Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, mit szóltok...

Anyukák, kismamák, mit szóltok ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés
[link]
2016. júl. 12. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első gondolatom az volt, hogy kicsit haragszom, mert meg kellett nyitnom egy bors online-os cikket:D


Az A-vitamin tartalma miatt nem kell aggódnod, mert azt nézik maguk a gyártók is, mikor a vitamint összeállítják. Valóban fontos a plusz D-vitamin és a terhesség előtti plusz folsav bevitel.


Az angol oldal egyébként, amire vezet a cikk (mirror), szintén nem egy BBC színvonal:)


Egyébként van arra is kutatás, hogy a rácsvédő a bölcsőhalál egyik lehetséges okozója. Meg ennek ellenkezőjére is van kutatás. Rácsvédőd van?:)

2016. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt szólom, hogy semmi újat nem mondtak ezzel. Mindenki tudja, hogy az lenne a legjobb, ha az emberek ezeket a vitaminokat a táplálkozás során vinnék be a szervezetükbe, de lássuk be, a többség nem tud úgy táplálkozni, hogy az ajánlott mennyiség minden nap meglegyen. Ráadásul terhesen amúgy is más mennyiségre van szükség, mint amúgy, hiszen ott a baba is. Nem azért kell ezeket szedni, mert attól jobb lesz a babának (leszámítva a folsavat, a d vitamint, meg mondjuk az omega 3-at), hanem hogy a terhes nő ne purcanjon ki a 9 hónap alatt. Lehet persze ezek nélkül is végigcsinálni egy terhességet, de ahhoz olyan életvitel is kell. Vagy végig lehet csinálni fáradtan, vitaminhiányosan is persze.

Egyébként meg az, hogy kinek mennyi a szükséglete, egyénileg is változó lehet. Sokan naponta szednek terhesvitamint, mások csak kétnaponta. Sőt, sok orvos és védőnő csak az első trimeszterre ajánlja a szedését, mások meg végig.

2016. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem sem mondott újat.

Söt tudtam is terhesség alatt, de én is elég egyoldaluan táplálkoztam, így szedtem, de nem minden nap kb heti 3-4 alkalommal.


Amit én elítélek viszont nagyon a gyerekek vitaminozása. A gyerekek soha nem kapnak vitamint(kivéve az elsö évben a dvitamint), mert megfelelöen táplálkozunk.

2016. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

BORS online? :) ne már.

egyébként én nem kifejezetten a terhes vitaminok, hanem amellett vagyok hogy multivitamint szedjen a kismama...

ha van kerted, ott saját magad által megtermelt bio zöldség télen nyáron, amit főleg nyersen fogyasztasz, akkor talán elképzelhető, hogy sikerül bevinned természetes úton is az ajánlott vitamin mennyiséget (ha meg tudsz enni egy nap 2 kg élelmiszert, ami pl egy hányós terhes kismamától elég nagy elvárás...)

ellenkező esetben inkább szedj vitamint, ne legyenek illúzióid a bolti zöldségek vitamintartalmával kapcsolatban (biológus ismerősöm aki élelmiszeripar számára termeszt/fejleszt ki ellenálló zöldségeket tudna erről mesélni...)


egyébként régen nem szedtek ilyesmit ki is hullott a nők foga haja stb. én alapesetben nem szedek vitamint mert van kertem, és megtehetem hogy télen is raklapra eszem a zöldséget, de azért a terhesség alatt nem ezen a havi 2000 fton spóroltam..(ha sima multivitamint veszel még ennyibe sem kerül)

2016. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lepodtem meg. Itt Franciaorszag ezen részén, nem is ajánlják a vitaminokat.
2016. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk a Bors online-t nem kettővel, de minimum tízzel osztani kell. Csak azért, mert valaki valamit leír, az attól még nem lesz igaz.


Mindenki tudja, hogy a tabletták nem érnek annyit, mint az egészséges táplálék, ugyanakkor pusztán táplálékkal szinte lehetetlen pl folsavból a terhesség során ajánlott mennyiséget fogyasztani.

2016. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
A Bors egyébként is arról híres, hogy nemzetközileg elismert szakemberek és reprezentatív felmérések, statisztikák emelik a lap színvonalát. No comment.
2016. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak folsavat akartam szedni eredetileg, aztán végül azért szedtem magzatvédő vitamint, mert annyira hányingeres voltam, hogy alig bírtam enni, szó sem volt arról, hogy még egészségesen is próbáljak. Örültem, ha lement valami, volt, hogy napokig csak tepertős pogácsán éltem például.

Szóval azzal egyetértek, hogy nem feltétlenül kell a mindenféle vitamin.

2016. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a párom is a vitaminjaim ellen van de nalam a gond nem a rosszullétek miatt van hanem h nem eszem Meg egy csomó mindent mert nem kívánom. Rosszul vagyok a húsok ízétől, a zöldségeket sem mindig tudom megenni. Kb másfél hónapja péksüteményt és gyümölcsöt eszem. Szoval nalam kell is a vitamin pluszba. Emiatt mégsem szól meg érte 😊

18 hkm

2016. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!