Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket, de a...

Szeretnék gyereket, de a párom nem, segítséget esetleg véleményeket szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék családot alapítani de ha meg említem a páromnak vagy esetleg célzok rá rögtön felkapja a vizet rajta és hogy már kezdem ezzel nagyon fel idegesíteni.. 32 éves a barátom én 20, tudom hogy fiatal vagyok meg stb. de ő már "lassan" kezd kifutni az időből. a párom anyja is akár hányszor felhív, más egyebet nem hallok csak hogy baba még nem e lesz, nem tervezzük meg ehhez hasonlók... az én anyukám már 4 éve elhunyt de valamelyik nap vele álmodtam azt hogy fogja a kezébe az unokáját és hogy játszik vele.. nem tudom mit tegyek. a véleményeket, segítségeket szívesen fogadom :)
2016. júl. 26. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de a parod sztem azert kezdett veled, egy nala ennyivel fiatalabb lannyal, m nem akar gyereket es gondolom, ugy szamolt, h ennyi idosen Te sem fogsz akarni. Meg tuti nem akar es valszeg jopar evbe beletelik, amig belemegy abba, h legyen gyerek. Mivel fiatal vagy, siman tudsz varni, de gondolom, nem fogsz eveket varni, h egyszer majd csak meggondolja magat. Ha ennyire felidegesiti meg a tema is, akkor en a helyedben lepnek, m ez a pasi tuti, h nem fog gyereket vallalni meg legalabb 5 evig.
2016. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

1. opció: kivárod míg megérik rá. Az anyjával pedig közlöd, hogy a fiának címezze a mondandóját, mert nem rajtad múlik.

2. opció: vmilyen csellel felcsináltatod magad és akkor 99 %, hogy egyedülálló anyuka leszel.

3. opció: elhagyod és keresel olyat, akivel azonosak a céljaitok.

2016. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mióta vagytok együtt?

Talán még nem elég hosszú, biztos a kapcsolat.

Párodnak van-e már gyereke? Talán nem akar többet.

Körülmények megfelelőek? Lakhatás megfelelő? Van normális munkátok?

A párod nem fog kifutni az időből. A férfiaknál nem olyan korlátozott az idő, mint a nőknél. Ő még 50 évesen is simán nemzhet gyereket.

És te sem vagy még elkésve.

2016. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor tőle ne erőltesd , lesz idővel mástól . Te is fiatal vagy , élj és keress mást , legyen több kapcsolatod mint mint sóvárogsz amiért egyből legyökereztél . El lehet baltázni , önállósodj és tapasztalj . A szülőknek pláne semmi közük ehhez , a klozeton erőlködjenek .
2016. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es válaszadó: annyira szemét nem vagyok hogy felcsináltassam magam, elhagyni pedig nem szeretném mivel szeretem és ő is szeret engem, én vagyon az első lány akit bemutatott otthon, és nem kértem rá, sőt fel sem merült bennem hogy bemutasson...

3-as válaszadó: lassan 3 éve vagyunk együtt, tudom nem olyan sok, de valahol el kel kezdeni.. nincsen gyereke, és jelenleg külföldön élünk, a lakás itt, úgy otthon is van saját, a körülmények jobbak mint megfelelőek, ilyen dolgokkal nincsenek gondok.. azért írtam idézőjelbe a lassan kezd kifutni az időből dolgot mert gondolom nem szeretné görbe bottal kísérni oviba/suliba a gyerkőcöt



és igen az anyjának már elmagyaráztam hogy rajtam nem múlik a dolog.. úgy hogy neki mondja, de hát úgy mint más anya fiú kapcsolat kicsit kínosnak érzik mindketten a dolgot ha erről beszélnek

2016. júl. 26. 16:54
 6/13 anonim ***** válasza:

ha a párod családot akarna, 26-30 éves nővel járna..egyrészt. másrészt még van kb. 8-10 éve hogy teljesen jó eséllyel nemzen egészséges gyereket...a nők is nyugodtan szülhetnek 40 évig (még ha nem is tartom ezt jónak, de biológiailag szinte semmivel sincs rosszabb esélyük rá mint egy huszonévesnek). a férfiak meg még tovább.

harmadrészt ez nem egy olyan dolog amit rá lehet erőltetni egy férfira. itt nincs kompromisszum. ha ráerőlteted, pikk pakk azon kapod magad hogy egyedül maradsz a gyerekkel. még a legjobb kapcsolatokat is próbára teszi egy baba érkezése..nem hogy egy ilyen erőltetett szituációt.

2016. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
én nem erőltetem rá a dolgot, szó sincs ilyesmiről, egy ilyen témát nem is szabad erőltetni
2016. júl. 26. 17:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nem akar, akkor nem akar. Ha felkapja a vizet, mikor említed, az végképp baj.

20 éves vagy, nem vagy lekésve semmiről!!! A pasid meg 32 évesen nem öreg, nem fut ki semmilyen időből, te jó ég!

Nem lehet, hogy édesanyád által hagyott űrt akarod kitölteni?

Ha mégis ez az álmod, lépj tovább, keress olyat, aki szintén erre vágyik, mert ha ezt most erőlteted, tuti, hogy semmi jó nem fog kisülni ebből! Ráadásul tiniként ismerted meg, az elkövetkező években te is változni fogsz még.

Dönts jól, azt kívánom.

2016. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar nem akar. Akkor ne kérdezgesd tőle, de benne van a pakliban hogy sosem fog akarni ha már 32 éves és ennyire idegesíti már maga a téma is.

Tényleg valószínű hogy azért kezdett 17 éves lánnyal mert azt gondolta hogy olyan jó 10-15 évig még biztos nem akarsz gyereket.

(Nehogy már az legyen egy jó kapcsolat fokmérője hogy bemutatott a szüleinek. Ez tök alap, főleg mivel már 3 éve együtt vagytok. Inkább az a fura hogy 32 évesen nem volt még olyan nő akit bemutatott volna.)

2016. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
csak te gondolod, hogy 32 évesen egy férfi kifut az időből. sok férfi van, aki még ennél is később érik meg a dologra, és akkor válik belőle igazi apa, aki maximálisan tud foglalkozni a gyerekével. Ha előbb lesznek apák, lehet, hogy elmenekülnek, nem veszik ki úgy a részüket a nevelésből, mint mondjuk a második házasságukban született gyereknél. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik az elsőt, hanem hogy akkor még nem készek rá. Ezért fogadd el, hogy még nem akar.
2016. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!