Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki kapott 15nap táppénz után...

Ki kapott 15nap táppénz után gyedet? Elötte 3évet voltam a cégnél!

Figyelt kérdés
Tavaly elött Decemberben terhes maradtam!A 2009-es évet táppénzel kezdtem és folyamatosan táppénzen is voltam,egészen szülésig!Mivel veszélyes munkakörben dolgoztam.szülés után tgyst kaptam,a táppénzem,és a tgyásom is 70 és 80 ezer körül volt!Most lejárt a tgys,megkaptam első gyedem ami 46ezer ft volt!Azt mondták két évig ennyi is fog maradni!!Ebben a 46 ezerben benne van az adojóváirás is!Van valaki aki így járt?Hogyan oldotta meg,és fel hogy csak ennyit kap??Nemtudom felfogni!MOst veszélybe került a lakhatásunk,és a megélhetésünk is!!!
2010. ápr. 13. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Szia! Megértem, hogy meglepődtél, ugyanakkor előre kiszámolható, mennyit kapnál a munkaviszonyaid alapján. Én másfél hónapot voltam szülés előtt táppénzen, és a baba 6 hónapos kora óta dolgozom, hogy megéljünk. Úgyhogy szerintem azt is gondold végig, számold ki, eddig mennyi pénzt kaptál úgy, hogy közben nem tettél hozzá az államnak semennyit. Miért kéne pl. nekem, aki baba mellett dolgozom az én adómból másokat így fenntartani? Menj vissza dolgozni, más megoldást nem látok.
2010. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nagyon nagy gondot tud jelenteni, hiszen a gyed-et az előző évi bérezett jövedelemből számítják, ami neked ezek szerint 15 nap volt:(

Menj el az önkormányzathoz, és igényelj támogatást, vagy segélyt, mert ez valóban nagyon kevés. Mindenképp járj utána, mit igényelhettek.

Kitartás!

2010. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, több empátia is szorulhatott volna beléd:( Ha még két hétig dolgozott volna a kérdező, akkor a feje nem fájna, csak rosszul tájékoztatták. Szomorú, hogy pont azoktól sajnálod a normális megélhetést, akik dolgoztak! Én például jobban sajnálom azoktól, akik az én pénzemből élnek 10 fős családokban, ahol sosem dolgozott senki.
2010. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak!Visszamennék dolgozni de a cégemnek nincs most rám szüksége,mivel megvan a létszám!Nem tájékoztatott róla senki hogy ennyi gyedet fogok kapni!A másik nem kértem hogy a te adódból legyek eltartva!De ha már itt tartunk 14éves korom óta dolgozom!19éves korom óta van bejelentett munkaviszonyom!Nem tőlem kell sajnálni hanem attól aki csak szüli a gyereket munkahely nélkül!!Abba nem csak a te adód de az enyém is és még sok más emberé is benne van!!Nem én vagyok hibás hogy ennyit kapok,csupán rossz ez a törvény,és nem tályékoztattak elötte!Vedd észre hogy én is csak egy áldozat vagyok!A többi válaszolónak meg köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 13. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi volt a bruttó béred? Nekem a 220.000 ft-ból lett 100.000 Ft a tgyás, mert táppénzen voltam, így a minimálbér 2x-ét kaptam csak és nem a bérem 70%-át.

Én 12 év folyamatos bejelentett munkaviszony után jártam így.

2010. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tudok tanácsolni, sajnos hasonló cipőben járok, menj vissza dolgozni, keress állást.

Én gáztámogatás miatt mentem, úgy elhajtottak, a lábam nem érte a földet, míg az újmercis aranyfuxos 3szor nagyobb házra, 4emberre megkapta. Az indok, eleget keresünk(nekem gyes+csp, meg a párom épp 100eje(van amikor eléri, jee), hogy ki tudjuk fizetni a 70egázt havonta. Nagyon régi, korszerűtlen, szigeteletlen a házunk(legalább fedél van a fejünk felett), kérdeztem, akkor ami támogatás van korszerűsítésre, ahoz meg nincs elég önerőnk....

Ennél megalázóbb nem volt velem életemben. Így kiszenvedtük a telet, és szeptembertől megyek dolgozni, meg folytatom a főiskolát, megtanulok osztódni, sajnos ez van.

2010. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alapbérem szerződés alapján 82500ft,a bruttó bérem meg 100000körül.Táppénzt is,meg tgyást is annyit kaptam mintha dolgoztam volna 74-80ezer körül!A gyedem viszont az előző évi kereset alapján számolták,tehát csak azt a 15nap betegszabadságot amit a cég fizetett!Ezért 46ezer most a gyedem amiben benne van az adójóváírás is!Nem tudom mi lessz velünk,engem nem vesznek vissza a munkahelyre mert megvan a létszám!Bölcsibe nem tudom beadni mert nincs hely!Munkát nehéz találni most amien helyzet van!Persze próbálkozom!Párom két szakban dolgozik 100000ért,mellete fősulira jár!Ha találok munkát akkor ő megy gyedre,mivel nem tudjuk hova tenni a gyereket.Anyosék messze laknak,az én anyám meg alkoholista nem bíznám rá!!!Albérletben lakunk amit most igy elég nehéz fizetni,egy hitel mellet!Az össz jövedelem az én gyedem,csp meg apa fizetése!Összvisz:158ezer,ebből csak az albérlet 70000.a hitel meg 45000.Ez van,aki decemberben marad terhes,és januártól kénytelen táppénzre menni,mert veszélyes munkakörülmények között dolgozik,az csak ennyi gyedet kap!Persze segélyt tuti hogy nem fogok kapni,mért is kapnék nem vagyok fuxos,nincs nagy házam meg mercim!Nincs hat hét gyerekem!!Egy van akit 27évesen válaltunk!De ha ezt tudtuk volna előre akkor másképp csináltuk volna!!:(
2010. ápr. 13. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!