Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párommal nem egyezünk a...

Párommal nem egyezünk a születendő fiúnk nevében. Ő szeretné ha a nevét tovább vinné ami József, de én egyáltalán nem akarom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Próbáltam mondani, hogy legyen két neve és a második a József. De nem tetszik neki. Én sem valami divat nevet gondoltam, de ezt a nevet nem szívesen adnám a kisbabánknak. Hogyan győzzem meg?
2008. szept. 26. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én is ezt ajánlottam volna,amit írtál,hogy legyen a 2.Beszéld meg vele,mert nem jó ha nem tudtok egy névben megegyezni.Nagyon tanácsot sem tudok adni,mert én akaratosabb voltam és persze kikértem a tanácsát név ügyben de enyém volt a végszó.Szerintem ne hagyd magad,a férfiak persze ilyenek,jó nagy az egojuk és ha fiú,akkor az apa nevét kapja....hát tudod most 13 hetes vagyok de ha az derülne ki majd,hogy fiú arra is megvan a saját variációm és nincs benne az apja keresztneve.:-)
2008. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok megegyezni, akkor kompromisszumot kell kötni. Meg kell mondanod a férjednek, hogy ne haragudjon, de te nem járulsz hozzá hogy a kisbabátokat Józsefnek hívják (megértelek! :-)) úgyhogy közösen olyan nevet kell találni, ami mindkettőtöknek tetszik. Nálunk is hasonló volt a helyzet, amikor kiderült hogy fiunk lesz, a férjem mindenképpen azt akarta, hogy az elhunyt apukája után kapja a nevét (Ferenc), én pedig nem egyeztem bele. Sokat vitatkoztunk ezen, és végül is nagy csatározások közepette megszületett a kompromisszum: Kornél Ferenc lett a kisfiunk. Kitartást és sok sikert! :-)
2008. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
nálunk más volt a helyzet.a férjem azt mondta,hogy mivel lány az első babánk,én adjak neki nevet neki,a másodiknak aki reméljük bigás lesz,azt ő nevezi el.szerintem ez igy megoldható. próbáljátok ki ti is.
2008. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én is a komprumisszumos második névre szavazok.

próbáld meggyőzni észérvekkel, ázottkiskutyaszemekkel, bármivel.

sok sikert!

2008. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet,az én páromat Attilának hívják. Ő szerette volna ha az ő nevét kapta,de én nem engedtem. Mondtam hogy max másodiknak kaphatja. De mivel a második név már "nem számít" annyira így belegyezett,hogy Noel lesz. De hála istennek kislánynk született. Sztem meg a nő dolga nevet adni,először úgyis te mondod ki a nevét,aztán meg már megváltoztatni nem lehet.:):) Mondd meg neki nyugodtan hogy az ő nevenem az a név amire az ember a mai világba vágyik. Van ezer fantasztikus név.
2008. szept. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Én is hasonló helyzetben vagyok. Mi az elején eldöntöttük, ha lány lesz: én választok nevet: Hanna lett volna, ám ha fiú: akkor a férjem választ. Hát miért is ne,Ő is a saját nevét akarja: Sándor!

Ja, kisfiúnk lesz, tehát Sanyika lesz.

Én is gondolkoztam a 2 neves megoldáson, de bevallom, egyedül a Martin név tetszik, és ha megadatik még egy baba, és netán fiú lenne, akkor neki meg nem tudnák mit adni--szóval elfogadtam a Sanyikát! És bevallom egyre jobban tetszik, és várom Őt! Egyébként úgyis becézni fogom: Mazsola.

Ha meg vicces akarok lenni, akkor a kórházba meg úgyis Te mondod be a nevet majd, szóval érted :)))

2008. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem könnyebb meggyőzni ha elmondod neki, hogy a kisfiatok nem ő (férjed) lesz kicsiben, hanem egy új kis élet, saját személyiséggel és jobb lenne ha saját névvel is rendelkezhetne. Szép hagyomány az hogy a gyerek viszi az apa nevét, de Józsikát adni hát... Az is lehet a kompromisszum tárgya hogy lesz 2 neve, és majd a gyerek eldöntheti hogy melyiket használja ha felnő. Meg kell adni neki azt az esélyt hogy saját névvel induljon neki az életnek ne pedig apuci nevén. Bocs ha lehúztam a József nevet, de nekem nagyon nem tetszik ahogyan a BÉla, János és az Iván sem.
2008. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!