Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy újszülött...

Bogica0616 kérdése:

Mennyibe kerül egy újszülött baba ellátása havonta?

Figyelt kérdés
Sok ilyen jellegű kérdéssel találkoztam, de nem naprakészek már! Ezert szeretnem tudni, hogy kinek mennyi a havi kiadása, és mit vesz abból a pénzből?
2016. jún. 26. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

ez eleg sok mindentol fugg. vegyuk az alapesetet, ha a gyerek nem beteg az adott honapban, es mondjuk anyatejjel taplalod. ilyenkor kb a pelenka koltsege a legmeghatarozobb, de ugye ez is eleg valtozo osszeg lehet, mivel a kimoshato pelenkatol a normal es kozepes arun at, a markasig minden van a boltok polcain.

aztan ott van az az eset, hogy mondjuk nem anyatejes, ilyenkor a bebietel arat is hozza kell szamolnod, ami ugye megint esetleges, a gyerek fogyasztasanak es a markanak a fuggvenyeben.

pelenkaval szerintem szamolhatsz havi 10-15 ezer ft szintjen.

2016. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem lehet így megválaszolni. Mert sok mindenről függ.

Tápszeres-e vagy szopik.

Hasfájós-e vagy nem.

Jó neki a gagyi olcsó pelenka vagy Pampers kell.

Jó-e neki az olcsó popsitörlő vagy nem...stb

Szóval sokmindentől függ.

2016. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Anyatejes 4 hónapos a kicsi, havi 10-12ezerből megvan. (Ebből 8000 az egészségkártyàról megy)

Ha azt nézzük hogy a születése alkalmàból mennyi pénzt kaptunk a rokonoktól még pár hónapig 'ingyen' van a gyerek :D

Rengeteg ruhàt kaptunk kölcsön és nekünk is sok hasznàlható maradt a nagyról, úgyhogy ruhàt csak akkor veszünk ha valami nagyon megtetszik (ezt is a rokonoktól kapott pénzből szoktuk venni)

2016. jún. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
50 ezer körül. Anyatejes. Pelenka, ruhák, játékok.
2016. jún. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Pelenka,olcsó féle mondjuk 4200,lányomnak simán jó volt. Most a tesonak márkás lesz,de csak mert a kórházba vettünk egy kis csomag pamperst ,a több zacskó meg szüleim egészségpénztári kártyájáról megy,mert ők mindketten sokat kapnak rá,külön kártyára és csak nevelőanyám jár vásárolni gyógyszert,így apuén száz ezer felett van már összeg. Nemrég vásároltunk rá 50ezer felett volt benne már pelenka is két csomag. Aztán majd jönnek erre mifelénk nemsoká,még ennyiért tervezünk dolgokat,ha a gyógyszerész ismerős mást is meg tud rendelni rá,ebben is lesz 3csomag pelenka. aztán mi is átállunk az olcsóra,ha birja. Törlöböl én imádom a rossmanost de most ep re lett véve törlő is már 4,de még 10-et rendeltetünk. Hs a a szopi nála se megy,én hozok anyatej gyűjtőből neki úgyis,mellé tejallergiás tápszert kap,mint a nagy,mert öcsémnek az volt. Ezt 90%-al írják fel,még ha heti 2doboz is kell,akkor is havi két ezer lesz. Tehát ha olcsóbb dolgokkal számolok pelusból pl,mellé a törlő és tápszer,az simán megan 10ezer alatt. Hozzátáplálásnál mondjuk közép árú babakaja,amit heti egyszer kap kb majd,mert én főzök rá,az is plusz mondjuk max 2ezer,tejpéppel együtt.Ha pampersel számolok,akkor is alapból kijön törlővel tápszerrel 12ezerből,később hozzátáplálással 15. Jó esetben beteg nem lesz egyik gyerek se,de legalábbis nem állandóan.Lányomra rengeteg elment arra,a mandula miatt mindenféle sz.rt felirtak,szerintem 120simán elment rá 3-4hónap alatt.De azért azt mondom,lányommal nehéz volt anyagilag végig,mert az édesapja ugy 130at keresett,én meg a gyes és csp mivel szakképzésen voltam,38ezer. Most a jelenlegi párommal albérlet kiadás 40,mert ugye rezsi sajátba is lenne,szóval az a plusz. Kocsit nem.számolom annak,mert exemnek cigire ment el annyi. Na arról nem.beszélek inkább,ami váratlan kiadás,csak az alapok...Lányom egy kis plusz kiadás úgymond,de neki se kell ruha milliónyi,meg apja azért ad rá mondjuk havi 10-et. És akkor két gyerekre van majd párom fizu bevétele 195+cafeteriák 20-25,téli fizu az 230 240+cafeteria. Én cseden kevés lesz,mert közmunka bér,két gyerekes adóval kb 60-65 lesz. Téli fizu novembertől március végéig van,majdnem fél év. Áprilistól párom átveszi gyedet,ami ugye lévén nem keres rosszul,max gyed lesz. Mivel a lány nem közös,ö rá bevalláskor tudja visszaigényelno az adót,igy alapbol saját gyerekessel fog kapno a fizu 195+cafeteria mellé még 126-ot.És akkor a csp t nem tudom mennyi két gyereknél,kb 25lehet. Szóval félre is fogunk tudni tenni majd ha kinulláztuk magunkat,mert most sok kiadás volt pont terhesség alatt. Én azt mondom.nem.kerül sokna a gyerek amih kicsi,de amig megszületik sok kell rá,magándoki nélkül is. Uzána már nem vészes,kivéve ha újonnan veszed a ruhákat is... Én börzén is veszek,más anyáktól,néha turiba is. Lányom.örököl húgom után. Lányom 3,5éves. Hugom meg 8.
2016. jún. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Tulkep en csak pelusra popsitorlora es tisztalkodo szerekre koltottem csak az elso 6 honqpban

Durvan napi 5- 6 pelust szalmolj atlagban a 6 honap alatt

De h ennek mennyi az osszege paszolom

Nekunk megfelelt az auchan sajat markas vagy a bella happy

2016. jún. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elmondom a miénket akkoriból:


Babydream pelusból napi 6-ot használtunk el, egy csomag pelus 28 db 1300 Ft


Babydream popsitörlőből naponta 20 db-ot: 320 db, 1700 Ft


Popsikenőcs: gyógyszertári, olcsó


Testápoló: gyógyszertári, olcsó


Olaj: Babydream 1000 Ft fürdéshez


Fürdetőkrém: kb. 200 Ft gyógyszertári


Tápszer: 2200 Ft/4 zacskó, ami akkor hetekig elég volt


Betadine és alkohol, mert a köldökcsonkja nem akart leesni, együtt kb. 1000 Ft


Espumisan cseppek, mert nem volt széklete az elején: 1500 Ft


Lázcsillapító kúp, glicerines végbélkúp, hogy legyen otthon, kb. 2000 Ft


Fertőtlenítő, mert a Rota beadások után le kell a kezed fertőtleníteni, kb. 200 Ft, Rossmannos.

2016. jún. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Óriási lehet a szórás. A miénk az oldal látogatói szerint az "extrém, nem is létezik, biztos hazudok"-eset, mert mindig szarrá pontoznak, amikor leírom.


Az első fél évben 80-100 volt a havi átlag.


Kínlódva 4 hónapig volt anyatejes (mire rájöttünk hogy a reflux miatt hiába küzdünk), tápszere 30 volt a sűrítő ebből 10.


Pelenkából napi 10-12 is elment az elején. Később 5-6, de a mérettel az egységár is nő. Most kb. 10-12 popsitörlővel (libero + drogériás törlő), de volt 30 is.


Enyhe izomtónus-zavar miatt gyógytorna (tb-re 7 hónapja várunk) 20.


Hasfájás (reflux miatt elhúzódó emésztési problémák - probiotikum...), gyógyszerek ~10-15.


És a ruhákat, játékokat nem számoltam.

2016. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
3 hónaposomra nagyjából havi 12 ezret költök pelusra, popsitörlőre, krémre, fürdetőre. Anyatejes, így az mondhatni ingyen van, de én többet eszek és a havi tejserkentő söradag 6000 ft kb. Ruhát kb havi 5000-ért veszek.
2016. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Újszülött csak 6 hétig, utána csecsemő.
2016. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!