Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sterilizáló készülék illetve...

Sterilizáló készülék illetve cumisüveg (bébiétel) melegítő szerintetek mennyire szükséges?

Figyelt kérdés
2016. jún. 19. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

A sterilizalot nagyon szeretem, meg most is berakom a kanalakat, csoros poharat, olyan tisztasag erzest ad, es nem is draga.


Bebietelt , tapszert SOHA nem melegitettem, megszokta anelkul , szobahomersekleten , csak magammal tolok ki ha csak melegen eszik meg mindent, mert ugy hogy megyunk pl kirandulni.

Persze ha frissen foztem azt melegen ette.

Szoktatas kerdese az egesz. 1 naposan is szobahomersekletu tapszert evett, igy ejjel nem kellett melegitessel vacakolni.

2016. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem jól jönne egy sterilizáló, de megvagyok nélküle is. Egy rendes elektromos sterilizáló szerintem nagyon drága. A mikrós is jó, de nekünk nincs mikrónk (nem elvi okokból, csak a régi tönkre ment, kidobtuk, aztán mindig halogattuk, hogy mikor megyünk másikat venni, közben költöztünk is, és úgy pakoltuk be a konyhát, hogy már nem is nagyon férne sehová, és igazából megszoktuk, hogy nincs). De mondom, én a kifőzést megszoktam, teljesen jól megvagyok azzal is. Mondjuk azért ja, egy sterilizáló praktikus lehet :)


Cumisüveg melegítőt vettem anno, amikor a nagyobbik gyerekem volt kicsi, de nem szerettem, alig használtam. Ha hideg tápszert/anyatejet/teát tettem bele, rengeteg idő volt, mire megmelegítette, mikróban, vagy tűzhelyen nagyságrendekkel gyorsabb volt. Inkább melegentartásra volt alkalmas.

A kicsi most 4 hónapos, csak anyatejes, így nincs szükség még melegítésre, azt a pár alkalmat leszámítva, amikor néha nem vagyok itthon, és lefejt anyatejet kap, de azt a férjem simán megmelegíti meleg vízbe állítva. Bébiételt meg, ha lenne mikrónk, abban melegítenék, így, hogy nincs, a tűzhelyen fogok (vagy addig veszünk egyet :D ), szóval ezt a melegítőt tökéletesen nélkülözni tudom, nem hiányzik.

2016. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont az egyes válaszoló ellentettje vagyok :)


Sterilizálóm nem volt, ami olyan volt, azt simán kifőztem. A vízbe egy kis ecetet tettem a fertőtlenítés miatt és egy icipici citromlevet, mert úgy nem sötétedik el a cumisüveg.


Melegítőm volt, de soha nem használtam, teljesen felesleges volt (kaptuk), de én mindig megmelegítem a gyerek kajáját, tápszerét.

Amíg tápszeres volt, addig ha mentünk valahova, forró vizet tettem termoszba, és az melegen tartotta a vizet, amíg kellett, majd evés előtt, a meleg vízbe tettem bele a tápszert. Már csak a jobb oldódás miatt is.

Meg én se szívesen eszem meg a hideg ételt, jobban esik, ha meg van melegítve.


Kinek mi válik be, majd úgyis kitapasztalod, hogy nektek hogy jó :)

2016. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sterilizalonk nincs, de mivel anyatejes a baba ezert nem is hianyzik annyira, neha ha megis uvegbol kap, akkor par perc alatt kifozom oket, viszont meg tudom erteni, hogy pl egy tapszeres baba mellett jol jon a sterilizalo.

A melegito is lehet szukseges, viszont nelkulozheto is :) szerintem probald ki nelkuluk, es ha nagyon hianyolod oket, akkor beszerzel egyet utolag, sose keso:)

2016. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs sterilizálónk, MAM-os önsterilizáló cumisüvegeket vettünk. A vizet 1 hónapos koráig forraltuk, utána már a doki mondta, hogy leállhatunk vele. De mindig szobahőmérsékletű vizet kap. Babavizet soha nem veszünk, mert környezetvédők vagyunk. A tápszeres cumisüveg melegítésére nem mutatkozott eddig még szükség (4 hónapos).
2016. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő felesleges. kifőztem a dolgokat, meg nekünk is volt mamos sterilizálós cumisüvegünk. A bébiételt mikróban melegítettem. A tápszert meleg vízből csináltam, így azt sosem kellett melegíteni.


Azzal, aki semmit nem melegít a gyereknek, azért megetetnék egy tányér szobahőmérsékletű húslevest.

2016. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bella169 ***** válasza:

Nekem a sterilizáló nagyon hasznosnak bizonyult. Hónapokig napi szinten, minden etetés után fejtem. Napközben csak elmostam forró vízzel a mellszívó alkatrészeit meg a tejgyűjtő poharakat használat után, de napi egyszer este ki is sterilizáltam. Jó volt, hogy bedobáltam mindent, majd bekapcsoltam és 15 perc múlva lekapcsolt. Addig mondjuk megfürdettem a gyereket vagy épp megszoptattam. A fenének se volt kedve minden este 15-30 percet állni a gáztűzhely mellett és kiforralgatni a dolgokat.


Cumisüveg és bébiétel melegítőt kaptam, de sose használtam még. Egyszerübb bedobni a mikróba. A tápszer pótláshoz a vizet előre melegítem, a bébiételt meg kupak nélkül üvegestöl beteszem majd jól megkeverem.

2016. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő volt. Elektromos sterilizáló, használtan vettem, nagyon jól jött. Én is napi 5-6x fejtem, a mellszívót csak bedobtam és kész is volt.

A melegítőt pedig arra használtuk, hogy a lefejt tejet felmelegítsük a picinek (a nagyobb nem szopott, csak fejtem neki, a kicsinek pedig később melegen tartotta a tápszert is).

Egyébként nem szoktatás kérdése, az én kisebbem nem ette meg a hideg kaját, sőt, eléggé szőrös torkú. Ha hidegen kapta a pótlást kiskorában, akkor kiköpte, és ordított tovább. Már 10 hós, mostmár csak olyat melegítek, amit nem lehet mikróban (tápszer, joghurt, ilyenek).

2016. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem használtam/használom.

Sterilizálásra Chicco sterilizáló folyadékot használtam. Az elején 2-3 naponta, kb. 2 hónapos korától egyre ritkábban; viszont minden egyes használat után természetesen elmosogattam mindent. 5 hónapos kora óta csak mosogatok, nem sterilizálok. Külön mosogató szivacsa és üvegmosója van a Picinek, a lakást tisztán tartom. Az a kevés baci, ami esetleg bejut a szervezetébe, annyi meg kell szerintem. Egyedül a cumiját főzöm ki még mindig hetente, de ha elmarad, az sem okozott eddig gondot. 8 hónapos, makk egészséges.

Bébiétel melegítőt sem használom, nekem kicsit lassú. Bár nem vagyok a híve, mégis mikrózom a felforralt vizet, illetve a bébiételt is. Hidegen-szobahőmérsékleten semmit nem adok neki, max gyümölcsöt.

2016. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!