Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen munkával tudnék majd...

Milyen munkával tudnék majd egyszer érvényesülni? 13/L

Figyelt kérdés
igaz még csak jövőre kell új sulit választanom,de engem érdekel hogy milyen munkával lehet mostanában jól keresni.menjek szakközépbe,és szerezzek valami munkát azonnal,vagy gimibe és utána majd egyetem?milyen szak jó?kitünő vagyok,én igazából gyerekorvos szeretnék lenni,bár tudom hogy az nagyon nehéz,és az egyetem egy vagyon...
2010. márc. 26. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Politikus:))
2010. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Épp ezért menj gimibe. Ott pedig még sok időd lesz dönteni. Ha pedig az orvosi pálya érdekel, akkor biosz-tagozatra menj valamelyik neves gimibe. Sok sikert kicsilány. :)
2010. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Sose a divat szakmákat nézd. Azok inkább a pénzes szülők gyerekeinek a nyerők.

Nos gimi. Lehet hogy van 4 éves gondolkodni de lehet érettségi után mégsem vesznek fel egyetemre/fősulira vagy felvesznek de a pénzesre és azt meg nem tudjátok fizetni. Akkor meg az ember megy egy OKJ-s technikusi szakmát lerakni de a gyakorlati részével nagyot fogsz szívni.

Én szakközépbe mentem és érettségi után leraktam a technikusit. Akik gimiből jöttek gyakorlaton nagyot szívtak mert életükben nem jártak még laborban. És hiába voltak jók kémiából fejükre kenhették.

2010. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
79%

szia én 14 vagyok ugyan ezek a gondolatok mentek tavaly át az én fejemen is én is orvos akarok lenni csak nem gyerek- hanem szívsebész.Én gimit választottam és természettudományi ágat.Az egyetem miatt se aggódj ha a gimibe is kitűnő leszel akkor ösztön-díjat kapsz ez által nem kell érte fizetned.Bár én nem Magyarországon fogok egyetemre járni hanem Angliába vagy Amerikába.DE hidd el megéri tanulni azért h másokat gyógyítsál 14/L


Amúgy ha ezt választod sok siker hozzá

2010. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én 29 vagyok és nagyon megbántam, hogy gimibe mentem...mert ott álltam 18 évesen egy érettségivel és nem tudtam vele mit kezdeni... ezzel szemben olyan ismerőseim, akik szakközépbe jártak, dolgoztak pár évet a álasztott szakmájukban és utána diplomáztak. Szóval szerintem menj szakközépbe, az is ad érettségit, ha jól tanulsz ott is lesz látszatja. És akkor még mindig választhatsz, hogy dolgozol, vagy tanulsz tovább, vagy ha nem vesznek fel, van egy szakmád amivel elmehetsz dolgozni. Sok sikert!
2010. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de ha lesz mondjuk egy kozmetikus szakmám,avval hogy menjek egyetemre?
2010. ápr. 3. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha orvos akarsz lenni akk menj egészségügyire de gimibe ne menyj , elvégzed és nincs semmmid muszáj menned tovább vagy ...
2010. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Legyél informatikus vagy matematikus. Mindkettő nagyon jól keres(több 100e ft). Elhiheted, hogy megéri. Ha szakközépbe mész nem lesz semmilyen munkád/szakmád(szerintem kevered a szakmunkással), csak egy érettségid, de ha info vagy valami más szakmacsoportot választassz megfelelő tudásod lesz ahhoz, hogy később olyan irányban továbbtanulj. A szakközépben kissebb a követelmény(kivéve a szakmai tárgyakat, pl pénzügy vagy informatika, abból nekem 4 féle volt és talán a matek). Én a szakközépet ajánlom.
2010. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15:24- es vagyok.

Attól, hogy nem gimibe jársz ugyanúgy mehetsz egytemre, csak jól kell tanulnod.

2010. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így olvasva a válaszokat ajánlanék egy eü-s szakközepet: Bókay János Humán Kéttannyelvű Szakközépiskola. Ezen belül is a kéttannyelvű tagozatot.
2010. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!