Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a bölcsi kezdés?

Hogy van ez a bölcsi kezdés?

Figyelt kérdés

A kisfiam most április végén lesz 1 éves. 2 éves korától szeretném bölcsibe járatni azaz jövő április-májustól. Most azt hallottam, hogy a bölcsi is mint az iskola óvoda szeptemberben kezdődik, nem mehet akármikor. De mivan azokkal a gyerekekkel akik nem augusztusban töltik a 2. évüket, és az anyukájuk 2 éves koráig szeretné kihasználni a gyed-et, és utána dolgozni (mint én is)?

És ! valóban már most be kellene íratni ill. utánajárni, hogy legyen helye jövőre?


2010. ápr. 17. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen ez igy van ahogy leirtad + majd munkáltatói igazolást is be kell tudnod mutatni.
2010. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekel, mivel Zuglóban nem lehet sem várólistázni, sem "rendesen" bekerülni az óriási túljelentkezés miatt... Nekem márc 31-i a babám, tehát fél évesen kellett volna bölcsibe mennie tavaly, amit nem akartam, igy megkérdeztem, hogy ok, beiratkozunk, de csak áprilistól mennénk. Azt mondták, nem tarthatnak fent "üres" helyet, az önkormányzat igy utasitja őket. Max olyat lehet csinálni, hogy felveteti az ember, és utána a gyerekorvos ir igazolást pár hónapig, hogy még nem áll készen rá xy okból. De hogy emellett valaki hogy kerül még be, arra én is kiváncsi vagyok. Más kerületben tudom, hogy simán lehet évközben is odamenni, vagy várólistázni, nagyban függ a helytől sajnos :(
2010. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pest megyében lakunk, a városnak csak egy bölcsije van, várólistával. A fiammal május 31-én elindult a szülés, de csak júni 1-én született meg. Ez alatt lett "Évvesztes"... 3 hós korában jelentkeztem a listára. Ha nem jönnek a tesók (ikrek) akkor most az 58 nap szabimat kellett volna szeptemberig valahogy beosztani. De az ikreknek már kértem jelentkezési lapot, ahogy megszületnek visszük a bölcsibe (mármint a nyomtatványt). Jövőre ugyanez lenne az ovival, úgyhogy már 22 hósan felírattam egy magánovi várólistájára...
2010. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is Zuglóban lakom, és nincs se várólista, se semmi.. Beiratkozás áprilisban, értesítés júliusban, ha felvették, szeptembertől mehet. Nekem még annyit mondtak, hogy max. októberig kicsúsztathatom, de később nem, mert nem tartják fent az üres helyet. Nálam is az a baj, hogy idén szeptemberben még csak 20 hónapos lesz... :(( Nekem január-februártól lett volna jó, ha mehet, de sajnos ez nem kívánságműsor..


Úgyhogy én úgy döntöttem, itthon maradok vele még egy évet, (vagyis ovis koráig), és majd itthonról bedolgozok valakinek.


Családbarát a szociális rendszerünk, nem?

2010. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tavaly én is tettem fel egy ilyen kérdést. Igen, ez országos szinten így van.

Az én babám fél éves volt, amikor elindultam neki bölcsit keresni. Közölték, hogy szeptembertől veszik csak fel, de jövő szeptemberre már úgy sincs hely, majd akkor 2,5 évesen. Mondtam, hogy jó vicc, akkor mit csinálok fél évig a 26ezer Ft-ból? Erre közölte velem a bölcsődevezető negédesen, hogy mit sírok, majd eltart a férjem, mit szóljon az egyedülálló 3 gyerekes anyuka? Ez a hozzáállás. Magánba felveszik egyébként bármikor, ha van rá 50ezer Ft-od.

2010. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg májusban kell beíratni, akkor is, ha nem szeptembertől kezd. Elsősorban azt veszik fel, aki szeptembertől jön. De ha márciusra megígérik a felvételt, akkor nem változtatják meg


A bölcsis beszoktatás nálunk 2 hét gyerekenként, egyszerre két gyerek/csoport. Tehát a végén sorra kerülők már nov-dec-ben kezdik.


Ismerek olyat is, aki márciusban vitte a picurját, hogy szeretné beíratni, mert állást kapott. Szerencséje volt, éppen volt egy üres hely és megkapta. (sokszor előfordul, hogy vki elköltözik, vagy jön a kistestvér, vagy mégis otthon marad és nem veszi igénybe a bölcsit.) Érdemes többször érdeklődni.

2010. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem teljesen így van az egész országban. Én vidéken lakom Békés megyében. Én bementem októberben, hogy februárban lesz két éves a lányom, és mennék vissza dolgozni, mert sajnos a munkahelyem megköveteli. Erre mondták, hogy a bölcsiben csak folyamatos beszoktatás van, tehát mindenkit csak évközben vesznek fel.

Szerintem menj el a bölcsibe, ahová tartoztok és érdeklődd meg, mert ami igaz Zuglóban az nem igaz nálunk :-D, még szerencse.

Budapest egy külön ország, barátnőm kislánya Kecskeméten is évközben kezdte a bölcsit, mert akkor kapott egy állásajánlatot, és ha visszautasítja, akkor jókérdés, hogy mikor talál megint.

2010. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! bemegyek a bölcsibe, egyébként én is kecskeméti vagyok:)
2010. ápr. 18. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Vidéki város: besétáltam nyár közepén, hogy hoznám a 2,5 éves gyereket, másnaptól bölcsis volt. Nincs várólist,a ninc szeptemberben kötelező kezdés.


Nálunk van hely a bölcsiben jelenleg is.

2010. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!