Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3,5-4 hónapos korban is káros...

3,5-4 hónapos korban is káros a autós hordozó?

Figyelt kérdés
Sajnos a babám egyre kevésbbé élvezte mostanában a sétákat, őedog régen nagyon szerette. Eleinte nem értettük, hogy mi baja, aztán egyszer pont vásárolni mentünk és nem tettük át a mózesbe, hanem a hordozóban hagytuk és úgy semmi baja nem volt. Kipróbáltuk, hogy kint sétálva is elvan úgy, és igen, hordozóban tök jól elvan, nézelődik, mosolyog. Gondolom az a baja, hogy a mózesból nem lát ki, de mivel még nem ül nem tehetem a sportrészbe se. Árt neki ha napi kb 1-1,5 órát az autóshordozóval sétálunk, amíg nem ül?
2016. júl. 28. 09:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha jó minőségű hordozótok van, akkor nem gond, azoknak olyan a kialakítása, amibe simán beleteszel egy újszülöttet is.
2016. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én csak az autóban tettem hordozóba, mert szerintem baromi kényelmetlen lehet neki. AMint 3 hónapos lett, elkezdtem magamra kötni Meitaijal. Akkor tudott nézelődni is, meg jókat aludni is, amíg bevásároltam.


De vannak akik olyan babakocsit használnak, amire a hordozó csatlakoztatható. Úgyhogy végülis maradhat benne, ha téged nem zavar.

2016. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%
Ha van benne újszülöttszűkítő, akkor semmi baj nincs vele. Egyébként erről megoszlik az emberek (orvosok) véleménye. Van, aki szerint szűkítővel mehet, mások meg a pihenőszékeket is máglyán égetnék el, ha nem műanyagból lennének. Az igazság valószínűleg a kettő között van.
2016. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Beletettem már újszülőtt korban is, szűkítővel, de mindig figyeltem, hogy ne legyen sokat benne, mert állítólag káros a gerincére. Nem tettem rá a babakocsira a hordozót, csak amíg gyorsan vásároltunk, de sétálni sosem indultam el vele még. Úgy terveztem, hogy mózesben lesz, míg nem tud ülni, de így képtelenség sétálni, csak nyekereg, nyűgölődik egész úton. Hordozóban meg tök jól elvan.
2016. júl. 28. 09:19
 5/19 A kérdező kommentje:
Az újszüölőtt szűkítőt már kivettük, már majdnem 7 kg, nem fért el azzal.
2016. júl. 28. 09:20
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Igen, továbbra sem szerencsés abban tologatni órákat.
2016. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor mi a megolás? Nem sétálni, vagy sírva sétálni hónapokig?
2016. júl. 28. 09:57
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Én a hordozóban sétáltattam hét - nyolc hónapos koráig napi egy- két órát, egyáltalán nem káros, ezek már rendesen ki vannak képezve. Egyébként külföldön lakok és itt mindenki hangsúlyozom mindenki kizárólag hordozóban sétáltat. A gyerekeknek semmi baja nincs a gerincének. A hat éves elsős gyerek hátán lévő 10 kg-os iskolatáska Magyarországon, na az a probléma.
2016. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Hordozást próbáltátok? Ha elalszik a hordozóban, bele tudod tenni a babakocsiban és sétálsz/vásárolsz tovább.
2016. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hordozó nem jön be egyikünknek se, egyszer próbáltam, majd leszakadt a hátam, összeizzadtunk, melegünk volt, ő nyűgölődött.
2016. júl. 28. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!