Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2010. novemberben szülök,...

Ha 2010. novemberben szülök, akkor a tgyást, gyedet, gyest 2009. nov-ig visszamenőleg a fizetésem alapján számolják ki, vagy a 2010-es évet nem sámítják, csak előtte?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
igen, a 2010-est nem nézik. az előző évet veszik figyelembe.
2010. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tgyás alapja a 2009-es béred, a gyed alapja pedig a 2010-es béred lesz. Ha nem volt 2009-ben 180 bérezett napod (fizetés, amiből vontak egészségbiztosítási járulékot), akkor a szülést megelőző 180 bérezett napot fogják figyelembe venni a számításnál. A gyes alanyi jogon jár, összege fix.
2010. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyed alapja a 2010-es év, de veszélyeztetettként táppénzen vagyok, akkor a tpénzt veszik alapul, vagy a fizetést?
2010. ápr. 15. 08:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A táppénzt nem veszik figyelembe, mert az nem bérezett nap, és ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak, így a szerződés szerinti béredet veszik igénybe. Ha azonban 2010-ben megvolt a betegszabadság (az első 15 munkanap, amit a munkáltató fizet a táppénz előtt), akkor az a 15 nap lesz az ellátás alapja, erre figyelj oda, mert ha nem kerestél jóval a minimálbér kétszerese felett, akkor húzós összegekkel csökken a gyed!
2010. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség amit előttem leírtak.

Nézd meg az adózona.hu gyedkalkulátorját.

Én is várhatóan akkor szülök.

2010. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hálás lennék, ha hülyézés helyett inkább a törvényt néznéd meg. Amit leírtam, az szóról szóra úgy van, de nyugodtan kijavíthatsz, ha tévedek!

Csak, hogy ne érjen meglepetésként: ha 2010-ben kizárólag táppénzen voltál, és volt 15 nap betegszabadságod, de ezen kívül bérezett napod nem, akkor a gyed nem annyi lesz, mint amennyit beleírsz a kalkulátorba! Ugyanis a kalkulátor kizárólag általad megadott adatokkal dolgozik, hiába írod be, hogy mennyi a szerződés szerinti béred, ha nem dolgoztál (táppénz miatt), akkor nem ad pontos eredményt!

Gondolom, hogy segíteni akarsz, de azzal, hogy lehülyézel, annak ellenére, hogy pontosan tudom, mit beszélek, nem sokat segítesz szegény kérdezőnek!

2010. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!