Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 7 éves gyereknek nyári...

Egy 7 éves gyereknek nyári szünetben minden nap tanulnia kell, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Egy rokonom családjában van ez, a lányuk most volt elsős, és a nyári szünetben meg van szabva, hogy minden nap gyakorolnia kell az olvasást és írást, ezenkívül heti kétszer angoltanárhoz is küldik. Mindezt nyári szünetben. Szerintem kínzás a szegény gyereknek. Ti mit gondoltok?
2016. júl. 18. 16:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Azért túlzás, hogy ez kínzás lenne. Hét két alkalom nem olyan sok, az olvasás gyakorlása meg nem annyira megterhelő. Napi egy órát eltölt vele, akkor is rengeteg szabadideje marad.
2016. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Neked semmi közöd hozzá. És nem hal bele a gyerek. Legalább nemcsak makogni fog angolul, mint az ország 90 %-a. Normális országokban elsőtől tanítanak angolt, ezért jogos, hogy jár tanárhoz. Írás, olvasás sem árt. Nézd csak meg mennyire nem tudnak sokan helyesen írni. Egy könyvet sem olvas el sok gyerek. Annyira unalmas már ez a túlterhelős szöveg. Én 4 éves koromtól 3 nyelven tanulok, mégis kiváló gyerekkorom volt. Örülök, hogy az én szüleim nem olyanok voltak, mint pl. te.
2016. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 vfrtom ***** válasza:
75%
Normális (Németo.) 5.ben kezdik az idegen nyelvet. 1-2 évfolyamban nincs házifeladat, gyakoroltatni a gyereket NEM ajánlják, hétvége, du. a családé, játéké. Nem ez nem normális, bár sok közöd valóban nincs a hozzá.
2016. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ időben mennyi időt vesz ez el. Ha délután ezzel kell foglalkoznia 1-1,5 órát az semmi.

Ha reggel 8-tól délután 4-ig Tolsztojt és Shakespeare-t kell olvasnia, utána pedig olvasónaplót írnia az valóban kínzás.


Egy kis gyakorlástól semmi baja nem lesz.

2016. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy nincs közöm hozzá, én nem is mondtam meg nekik, hogy ne csinálják ezt a gyerekkel. Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak erről, illetve, hogy mások gyerekének is tanulnia kell-e minden nap nyári szünetben.


Nekem amúgy gyerekkoromban nem kellett, mégis megtanultam írni meg olvasni, és idegen nyelven is.

2016. júl. 18. 16:20
 6/31 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem normalis.

1: a gyereknek ez szivas

2: altalanos iskolaban nem ertem minek tanul otthon..

3: nem a szulonek kell megszabni h mikor mit hogyan tanul a kislany. Meg kell tanulnina tanulni. Önàllóan.

2016. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem fölösleges. Ha tanulási nehézségei vannak (diszlexia, diszgráfia), akkor még érthető, bár ott sem csak az írás-olvasás gyakárlásából áll a fejlesztés, és fölösleges minden nap. Ekkora gyereknek a mozgás, a játék a tanulási-fejlődési folyamat része, többre megy azzal, ha nyáron elviszik kirándulni, strandolni, játszóházba, interaktív kiállításokra, planetáriumba, beszélgetnek vele, mint a gyakorlással.

Ma már nem kunszt angolul megtanulni, az enyém harmadikban kezdte, nyolcadikos korára közel anyanyelvi szinten tudott. Az internet pl. erre is jó.:-)

2016. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
34%
Legalább viszi valamire. A magyar oktatás olyan távol van az elégséges szinttől, mint a Nap az Orion csillagképtől.
2016. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
21%
Ügyes vagy vagy , hogy 3 nyelvet beszélsz :) Németországba 5. Osztályba kezdik az angolt mégis jobban tudnak mint a Magyarok. Miért? Mert jobb a tanár...
2016. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

utolsó igazad van, hogy önállóan kell tanulnia, de nem 7 évesen, akkor még kicsi hozzá, jó, persze egyedül irja meg a házikat, stb.. de a szülőnek célszerű ennyi idősen leellenőriznie



kérdező, szerintem túlzás, amit csinálnak


mert oké, nem árt, ha gyakorolja az irást, olvasást, hogy jól menjen neki a suliban, de heti 7 nap túlzás

mert akkor mondjuk irja fel a gyerek a bevásárló listára a dolgokat

vagy olvassa el miket lehet kapni XY boltban


de persze ezt sem ugy, hogy jó, akkor leul és most olvasson!

hanem anyuka/apuka kérje meg, hogy olvassa fel neki, hogy mit lehet kapni

vagy hasonló

szóval nem annyira kötötten, mint a suliban


az angoltanulás jó, ilyenkor még fogékonyabb az agyuk

ha a kislány szereti, akkor nincs gond, viszont ha nyögve-nyelős, akkor semmi értelme nyáron is erőltetni



de azt még nem irtad le, hogy mennyire kötött ez a napi irás, olvasás dolog

és mennyi idejét veszi el a kislánynak?

2016. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!