Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Decemberben szülők novemberben...

Decemberben szülők novemberben lesz a válóperem a lánykori nevem Kiss lehet e a születendő gyerek neve kis ha ő nem az ex férjemtől van és az új párommal nem akarunk összeházasodni. Szóval a gyerek kaphatja-e az én vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert a házasság alatt fogant, így automatikusan a férjed nevére kerül.
2010. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd kérnetek kell a névváltoztatást,de valóban úgy van, ahogy az első írja. Még ha a kórházban nem is adsz házassági anyakönyvet, és a te nevedre írják, a szül. akvi kivonata a volt férjed vezetéknevével készül.
2010. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A te nevedre is anyakönyveztetheted.A kolléganőmnél is így volt, még férjnél volt papíron, amikor terhes lett mástól,így az ő lánykori nevére anyakönyvezték.majd amikor elvált,akkor kérvényezték,hogy a valódi apa nevét megkaphassa.
2010. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ebben a cipőben voltam,nekem anno azt mondta a bírónő ha addigra kimondják a válást, amivel meg kell várni hogy 15 nap után jogerőre emelkedjen,akkor lehet az én nevemen.

Csakhogy a válóper elhúzódott, így az ex nevére került.

2010. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, is off! Utcsó!

Várni kell, hogy a válás "érvényes" legyen?

Nem érvényes onnantól, hogy a bíró kimondja?

2010. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekem anno így mondták, és tényleg csak onnét intézhettem bármit,hogy letelt a 15 nap és jogerős lett.Addig is megvolt a papír, csak nem mentem vele semmire,addig a nevemet sem vehettem vissza.

2010. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem...de tegyük fel, elválok, akkor másnap a bírósági papírral nem mehetek még a párommal bejelentkezni polgárira?

Eddig nem érdekelt a válás, meg az exem külföldön dolgozik, nem tudott hazajönni, meg mivel már 3 éve külön élünk bejelentve, nem volt sok jelentősége.

2010. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Írtam neked privit. ha tudsz légyszi válaszolj. vagy ird meg itt hogy mi lett végülis a névadással.
2010. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!