Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elérni, hogy...

Hogyan lehetne elérni, hogy kapjak gyerektartást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A volt férjem évek óta egy fillért nem fizet, hiába van megállapítva. Semmije nincsen, a letiltás kb. addig működik, ameddig a végrehajtó a munkáltatóval közli, aztán rögtön el is jön arról a munkahelyről. Nem igaz, hogy ebben az országban az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni...Van valakinek tapasztalata?Fel lehet jelenteni rendőrségen? (6 éve megy ez így...)

2016. jún. 14. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

a letiltásról a kilépőpapírjaival együtt kellene egy igazolást kapnia, tehát elvileg nem is mehetne úgy új munkahelyre, hogy ott kapásból ne tudjanak arról hogy a bérét letiltás terheli.

Milyen szektor ez, mivel foglalkozik?

2016. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha van ingatlana, akkor arra lehet vegrehajtast kerni. Ha nincs semmije, akkor nehez ugyed van, m nincs mit behajtani rajta. A birosag is csak akkor tud vegrehajtani, ha van bankszamla, vagy ingatlanvagyon. Javaslom, h keress egy jo csaladjogi ugyvedet, ha van ingatlan a volt ferjed neven.
2016. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is hasonló a helyzet, nincs semmije a gyerek anyjának (férjem exéről van szó) ,soha nem fizetett semmit,mikor megtudtuk,hogy hol dolgozik beadtuk a bírósági határozatot így vontak ,majd elment máshova, érdekes módon mindig sikerült neki eltitkolni,hogy vonni kéne, utoljára megjárta,mert ismét nem szólt, viszont visszamenőleg is levonták tőle az elmaradottat is (ez csak egy havi volt). Még azelőtt,hogy dolgozot volna utána jártunk,mert az állam megelőlegezheti de ha jó a kereseted akkor nem fogja,és így jártál...az apuka/anyuka meg röhög a markába!
2016. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Minden válasz hasznos, köszönöm. Sajnos az "így jártam" kategóriába esünk, mert megelőlegezéshez "rendkívül" magas a jövedelmem, igaz, senkit nem izgat, hogy alám semmit se tettek, 20 évig fizetem a lakáshitelt:( Érdekes ez, hogy a munkáltatónak tudnia kellene róla automatikusan, mert valahogy ez nem működik. Ahogy bejelentik, egy hónapot vonnak és továbbáll..és persze, jót röhög a markába. De persze, hogy kerek legyen a sztori, a gyereket viszi minden 2. hétvégén+ nyáron 3*7 napra:(
2016. jún. 14. 12:06
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
3as vagyok,nálunk is igényt tart a gyerekre, ha valami iskolai program van ami miatt nem tudja elvinni már nekünk esik,hogy biztos nem akarjuk engedni (pedig ilyen sose volt),mi nem neveljük az anyja ellen,ő viszont folamatosan a gyerek előtt szid mindket,én az egész történetben csak a gyereket sajnálom,hogy ilyen anyja van.
2016. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos, ez itt is van...vádaskodás, követelőzés...de amúgy meg ma magyarországon a külön élő szülőnek csak jogai vannak, kötelessége az persze nincs...és a gyerek issza meg a levét. mindig.
2016. jún. 14. 12:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kilép valaki egy munkahelyrol, kell hogy kapjon egy igazolás, amin az áll, hogy x okból y összeget z ideig vonnak a fizetésből - illetve ha nem vonnak semmit, akkor ugyanilyen igazolás a nincs semmi levonas szöveggel. Így aztán nem igazán értem hogy kerül másik munkahelyre papír nélkül. ...
2016. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez az, amit én sem értek. Hogyan tudja eltitkolni a letiltást?
2016. jún. 14. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem eltiltás az, hanem sima végrehajtás? Vegrehajtohoz mentél, hogy hátralék van, vagy a bíróságon kerted, hogy közvetlen a munkaberbol tiltsák az összeget?
2016. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bírósági végzésben van megállapítva az összeg. De mivel nem fizeti, így végrehajtóhoz mentem. De ha más munkahelye van, ezek szerint ugye semmi sem automatikus. Mit csináltam rosszul? Van más út is?
2016. jún. 14. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!