Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok neki sárgabarackot a...

Adhatok neki sárgabarackot a 6 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Màr másfél hónapja elkezdtem a kóstoltatàst, mert megérett rá a babám. Nem köpte ki, örömmel fogadta a kanalat, nem fintorog. Nem célom kiváltani még étkezést. Nehezen is menne,mert cicifüggõ. Hiába eszik meg kb 3/4-ed bébiételüvegnyi kaját és iszik vizet, max egy óra múlva szopizik. Amúgy sem bírja ki 3 órát.80%-ban sajàt készítésū ételt kap. Eddig sütõtököt és õszibarackot kapott üvegeset, mert még nem volt szezonja. Azóta õszi is saját. Viszont itt a sárgabarack. Sajât van a kertben. Adhatok neki? Annyiféle adhatósági táblázat van, mindegyik màst mond. Az igaz h általában 8 hótól írják. De mi a baj vele? Allergén vagy hasfájást okozhat vagy más oka van. Mert ha allergén akkor nem adok neki. Epret sem adtam attól mert szezonja van. De a sárgabarackról nem tudok ilyen szempontból semmit.

2016. jún. 30. 21:20
 1/4 Bella169 ***** válasza:
26%

Nem. A sárgabarack erősen puffaszt. 1 éves kor után javasolt csak adni a rendes gyümölcsöt. Üvegesben kaphat előbb.

Ugyan úgy mint pl epret is. Üvegesben már van 5 hótól, de a rendes gyümölcs nem adható 15 hó elött.

2016. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Pont az üveges zavart meg. Mert ugye talán málnàt làttam üvegesben és tudom h magtalanítják és ezért adható üveges. De sárgabaracknál nem jöttem rá hogy mi a baj. Ezek szerint kezelik valahogyan. Akkor nem adok. Ha csak annyit írtál volna hogy puffasztHAT akkor elgondolkodom még rajta, de így akkor majd csak jövōre kap. Köszi, ment a zöld kéz.
2016. jún. 30. 21:42
 3/4 Bella169 ***** válasza:
26%

Igen az üveges más. Spec eljárással készülnek.

Rendesen éves kor elött kevés fajtát lehet adni, mert úgy elég sok gondot tud okozni.

Amiket adhatsz esetleg neki:

alma, őszibarack, körte, meggy, valamint cseresznye és szilva de ez utóbbi 2-t csak hámozva, mivel a héjuk puffaszt nagyon. (tudom macerás egy cseresznyét meghámozni 2,5 kg-ot hámoztam be a fagyasztóba a lányomnak)

2016. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adhatod!

[link]

3 gyerekünk van,a 3-ból 2 májusi,fagyasztva eltettem friss sárga barackot,fél évesen adtam Nekik.De vettem üveges Túró-sárgabarack ételt is,semmi bajuk nem volt.Persze a 3. is kapott,de Ő tavasszal,mert őszi baba...

Halkan jegyzem meg,hogy szinte minden allergén:az eper,a BANÁN!!!,a gabona(mégis azt javasolják,hogy mihamarabb vezessük be,mert akkor megküzd vele a szervezet),a málna,stb.

2016. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!