Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyukával is előfordul,...

Más anyukával is előfordul, ha végre van ideje, hogy a depibe kezd süllyedni? Mi lehet az oka, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Segítség híjján kb egyfolytában ügyintézésben, rohanásban vagyok, plusz dolgozom, du este gyermekkel foglalkozom, szoval ahogy általában egy szülő.


De feltűnt hogy amikor van időm magamra pl szabin vagyok intézkedni is tudom de magamra is van idő mert a gyermek nincs itthon, észrevettem magamon az alábbi folyamatokat.

Először magas adrenalin, buzgón szervezése a napnak, hogy mindenképp kihasznált legyen az idő, azután idegeskedés hogy minden klappoljon, minden sorjában intezhető legyen, rohanás a nyitvatartások miatt, vacsi tervezése is már idegesen megy csak. Erre itthon probálnám magam kifujni, a továbbiak előtt szünet es adok magnak időt pl kávé v nyugodtan pakolgatni es ilyenkor meg rámszáll a rosszkedv, meg önsajnálat, meg a gondokon, vagy kudarcokon, vagy a multon a morfondirozás, ahelyett ha nem is boldogan, de legalább egy közömbös szinten maradnék, inkább lefelé megy az egész.


2016. jún. 27. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyedülálló anyukaként mindez nagyon nehéz lehet, de nagyon ügyesen intézel mindent, látom az írásodból, hogy több vasat tartasz egyszerre a tűzben és forgatod őket.:)


Amit észrevettem, a nap valójában nem rólad szól, amit kiveszel. Ne csodáld, ha nem érzed magad jól, ha nem fodrászhoz, sétálni, múzeumba, kávézni (a sor szabadon folytatható)mész, hanem nyitvatartásokon jár az agyad, vagyis aznap is intézkedsz!! Ugyanúgy, mint a többi napon, csak akkor a gyerek nincs. De vacsit főzöl magatoknak, és a közös ügyeiteket intézed a szabadnapodon is.


Muszáj főzni aznap is? Muszáj szervezkedni aznap is? Muszáj pakolgatni, a háztartással bíbelődni? Nem lehetne, hogy csak kiülsz az erkélyre egy kávéval és megnézel egy Jóbarátok részt?

2016. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
na én pont ettől előre félek,férjm van és dolgozik másfél éves gyerekem van még van idpaz oviig,még mindig felkel éjjel kétszer és erőtlenebb vagyok mint régen,előtte masszőr voltam napi 2-3 vendéggel szoval elég laza volt, és felszaporodott a háztartási munka is ezt egy rendes 8 órás meló után képtelen lennék csinálni tudom hogy idegbeteg leszek.nem lehet egyszerre gyereket nevelni háztartással és még dolgozni is(még egy gyerekkel is ezt vallom)pedig meg kell tenni.régen jobb idők voltak,mindenkinek megvolt a dolga a férfi dolgozott most meg a nő ossza el magát 2-3 felé...persze igy a férfiakban is nehezebb lett,mert a munka után mentesülve voltak az otthoni dolgokbol most meg nekik is meg kell csinálni.
2016. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam ezt, amit Te. Nekem három gyerekem van, alig vártam, mikor viszi el őket a nagyi. Aztán csak ültem, és nem tudtam mit kezdeni magammal.

Rájöttem, hogy elfelejtettem, mit szeretek csinálni, milyen vagyok, amikor nem anya vagyok, amikor nincsen háztartás, munka.

Most már megnőttek, a legkisebb is 13, sokkal több időm van magamra.

Mindenképpen kell idő csak magadnak, ahogy #1 írta. barátnőzz, beszélgess hülyeségekről, napozz, olvass egy jó könyvet, vagy amit szeretnél.

2016. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!