Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelő! Jó ötletnek...

Keresztelő! Jó ötletnek találjátok? Nálatok, hogy ment?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy szokás, hogy nem szokás ezt keresztelő után/keresztelőn tartani!


Nyár végén szeretnénk a kislányunkat megkereszteltetni!


A keresztelő után arra gondoltunk, hogy a vendégeket itthon látnánk vendégül.

Semmi étterem..

Van egy szép kertünk, medence, kertibútor stb..

Csinálnánk hidegtálat,frissensültetek,salátát, süteményt!

Ezt szerintetek jó ötlet? Tehát nem étterembe mennénk hanem mindent itthon készítenénk el.. Mindenkit ide hozzánk hívnánk..

Vagy egyáltalán kell utána bármiféle "banzájt" csinálni?


Nálatok hogy volt ez?

Köszi a válaszokat!



2016. júl. 13. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyeni.

Nalunk volt otthon egy ebed, de csak a ket csalad volt ott. Volt torta is.

2016. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló volt. Épp 1 éves szülinapjára esett, úgyhogy több mint 20an voltunk...az étteremre a gatyánk rá ment volna...ezért aztán délelőtt a keresztelő után nálunk összegyűltünk, főztünk egy nagy bogrács gulyást (előtte mindent összekészítettem már előző nap - amit csak lehetett, sőt kicsit a tűzhelyen a húst is előfőztem mert a marhának alapesetben több óra kéne így meg délre volt gulyás kb..), pácoltam be BBQ-ba csirkemellett, azt is kisütöttük..a tortáját is én sütöttem - ez nektek mondjuk nem is muszáj, nekünk a szülinap miatt volt fontos...túrótorta volt, előző nap csináltam, és ennek ugye kell is állnia egy napot, nem volt gond hogy nem friss..

a rokonokat megkértük süssenek sósat édeset, anyósom készített salátát a húshoz egy nagy kelesztőtálban - úgyhogy erre sem volt gondom meg persze vettünk finom kenyeret, szóval éhes biztosan senki nem maradt...


szerintem illik utána legalább egy cukrászdába meghívni, aki eljön, ha étterembe nem akartok menni, de a kerti parti még jobb ötlet, annak elvileg indok sem kellene, hogy meghívd a rokonokat egy jó kis grillpartira...nálunk majd minden hétvégén van most :)

nekünk nagyon jó élmény volt, nagyon jól sikerült és a lányom is jól bírta a strapát, végig mosolygott, 1 évesen, aludt evett, semmi hiszti, semmi nyűg.

2016. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen okés ,az étterm csak szakít az ilyeneken.Ha már keresztényként éltek akkor igen a legjobb ha családban marad ,még jobb is.
2016. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi is hasonlóképp csináltuk, csak épp kert nélkül, és a süteményeket anyósom prezentálta. Kevesen voltunk, csak a szűk család, nagyszülők, kerseztszülők, kész. Nem akartam lagzit tartani, az majd lesz a lagziján :)
2016. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezen a bográcsozáson én is gondolkodtam. Talán még sokkal jobb is. Nincs annyi cécó vele.:)

Köszi a válaszokat!!

2016. júl. 13. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindig is így volt. Nem volt azért akkora felhajtás. Újabban szokás ez egyeseknél, hogy licitálnak egymásra és egy ovis ballagásból is mini lakodalmat csinálnak.
2016. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!