Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek, aki...

Van olyan köztetek, aki megbánta, hogy azt a keresztnevet adta a gyerekének, amit? Mi a név és miért bántad meg?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukam Esztert akartam nekem, de Nora lettem. Azt mondja, kicsit banja mar, hogy nem adta mondjuk legalabb masodik nevnek. De persze ez nem jelent semmit, ettol meg ugyanugy jo a kapcsolatunk :)
2016. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnak két keresztneve van, ebből az egyiket bántam meg (Nimród). Apukája erőltette, pedig már amikor megszületett, nem is voltunk együtt, és az elmúlt 9 évben csak kétszer látta a gyereket, de akkor úgy gondoltam, hogy jófej leszek, és kapja meg azt a nevet, amit az apja szeretne.

Mondjuk mindegy, mert a második nevét meg én választottam, és azt használja, nagyon illik is hozzá, szóval nincs probléma. Mondta, hogy majd ha nagy lesz, akkor az első keresztnevét töröltetni fogja.

2016. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit, mert nagyon gyakori, és egy cseppet gyerekes. Külföldrõl jöttünk haza, ott szuper lenne. De nem extra név. Dominik. De mai napig nem tudom h mit adnék helyette. :D
2016. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 gyerek, nem szóltam bele, férjemre bíztam a névválasztást.

Így az egyikkel nem nagyon vagyok megbékélve, de hát ez van, ezt kell szeretni :)

Én bíztam rá, hát így lett és kész.

2016. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy picikét bánom, hogy nem mertem a lányomnak a 2. keresztnevét adni elsőnek, mert féltem, hogy túl ritka, és kicikizi a család. Az elsőn szólítjuk, nagyon szeretem a nevét, de túl királylányos az egyéniségéhez képest, a Száva jobban illene rá. :)
2016. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiunknak a nevét bánom picit. Nagy harcokat vívtunk a férjemmel, és végül engedtem neki, Botond lett a gyerkőc. Nagyon illik rá, talán ezért tudtam gyorsan megbékélni vele, de a szívem mélyén azért bánom, hogy nem kapta meg az én általam kitalált nevet. Hátha akkor nem lenne ennyire harcias! :)))

Kisebbik lányunknál csak annyit bántunk meg, hogy a tesókkal ellentétben Ő 2 nevet kapott, de a 2. teljesen felesleges, soha nem használjuk.

2016. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
46%
nem felesleges a második keresztnév, legalább van egy kis választási lehetősége a gyereknek, hogy ha nagyobb lesz melyiket használja. A lányom pl. Ida Boglárka, az Idát csak azért szúrtuk be, hogy a Boglárka jobban kimondható legyen, mert különben nagyon torlódtak a mássalhangzók. Középiskolában azonban az Idát kezdte el használni, mert túl sok volt a Bogi a suliban.
2016. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!