Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinőtt, kopott gyerekruhákat...

Kinőtt, kopott gyerekruhákat hova tegyem? És a plüss állatokat?

Figyelt kérdés

A fiam 7 éves. Rengeteg ruhája volt már pici korától, sokat nem is hordott, ismerősöktől is kaptunk "jó lesz otthonra" darabokat. Persze én meg elraktam, közben rá se adtam.

Mindent elpakoltunk, hiszen tervben volt a tesó, aki augusztusban születik, de ő lány. Voltak bodyk (kb. 68-as mérettől), amikből nem jöttek ki a bébiétel foltok, de nagyon halványnak ítéltem akkor, gondoltam, majd jó lesz itthonra, koszolni.

Most elkezdtem átválogatni, eddig 2 zsák ruhánál tartok, amit már biztosra tudom, hogy nem fogok ráadni a lányomra. Vannak közöttük jó darabok is, meg tényleg olyanok, amik csak otthonra, udvarra, koszolni jók.

Nálunk a családsegítőbe szokott lenni ruhaadományozás, gondoltam, hogy oda leviszem, de hát csak nem állíthatok le 5-10 zsák ruhával (ugye még nincs átválogatva mind, kb. olyan 1,5-2 éves korig vannak átnézve) .... Meg vannak téli kabátok, overallok, farmerek, most nyáron vigyem le? Már nem igazán férünk, meg nem is szeretném tovább feleslegesen tartogatni... Vagy dobjam ki?

Eladogatáshoz nincs türelmem, fotózgani, feltölteni, postára járni...

A másik a plüss. Abból is van már 1 nagy zsákkal. Kaptunk sokat (a fiam nem nagyon volt oda értük), meg hát pl. a coop-os állatokat is megvettük mindet, kb. 1 hónapig sláger volt, utána csak porfogó.


Vidéken élünk, egy 5000 fős kisvárosban. Legközelebbi Máltai szeretetszolgálat 30 km, ahogy a legközelebbi gyerekkórház is (pl. plüssöket elvinni oda). Autónk nincs.


2016. jún. 21. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
leadhatod a védőnőnél. Ne foglalkozz azzal, hogy téli, vagy nyári, akinek kell az majd elteszi. Én is most vittem több döböz ruhát, téli nyári vegyesen, eszembe se jutott szétszedni. A plüssöket is elviheted, vagy pl oviba bölcsibe is lehet hogy jól jön. Vagy esetleg a védőnő tud segíteni, hogy kinek mi jönne jól, akkor modnjuk már kell kicsit válogatni.
2016. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
legjobb ha ruhagyüjtőbe/védőnőhőz viszel cuccokat,de ha ilyen sok van,helyi fb csoportba kíírhatod,hogy ingyen vihető rászorulóknak csak jöjjenek érte mert te nem viszed. ennek a hátránya,hogy nehogy olyanhoz kerüljön aki aztán eladja. adatlap alapján max megszűrőd ki lehet,aki tényleg a saját gyerekeinek vinné el
2016. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Családsegítőről annyit, hogy az ott dolgozók válogatják át első körben és ami nekik kell, azt megtartják, így nem nagyon jut a ténylegesen rászorulókhoz.

Én is 5000-es városban lakom, itt így van sajnos.

Add le a védőnőnél, vagy kérdezz körbe, van-e rászoruló család és vidd el nekik.

2016. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A máltaiak velünk kedvesek voltak, a vöröskeresztesek azt akarták, méret és kor szerint válogassuk szét a ruhákat és hozzuk vissza.:D Mi itt ruhagyűjtő konténerbe dobtuk be. Esetleg, ha kibírod télig a tartogatást, csomó Mikulásgyárszerűség szívesen fogadja őket. Nálunk a védőnő nem játszik, mert nem ismer szegény családokat.


A babaruhákat én bevittem a kórházba, ahol szültem (Kútvölgyi), de nyilván csak a picikéket lehetett. Nincs kollégád, aki gyereket vár és annak odaadnád? Nálunk így körbemennek a ruhák.

2016. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátok, rokonok, ismerősök? Senkinek nincs gyereke?
2016. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Férjem a vöröskeresztnél dolgozik,őke nem kérik,hogy méret szerint stb legyenek válogatva, mindent elfogadnak, átválogatják mert sokszor adnak be szakadt hordhatatlan ruhákat is, aztán mennek szétosztásra a rászorult családokhoz,szóval nyugodtan add be akár a vöröskereszthez is, vagy a védőnőhöz.
2016. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is add oda a Vedőnőnek, biztos van olyan aki örül neki, szerintem ne dobd ki, szétosztja majd ő azok között akiknek kell.
2016. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok helyen van ruhagyűjtő konténer, de van, hogy csak bedobjuk egy rendházba a kerítésen át.

Ami nagyon foltos, tényleg használd el, vagy tedd ki a kukába egy zacskóban, ha pestiek vagytok, minden nap jönnek a guberálók, amit el lehet adni, azt elviszik.

Megvárhatod az éves lomtalanítást is, oda is jönnek a guberálók, elviszik, lesz gazdája.

Adománybolt ha van a közelben, ott is lehet hagyni. Persze a foltosat ne.

2017. máj. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!