Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Liberális vagy konzervatív...

Liberális vagy konzervatív nevelés?

Figyelt kérdés
Melyik jobb szerintetek: testi fenyítés vagy szép szó?
2016. jún. 25. 21:45
 1/10 anonim válasza:
55%
Természetesen a szép szó.
2016. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Testi fenyítés semmiképp, úgyhogy kizárásos alapon valami más. De miért épp liberálisnak nevezed a másik lehetőséget?
2016. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A konzervatív nevelés nem egyenlő a testi fenyítéssel.
2016. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

konzervatív értékek alapján nevelek 4 gyereket. Soha nem kaptak pofont, sem egyéb fenyítést.

A kérdés kiírása teljesen rossz.

2016. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

elegge keverted a szezont a fazonnal, ami azt illeti. a konzervativ neveles nem egyenlo azzal,hogy a gyereket agyba fobe verik, de meg azzal se, hogy idonkent a kezere csapnak ( ugyanigy, siman lehet, hogy a liberalis nevelesbe meg siman belecsuszik jo par pofon...).

egyebkent a ketto kozti arany kozeputat kell megtalalni, ami ugye nem egyszeru, de nem lehetetlen.

2016. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik jobb, úgy csinálom, ahogyan és amire képes vagyok. Vannak klassz és szörnyű napok, a szörnyű napjainkon egyik módszer sem működik. Bár megverni nem szoktuk őket, de a kezükre/fenekükre kapnak olyankor - az pont arra elég, hogy megsértődjenek. A szép szó még arra sem. A jobb napokon pedig nem is kell elterelni sem, szórakoztatni sem, minden gördül előre és még egymást sem püfölik.
2016. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Pontosítsd kérlek, hogy mit értesz liberális, és konzervatív nevelés alatt.


Szerintem mi liberálisan neveljük a gyerekeinket, de akik ezt szitokszóként használják, azok csodálkoznának, hogy ez a gyakorlatban mit jelent, mert nagyon nem azt, amire mostanában ráaggatják, hogy az liberális nevelés :D


Konzervatívnak semmiképp nem nevezném magunkat. Úgy vagyok vele, hogy ne azért fogadjon szót nekem a gyerek, mert nekem szülői tekintélyemnél fogva ez jár, hanem mert megérti, hogy bizonyos dolgok nem válnak a javára, más dolgok pedig azért tilosak, mert másnak árt vele. Nyilván nem arról beszélek, hogy egy 2 évesnek ezt ésszel meg kell értenie, hiszen ez lehetetlen. De a kétévesre sem ráparancsolok, hanem a megfelelő viselkedést pozitív megerősítés követ, a nem megfelelő viselkedést pedig megpróbálom megelőzni. Nagyobb gyereknél viszont tényleg arra megyek rá, hogy ő maga megértse, mit miért nem szabad. Nincs "azért, mert én azt mondtam". És nem is tiltok meg olyan dolgokat, amikre igazából nincs indok. A "nem szokás" nem indok :D Ha hosszú, vagy rövid távon árt vele saját magának, vagy másoknak, akkor azt nem csinálhatja, de ha ezek nem állnak fenn, akkor nem bánom, ha olyasmit csinál, ami egyébként nem szokványos.

2016. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Azért ez nem fekete-fehér. Az aranyközépùt a jobb, nem vered a gyereket de belefér ha néha kap a popsira vagy kamaszként 1-1 pofont,ha más nem segìt,legyintésre gondolok. De nagyon fontos a kommunikáciò a gyerekkel,tudja mit miért legyen dìcséret,büntetés tudja hogy szeretik a szülei. Ezen felül tisztelje a szüleit ne engedhesse már meg magának hogy csicsksként ugráltatja Őket,és ùgy beszél velük mint a ronggyal. Önmagában a kettőből nevelési elv sem jò.
2016. jún. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
A vegletek altalaban nem valnak be, nemcsak a neveles teren. Ugyhogy en az eszszeruseg es a sajat belatas apjan valo dontes hive vagyok, nemcsak a neveles teren.
2016. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy szülő feladata jó példával elől járni. Megtanítani mi jó és mi rossz. Szeretetre nevelni, ugyan akkor kitartásra. Gyengédségre, ugyan akkor erőre. Tudni kell mikor kell a kezét erősebben fogni, és mikor kell elengedni. Az atyai/anyai pofon ép úgy benne van a pakliba, mind a szép szó. Akinek gyereke van,az tudja jól.
2016. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!