Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másodunokatestvéreknek mennyir...

Másodunokatestvéreknek mennyire illik ugyanazt a keresztnevet adni?

Figyelt kérdés
Augusztus végén jön a kicsi, az Emese nevet szemeltük ki (szóval nem valami nagyon különleges nevet :D), viszont a barátnőm unokatestvérének a 20 éves lányát is így hívják. Egyébként jóban vagyunk a családdal, bár ritkán évi 1-2 alkalommal találkozunk velük.
2016. júl. 22. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Olyan nevet adsz neki, amilyent akarsz. Csak édestestvéreknek nem lehet azonos nevük.

Hiszti csak újabban, hogy rokonoknak nem lehet azonos keresztnevük.

2016. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én László vagyok, és három nagyszülőm részéről is van László nevű másodunokatestvérem :D
2016. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
A barátnőd unoktestvérének a lányát kit érdekel, hogy hogy hívják? Vagy csak olyan nevet szabad tán adni, amilyen nevű emberrel még csak nem is találkoztál soha, de az ismerőseid sem? Emesének hívnak a barátnőd unoktestvérének a lányán kívül még csillió embert, és akkor mi van?
2016. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Annyival speciálisabb a helyzet, hogy a barátnőm unokatestvérének a lánya a mi lányunk másodunokatestvére lesz, tehát rokonról van szó, nem holmi szomszédról vagy az ismerősünk ismerősének az ismerőséről.

Erről a helyzetről várom a véleményeket, köszönöm az eddigi észrevételeket.

2016. júl. 22. 15:26
 5/16 anonim ***** válasza:
Én adnék olyan nevet, ami azonos egy ismerősömével, akivel csak évi 1-2 alkalommal találkozom. A másodunokatestvér szerintem elég távoli ahhoz, hogy simán ismerősként kezeljem.
2016. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

A barátnőd unokatestvérének a lánya az tudod, hogy nem másodunokatestvéred, de még csak nem is rokonod? Hogy jön ez a kérdésedhez?:)

Na mindegy. A lányom két másodunokatestvérének is ugyanaz a neve kis módosulással. Én nem adtam volna ezt, főleg mert a vezetéknév is ugyanaz az egyiknél, de őket ezek szerint kicsit sem zavarja. Engem sem, mert máshol laknak, nem keverik őket. Családi ünnepeknél kissé zavaró, amikor mind figyel, ha szólunk valamelyikhez, de ez a jobbik eset.

2016. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Most olvastam a 4# kommentedet

Légyszi magyarázd el, hogy lesz rokonod.

2016. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A barátnőd unokatestvérének a lánya az tudod, hogy nem másodunokatestvéred, de még csak nem is rokonod? Hogy jön ez a kérdésedhez?:)"


Az alapvető értő olvasási hiányosságok mellett bizonyára a barátnő két - egymástól kissé eltérő - jelentése is megzavart téged, szóval elmagyarázom részletesebben.


A másodunokatestvérek szülei egymás unokatestvérei.


Én, valamint a barátnőm közös gyermeket várunk augusztus végére.


A barátnőm unokatestvérének van egy lánya (lásd fent), akinek ugyanaz a neve, mint amit mi szánunk a születendő gyermekünknek.


Tehát ez a lány a mi lányunknak másodunokatestvére lesz.


Egy szóval nem állítottam, hogy rólam lenne szó. A 20 éves Emese természetesen nem (vér)rokonom, hanem a barátnőm unokatestvérének lánya. Azaz, a barátnőmnek a vérrokona. Vagyis, a mi gyermekünk másodunokatestvére lesz.


Tiszta ? :)

2016. júl. 22. 15:53
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Az alapvető írási hiányosságaid mellett a modorod is problémás. Sajnos nem vagyok gondolatolvasó, nem tudhattam, másokkal együtt (ha az értő olvasást te is alkalmaznád, amikor a válaszokat olvasod, nem csak oktatnál, akkor látnád), hogy te férfi vagy. A hiba nem nálam van.

Máskor pontosabban fogalmazz és akkor nem kell megsértődni, majd megpróbálni gúnyolódni. Egy körrel kevesebb.

Tiszta? :)

2016. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a lényeg, hogy vérrokon vagy nem, hanem hogy mennyire szoros a kapcsolat. Lehet valaki közeli rokon is, akár testvér, úgy hogy 10 évente találkoztok, ez esetben nyugodtan lehet ugyanazt a nevet adni, még akkor is ha így a 2 gyerek első unokatestvér lesz. Meg lehet valaki kolléga/barát/szomszéd aki ugyan nem vérrokon, de olyan szoros és gyakori a kapcsolat, hogy gáz lenne ugyanazt a nevet adni. Én így gondolom.
2016. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!