Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van M. o-n kevés ovoda...

Miért van M. o-n kevés ovoda és bölcsőde, miközben meg óriásia a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Ki/kik tehetnek erről? Kinek lenne a feladata, hogy megfelelő számú ovi/bölcsi legyen? Mit gondoltok?
2010. ápr. 14. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert erre sincs pénz..bezzeg a sok baromságra elmegy, ellopják. Ki szüntette meg? Hát nem az önkormányzatok maguktól, hanem a kormány bácsi vonta el a pénzt és így tönkretette az egészet. Én egy 15 ezres kisvárosban lakom. itt az utóbbi 20 évben 2 bölcsődét és 4 óvodát (3-4-5 csoporttal működők voltak9 szüntettek meg, az állítólagos kihasználatlanság miatt. Ui. megemelték a kötelező létszámot és ugye rögtön a normális 20 fő helyett egy csoportba 28-30 gyerek került... Csak az egészben az a legjobb, hogy utána meg megnövelték az adminisztrációt (egy gyerekről a 3 év alatt 30-40cm-es kupac papír készül) és bejelentették, hogy mennyire fontos az egyéni bánásmód, egyéni foglalkoztatás...kérdem én...Hogyan, mikor,?? egy (volt) óvónő anyuka
2010. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Basszus.. ez elég nyomasztó és idegesítő. :( Én minden önkormányzatot köteleznék, hogy hozasson rendbe két épületet és vegyen fel alkalmazottakat, ergo teremtsen munkahelyeket!!! És az anyukák is jobban járnának. Tudom, h támogatás nélkül ez sem megy, de mikor annyira nincs munka?? Ezzel egy csomó m.helyet lehetne teremteni!!!
2010. ápr. 14. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Basszus hiába csinálok egy csavargyárat, ha senkinek nem kell csavar.

Nem ilyen egyszerű munkahelyet teremteni stb..

Nálunk a kerületben van 6 bölcsi és 12 óvoda.

A lányomat felvették, mondjuk még csak jövő márciustól megy, akkor lesz 2 éves.

2010. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

előző

Na de majd most..jön a kánaán:-((

2010. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ok.kötelezni kellene...de ott fizetéseket is kell adni, meg ugye ott vannak a különféle járulékok...azt honnan? Az önkormányzatok már az iskoláktól is próbálnának menekülni, mert akkora költség...de az állam nem ad rendesen, az állami finanszírozás nem elég semmire... Nálunk pl. 2 éve rebesgetik,hogy egy régi épületet óvodává fognak alakítani, egyházi óvoda lesz. engem már meg is kerestek, hogy mennék-e oda...Aztán jött a válság és most teljes csend van...Lassan 2 éves a kislányom, lejár a GYED, a családi semmire se elég, munka meg kilátásban sincs...pedig 2 diplomám is van, csak mindkettő pedagógusi...
2010. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mo-on nem kevés az óvoda és a bölcsöde, sőt összességében több a hely, mint a gyerek. Sajnos a területi eloszlásuk nem megfelelő...

Egyébént minden önkormányzat számára nyitott egy hatalmas összegű keret, ami óvodák és bölcsödék építésére van megnyitva, nem pályáznak rá, mert nem tudják (akarják) fenntartani.


Nálunk van üres hely az oviban és a bölcsiben is.

2010. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megkerestem (április 09-ei HVG): az elmúlt 10 évben átlagosan 6,45%-a kihasználatlan volt a helyeknek.

Jelenleg 388 ezer jogosultra 363 ezer hely jut, ami elég, mivel sokan nem akarják oviba adni a gyereket, csak 5 éves kortól kötelező.

Úniós pályázaton lehet kérni pénzt, csökkenő gyereklétszám melett nem kaphat pénzt a pályázó önkormányzat.

Bölcsödére szánt tavalyi niós keret nem fogyott el, sok önkorményzat nem vállalja a fejlesztést.


Elvileg otthon vállalható 3 idegen gyerek ellátása egy 40 órás tanfolyam után, évi 500.000 Ft/gyerek összegért cserébe (ami szerintem nem rossz...)

2010. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! szép és jó, hogy 40 órás tanfolyammal lehet nyitni családi napközit. én is megérdeklődtem, hisz óvónő vagyok, tehát a szakmámba vágna+ itt a 4 saját gyerekem... szóval azzal kezdték, mindenkinek, akármilyen végzettsége is van, 70 ezer ft a "tanfolyam", ami után kapsz egy cetlit, hogy elvégezted... Kérdem én: hogyan lehet, hogy a 8 osztályt végzett, pocsék körülmények között élő, utcáról beesett valakinek is ugyanazt "tanítják", mint egy pedagógusdiplomával rendelkezőnek... persze, nem azt akarom ezzel mondani, hogy többre tartom magam nála, mert a gyerekekhez neki is lehet érzéke...de akkor is ez egy gyorstalpaló, ugyan hogyan lehet ez alatt megtanítani mindent, amire szükség lehet. igen, kapsz állami támogatást, de sajnos nem mindenhol vannak olyan tehetős szülők, akik ilyen magán bölcsibe tudják fizetni a nem kevés díjat... ez a vidék, a nagyváros, az más... Nálunk mint írtam a 15 ezres városban 1 3 csoportos bölcsőde van + 3 óvoda,az egyikben 6, a másikokban 3-3 csoport van...ez 12x30 gyerek...
2010. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az nem magán bölcsi, ha te otthon vállalsz gyerekre vigyázást, 3 gyerek lhet csak, és te kapsz utánuk 42 ezer/fő pénzt az államtól. Szerintem ez mellett már a szülőnek nem kell neked fizetnie, ez elég szép pénz.

Értem én, hogy bárki elvégezheti, de az neked miért baj??

Aki olyan, arra úgyse bízzák majd a gyerekeket...

Neked meg nem lehet gond a tanfolyam gondolom. OK, ki kell fizetni 70 ezret, de az fél év alatt vissza is jön szerintem.

2010. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem magánbölcsi, hanem családi napközi, ahová félévestől 14 éves korig járhatnak a gyerekek. Igen, az állam ad hozzá pénzt, de azért megnézném, hogy teljes ellátással, normális (nem napközis konyhán készített vackot!) kaját, megfelelő játékokat biztosan biztosítani tudsz ennyiért? Nálunk már működik egy ilyen és bizony, nem kevés pénzt kérnek... Engem nem az zavar, hogy nem tudnám elvégezni, csak nem hiszem, hogy 40 óra elegendő annak, aki "az utcáról esik be"... Pszichológia, pedagógia, egészségtan, didaktika, gazdasági ismeretek, pályázatírás... és még sorolhatnám... azért az egy vicc, hogy mindez 40 óra alatt mind elsajátítható...
2010. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!