Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet anyaként érvényes...

Hogyan lehet anyaként érvényesülni? Hogy ne mondjanak rosszat a gyerekemről, meg ne okoskodjanak, ne ugráltassanak, stb?

Figyelt kérdés

Valamiért sajnos ezt váltom ki másokból.(bölcsis gondozó, rokonok) másokkal semmi baj, barátnők vagy anno a korházi csecsemősnővérek és még sok más ember nem ilyen.


A gondozoval már mindenen keresztül mentünk.balhékon, azok megbeszélésén, igazgatoi közbenjárás is megesett, más bölcsikbe is átakartam vetetni, és azt is kértem legalább másik csoportba tegyék akkor.megint minden meg lett beszélve, béke van, erre megint beszól...es mantrázza azokat amiket előzőleg.kb az a betegesen önmagát ismétlő ember, akivel hiába beszélünk.


De a rokonok meg folyamatosan ugráltatnak a gyerekem miatt.szolnak ha folyik az orra, vagy kössem meg a cipőfűzőjét, pelenkázzam be.mintha amugy ez nem lenne természetes, hogy ellátom a gyermekem.. legutóbb már kibuktam rajtuk hogy akármikor vendégségbe jövünk mindig nekem magyarázzák mit hogyan kell.valahogy szerencsétlenül kikértem magnak de hál ég nem folytak bele, mert tuti lett volna mit mondaniuk rá.érdekes mód más anyák is jelen vannak, őket mégsem reckíroztatják soha, csak engem.


Mi lesz így később? Óvoda, iskola, pályaválasztás?


2016. júl. 15. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hatarozottan es erelyesen vissza kell szolnod.Muszaj, mert kulonben a fejedre nonek.
2016. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

"kb az a betegesen önmagát ismétlő ember"


Nem lehet, hogy veled van a probléma?

2016. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Gondolkozz el rajta magadban, hogy van e oka?

Mit és miért mondogat valamit folyton a gondozónő?-biztos rosszat akar?

Szólnak ha folyik az orra vagy lóg a cipőfűzője-épp a rokonok is megtörölhetnék az orrát, de miért baj, ha ők veszik előbb észre és szólnak?

Nem vagy túlzottan kihegyezve most valamiért ezekre a dolgokra? Nem bántani akarlak, csak ha mindenkitől ugyanazt kapod, annak valami oka kell legyen. Nem biztos, hogy mindenki bántani akar téged ezzel, miért érzed bántásnak?

2016. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy bizonytalanságot látnak rajtad?(Még ha nem is vagy az?) Nem vagy halkszavú, szürke kisegér? (Bocsi, csak próbálom kitalálni mi lehet a fejükben.)

Szerintem a halkabb, gyengébbnek, befolyásolhatóbbnak tűnő embereken próbálnak felülkerekedni, és okosabbnak látszani ezek a "tanácsadók".

Nekem akkor dumáltak bele, amikor nem szóltam vissza. Aztán betelt a pohár, leállítottam őket, már csak a egyik dédi magyaráz, de vele kerülöm a beszélgetést a gyereknevelési/etetési témákról.

Ezt leszámítva, nincs igazuk kicsit sem? Fura, hogy pl egy cipőfűzőért szólnak. Én a fél szememet vendégségben mindig a fiamon tartom(nem veszem természetesenk, hogy más is figyel rá), vagy ha nem vagyok ott épp, direkt szólok valakinek, hogy figyeljen rá. Így ezt a cipőfüzős stb dolgot nem is értem.

Amúgy ha olyanok, akor bizony később is beleszólnak. Pl nálunk a dédi: az öcsém miért nem tanul még(1x elszóltam magam 21 éves érettségizett, de dolgozik), én miért nem tanulok(érettségi+ okj), miért akar a párom vállalkozni, miért nem költöznek haza a sógoromék stb jellegű témákat nem győzi kibeszélni mindenkivel(mintha lenne köze hozzá...)

2016. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A gondozo kicsit orvosnak hiszi magát olyan szinten hogy hivatalos orvosi papíroknak sem hisz, igazgatói utasítások ellenére is fújja tovább..(nem tudom szóljak e az igazgatónak amúgy erről már megint...)


A rokonok meg lehet nem megbántani akarnak, csak "gyereknek" néznek, ők pont az a típusok amugy akik tiltással, szidással, pofonokkal neveltek, én meg ugye az ellentétük..

2016. júl. 15. 20:36
 6/9 A kérdező kommentje:
A dédi nálunk külön lap.ha nem tudjuk meglátogatni amikor ő akarja, összegyűri a tőlünk kapott fényképeket, meg olyanokat csinál pl ahol a gyerekkel vagyok, hogy félbehajtja hogy ne látszódjak...ezt probáltam már vele megbeszélni hogy olyan erdekes ha nem vagyunk jelen csak rossz gondolatai vannak..
2016. júl. 15. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam én is hogy esetleg te nem erzed magad kompetens anyának és ezt sugárzod kifele. Bar olyen környezetben nehéz is elhinnie magárol az embernek, de jól vésd az eszedbe TE VAGY AZ ANYA! Ez a gyerköc a te gyereked és bizony szólj oda ha valaki ne, ugy viselkedik ahogy neked tetszik. Ne szólogassanak be hisz te vagy aki éjjel felkel hozza te vagy aki a beteg ágya mel,ett virraszt és te vagy aki kipréselte annak idején magából azt a kis csöpp életet. Éreztetsd velúk hogy te tisztában vagy a saját gyerekeddel nem kell a kiosztás. Én is átmentem ezen mikor a 2. Baba született besokalltam és kiosztottam mindenkit, addig hallgatttam a fene jó tanacsokat, persze elengedtem a fülem mellett azt ami nem tetszett csak a környezet ebbeöl azt szürte le hogy az ö tanácsaik, nélkül elvesznék így még több kéretlen dolgot kaptam! Állj a sarkadra és merj ellentmondani!
2016. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lesz*rom tablettara van szukseged. Az emberek, akarcsak a kotekedo gyerekek, azt vegzaljak, akit erdemes, aki vevo ra. Ugyhogy ezt fejben kell rendbe tenned. Meghallgatod kedvesen mosolyogva, bologatva, de nem valaszolsz. Koszonsz, meszva dolgodra. Es nem ragodsz hulyesegeken. Hidd el, ez a tuti recept.
2016. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenesetre bölcsi protekciot intézek máshova.(ami eleve rosszul esik, hogy enélkul nem képesek átvenni mikozben rengeteg anya a mibolcsinkbe hozná a gyermeket tehát biztos lenne kivel férőhelyet cserélni de az igazgatok meg sem ajarnak mozdulni..)

Igaz menekülőut, de nem akarom hogy kihasson a gyermekre


Azon is gondolkodtam, ez nekem valami tanítás lenne.ki tudja miket hoz még az élet....

2016. júl. 16. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!