Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek megérteni hogy valaki nem akarja megkereszteltetni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Pl anyámék is,valahogy szóba jött a megkeresztelés,és mondtam hogyha egyszer lesz gyerekem(20 éves vagyok,van párom,de ő sem vallásos,és nem érdekli a megkeresztelés)én nem fogom megkereszteltetni(én megvagyok keresztelve,de a szüleim sem hívők).

Erre majdnem leordítottak lényegében hogy meg kell keresztelni,mert majd el sem fogják temetni ha meghal(?),meg hogy akkor pogány lesz,és márpedig meg kell keresztelni minden gyereket,meg hogy zárjuk le a témát mert csak idegesítem őket,illetve hogy hülye aki nem keresztelteti meg a gyerekét.



2015. dec. 29. 14:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Akkor az én anyámék hülyék, meg én is az vagyok. 38 éves vagyok, nem lettem megkeresztelve, és az én 3 gyermekem sincs. Nem vagyunk vallásosak, a férjem sem, így a keresztelkedés számunkra képmutatás lett volna. Kb mint a Te szüleidnél.
2015. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Illetve még azt is hogy nem gondolkozom felnőttesen(,máskor,más témában az ellenkezőjét állítják).
2015. dec. 29. 15:02
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. dec. 29. 15:03
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény vagyok, de felnőtten keresztelkedtem.

És úgy gondolom, hogy nagyon is jól látod!

Akkor kell megkresztel(ked)ni, ha hiszünk is benne, különben nem sok értelme.

2015. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
1-vel ertek egyet. Uezen okokbol mi sem kereszteltuk neg a gyerekunket. Mondjuk minket meg soha nem kertek szamon v oltottak le emiatt...
2015. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Soha, senki nem foglalkozott a gyerekünk keresztségével. Mi vallásosak vagyunk, gyerkőt megkereszteltük, nagyszülőket, tesókat meghívtuk, de senki meg nem kérdezte sose, hogy meg van-e keresztelve.
2015. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
7%

Igen, kedves 1-es, a szocializmusban ez felülről terjesztett kórság volt. Az Isten tagadása a materializmus dicsőítése. Meg is lehet nézni a következményeit. A mai nyugatias világ ugyan azt teszi.

Mi sem egyszerűbb, mint elhinni egy kétes értékű kutatás eredményeit egy tudósnak, így kizárólag a Darvinizmust tartani az egyetlen lehetséges igazságnak. Ahelyett, hogy mélyebben belegondolna bárki is, például abba, hogy minden, amit mi itt a földön kutatási eredménynek tartunk csak a földi légkör fizikai határáig érvényes, bármelyik tudományágban. Azon túl minden elmélet megbukik. Az azon túli "világ" pedig mérhetetlenül nagyobb és meghatározóbb, mint a Földi körülmények. Természetesen emberi tulajdonság, hogy hajlamosak vagyunk magunkat mindennél okosabbnak és értelmesebbnek tartani, de ez csupán gőg és megalapozatlan önbizalom. Erről a szintről kiindulva nyilván nem lehet felfogni egy Teremtő létezését, akár egyfajta mindenható erő létét. Sőt a gőgösség tetőfokán igen egyszerű és főleg nagyon kényelmes dolog minden korábbi generáció lenézése, azok tudatlanságát állítva - tökéletesen tudatlanul! :)

2015. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
31%

4:

Nem tudom, Te milyen vallás szerint keresztelkedtél, de gyanús, hogy nem igazán érted a "keresztelés" lényegét.

42f

2015. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs értelme ilyen körülmények között, tisztességes plébános meg sem csinálja, ha a család és a keresztszülők egyébként nem vallásosak és templomjárók. A keresztelés nem divat vagy életbiztosítás, ha a gyerek később úgy dönt, hogy a katolikus egyházba akar tartozni, bármikor megkeresztelkedhet.

Tesómék a templomi esküvőt is nehezen könyörögték ki, a második gyereket végül nem is sikerült megkereszteltetni (az elsőt még igen, de nem volt egyszerű.) A sógornőm ragaszkodott hozzá, egyébként egyáltalán nem hívők, csak hát "úgy illik" szerinte.

2015. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen keményvonalas rokonság. El sem tudták képzelni, mi lesz, ha a tesóm nem keresztelteti meg a gyerekét, erre én is rá tettem egy lapáttal, hogy én sem fogom, mert nem gyakorolom a vallást, így képmutatásnak tartanám. Mára elfogadták (vagy csak nem szólnak).
2015. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!