje van. Anya olyat tesz, úgy néz, úgy beszél, ahogy eddig soha, valami nagyon nem jó érzést kelt, és ezért nem teszi. Ha ez napi,vagy napi többször megesik, akkor már elvesziti az értékét, mert egy lett a sorban, egy a nevetés, a mosoly, a játék közül. Ezért azzal sem értek egyet, amikor egész nap csak a "ne csináld", "ne rosszalkodj", "azt mondtam, fogadj szót" megy, és a csapkodás. De sajnos láttam már olyan anyukát is a környezetemben, aki tényleg képtelen fegyelmezni. A lágy hangon előadott "szerintem ez nem jó ötlet, kérlek, ne tedd"-en kivül semmit nem mond a gyereknek, azt csinál, amit akar, igy az életben nem fog tudni különbséget tenni jó és rossz között. Olyan "anyának mindegy" hozzáállás ez. Ahogy mindenben, ebben is az arany középutat látom megoldásnak.
2011. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze, egyetértek!szerintem sem jó, ha az egész nap csak fegyelmezésből áll, meg általában én is inkább igyekszem elterelni a figyelmét, játékot mutatok, de vannak helyzetek, mikor muszáj nagyobb hangsúlyt adni annak, amit el akarunk érni.Kisfiam 1 éves, és sokan kivannak, hogy volt már, hogy kikapott...mert hogy olyan pici...igen pici, de az akarata annál nagyobb, és nagyon is tudja, érti, mikor fegyelmezek, hogy az miért van.

Szeretnénk kistesót, azt viszont nem akarom, hogy mondjuk ott állok az úton a babakocsival, és döntenem kell, hogy a picit hagyom ott és rohanok a 2,5-3 évesem után, vagy ordibálok, ami nem használ, mert ugye nem tanulta meg, hogy amit mondok, az fontos, arra figyelni kell, mert ha nem fogad szót, annak következményei vannak.

2011. nov. 5. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
nem arról van szó, hogy sose emeltem fel a hangom, ettől függetlenül nem tartom helyesnek!! verésről nem is beszélve. nevelő célzattal.
2011. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igenis rászólok erőteljesebben, ha olyat csinál, amit nem lenne szabad.

A konnektorokba vakdugót tettünk, de még így sem engedtem piszkálni. Ha mégis bele akart nyúlni, félretoltam a kezét, és határozottan közöltem vele, hogy nem szabad.

Egy idő után megtanulta, hogy komolyan gondolom...

2011. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igenis rácsaptam a kis seggére. Amikor már hatodjára nem érti meg, hogy nem mászhat fel az asztalra.......ott már nem segített a hangsúly sem. Játszmázott, és nevetett rajta..... utána már nem, és meg sem közelíti az ebédlőasztalt azóta.
2011. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
AZ én kisfiam is kikapott,na nem erővel,hanem úgy ahogy írtad.Nevelő célzattal.Ha most nem alakítod ki a szabályokat,akkor később meg már nehezebb,vagy lehetetlen lesz.
2011. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sosem gondoltam, hogy nem fogok a gyerekre rákiabálni, kezére, fenekére csapni. Nevelő célzattal muszáj az enyémnél.

Azon szoktam jót mosolyogni, amikor egy ilyen jellegű kérdésnél anyuka közli, hogy ő sosem fog kiabálni a gyerekével, és sosem fogja megütni. Aztán odaírja, hogy 3 hónapos baba anyukája. :)

2011. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!