Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentett bér szerint...

Bejelentett bér szerint jogosultak vagyunk ingyenes ovis étkezésre, de valójában jóval többet keresünk. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérhetném az ingyenes étkezést,de látszik rajtunk,hogy jól élünk,nem lenne pofám.Viszont ha egyszer ezt valamiért ellenőriznék,akkor rögtön kiderülne,hogy jogosultak lennénk,és akkor adott,hogy miért nem kérem? De azt még sem mondhatom,hogy mert kézbe kapunk még.Pedig szerintem sokan vannak így.
2016. júl. 6. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem kértük. Ha elkezdenek vizsgálódni, sokkal többet bukhatunk.

Azt nem fogják ellenőrizni aki nem kéri, csak azt aki igen.

2016. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Miért buknátok többet ha ellenőriznének? Csak mert papíron annyit kerestek,hogy jár.

Inkább kellemetlen lenne,hogy akkor minek igénylitek nem?mert nyilván nem szívesen vallja be az ember,hogy feketén többet keres.


Én is hajlok a felé hogy ne kérjük.Papíron olyan 80/ fő amit keresünk,de amúgy jóval több.És járunk wellnessbe,szépen öltözködünk,két kocsink van...Jövőre nem akarom kérni,pedig alapvetőleg jár.Csak mindenkit akit megkérdezek,azt mondja,hülye vagyok,kérjem.de valahogy olyan lelkiismeretfurdalásom lenne.

2016. júl. 6. 11:44
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérjük az ingyenest, az igénylőlapon aláírjuk hogy az adatok a valóságnak megfelelnek. Kapunk egy ellenőrzést, kiderül hogy nem felelnek meg plusz a feketézés is kiderülhet.
2016. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%

Itt senki nem ellenőriz semmit... Olyanok is igénylik a gyermekvédelmit, akik alapból semmiben nem szenvednek hiányt... A kutyát nem érdekli, hogy kinek jogos és kinek jogtalan....

Láttam már Nike cipőt (a koppintottat is 10-ért árulja egy ismerősünk) gyermekvédelmis, és egyéb segélyből élő család(ok) lábán.

De milliós autóval közlekedő szülők is jogosultak gyermekvédelmire... Ha nekik lehet... Te miért ne?

2016. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
10%

Nálunk is így van, és mi beadtuk a papírt, mert a hivatalos papíron kézbekapott pénz a mérvadó.

Egyébként ezt a kutya nem ellenőrzi.

2016. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha engem kérdezel, legyen elég, amit az adón megspóroltok ti vagy a munkáltató vagy ahonnan a fekete jövedelem származik. Ha egyszer ellenőrizni fogják a jövedelmedet, NEM azért fognak megbüntetni, mert nem vetted igénybe az ovis ingyenkaját, ezt megígérem!
2016. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
De kár, hogy ti is használhatjátok azokat az utakat, amiket az én pénzemből csináltak. elszomorító.
2016. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%

7: igen, igazad van. Sajnos mi is ezt csináltuk. Alaposan utánanéztünk, és nem mertünk mindent feladva elkezdeni egy vállalkozást a nulláról. De már van egy jó ügyfélkör amire lehet alapozni, most már kiváltotta a férjem az ev-it és legálisan csinálja. Hidd el, utánajártunk a lehetőségeknek de nem mertünk kockáztatni :-(


Amúgy a pénzedből leginkább stadionokat építenek és állami földeket vásárolnak, tv-t és kaszinókat fizetnek... persze ez nem mentség.

2016. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,még mindig nem vagyok előrébb.Nincs pofám kérni,látszik,hogy jól élünk,és alapból nem vagyok csaló fajta.

7-es,most csak azért szégyelljem magam mert te a bejelentett béred kapod,én meg nem? Ha én erre nemet mondok,akkor majd lesz 100 másik helyettem,a gyerekeim meg ehetnek zsíros kenyeret vagy még azt se.

Hogy miért kényszerül erre a munkavállaló meg a munkaadó is,azt kérdezd meg attól aki az utadat építi...

2016. júl. 6. 12:07
 10/28 anonim ***** válasza:
6%

Kedves 7-es!


Az én férjem is havi 70-et dob ki az ablakon járulék címszóval...(vállalkozó, de baromira nem elég az, amit össze tud kaparni,mert a vállalkozói élet nem csak arról szól, hogy egy munkáért felveszel 50 ezret és mind nálad van.... Ebből még nyereség adót is fizetsz és több dolgot, kamarai tagdíj,amire azt mondták hogy nem kötelező és mégis jöttek a felszólítók.... stb. Van autónk (platós),ami sok éves és rohadóban van, és mert vállalkozó az ember , mindenki azt hiszi, hogy milyen jó nekünk... messze sem! Senki nem tudja, hogy milyen ára van annak, hogy a gyerekeink kirándulni mehessenek, vagy egy-egy egészségügyi gépnek, amit sajnos ki kell fizetni... de lévén, hogy vállalkozó,hivatalosan bármilyen segítséget kérni, nem tudunk. Hát, akkor mi is éljünk külön papíron... persze mindenki tudja hogy nem, az ügyintéző is,de nem érdekli.)


Azt hiszem, sokan vannak, akik életükben nem dolgoztak és mégis jobban élnek, mint Te, aki (legalább is gondolom) egész életedben dolgoztál.... Ez nem fer. Tőlük nem sajnálod a befizetett adód? Esetleg a parlamentiektől???

2016. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!