Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez az új...

Mit szóltok ehhez az új bébiétel mizériához?

Figyelt kérdés
Én sohasem adtam mondjuk a kislányomnak bébiételt,mert nővérem barátnője az ÁNTSZ nél van élelmiszer felügyelő,és már ő is mondta,hogy semmiképp ne adjak a kislányomnak.Ugyhogy én inkább kiszedegettem a nekivalót a mi ételünkből.Meg ugyan ez a nővérem mesélte,hogy nyáron szerveztek kisgyerekeknek tábort,és a 2.-3.-as kislányok vígan dicsekedtek vele,hogy nem tudnak fürdeni a Balatonba,mert megjött nekik.És mikor ővéremék a szüleikkel beszélgettek kerről,hogy tényleg igaz-e,vagy csak fel akarnak vágni,a szülei mondták,hogy igaz,és elvitték őket kivizsgálásokra még mikor anno megjött nekik,és olyan vegyszereket találtak a szervezetükbe,amivel a biokaják,meg bébiételek készülnek(doki mondta nekik),és ezek nem azonnal okoznak gondot a szervezetbe,hanem pár év mulva jelentkeznek,és általáben hormonzavart okoznak.Azért durva nem?
2010. ápr. 13. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ja, meg lehet sütni a sütőtököt és berakni egy turmixgépbe, de sokaknak egyszerűbb megvenni a bébiételt.
2010. ápr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Almát is lehet reszelni... na jó, nekem nincs gyermekem, csak dumálok :) Ha lesz ki tudja mi lesz.
2010. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Én lelketlen, lusta anyaként bizony adtam a lányaimnak bébiételt, és nem kezdtek el hamarabb menstruálni. Amit a piacon megveszek, azt talán nem kezelik vegyszerrel? Nekem 10 évesen jött meg, sosem kaptam bébiételt, és vegyszerszinteket sem néztek a szervezetemben. Pláne, hogy k.rva drága a vizsgálat. Hány évesek voltak azok a másodikos-harmadikos lányok? :)
2010. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Komolyan azt hiszed, hogy amit te adsz neki a magatokéból, abban nincsenek ilyen dolgok? Én is a magunkéból adok neki, de nem ámítom magam azzal, hogy abban se vegyszer, se káros anyag nincs. Hacsak nem te magad termeszted az összes kaját, úgysem tudod kivédeni a különböző vegyszereket és kemikáliákat. Még a bio sem az igazi minden esetben, mert van olyan biofarm, ami út mellett terül el. Az autók által kibocsátott rengeteg nehézfém meg a levegőben odakerül a növényhez.

Mindenesetre elgondolkodtató a helyzet, de sajnos nem csak a bébiételekkel, hanem valamennyi étellel kapcsolatosan:(

2010. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább azon akadtam ki, amikor mentem a bnőmhöz, a kórházba, és a sok terhes nő kint dohányzott a teraszon.
2010. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

juj, csajok, SOHA ne vizsgálatassátok be az almát, amit vesztek és a sütőtököt se. Több benne a vagyszer, mint amit valaha egész életére szánnál a gyereknek...

a bébikaját legalább valaki vizsgálja, a piacos almádat honnan tudod, mivel kezelték???

Egyébként meg már be is vallották, hogy a labor elb.szott valamit és a bébiételnek semmi baja...

2010. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hogyha a piacról megveszitek az alapanyagokat azt valószínűnek tartom, hogy nem tartósítják, nem tesznek bele színezékeket, meg ilyenek. Igen lehet, hogy permetezik, de ezerszer egészségesebb amit te csinálsz.

Vagy magatoknak is konzerv kaját veszel és nem főzöl?

Amúgy egy-egy bébikajától sem lesz semmi baja a gyereknek, gondolom csak akkor gáz, ha lusta az anyuka és mindig azt ad neki.

2010. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A bébiételekben sem tartósítószer, sem színezék nincsen. Egy csepp sem.

Ha már szidod, legalább az alap tényeket tudjad.

2010. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem azt írtam hogy a bébi kajában van színezék, meg tartóító, hanem a piacon az almába nincs.

Amúgy biztos hogy van valami igazságalapja annak a botránynak is, csak el kellett simítani az ügyet.

2010. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok lusta, mégis mindig azt adom neki, mert szerintem sokkal egészségesebb, mint a piacon vett agyonpermetezett gyümölcs. És bevizsgált. Ellentétben a piacossal.
2010. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!