Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már kezdek depis lenni,...

Már kezdek depis lenni, bölcsi kezdés? Lent. Mellettem lenne még a helye.

Figyelt kérdés
Szóval 2 hét múlva kezdjük a bölcsit. De én már lelki betegje vagyok, lassacskán depis leszek miatta.Nagyon fáj a gondolat, hogy más lesz vele 8-9 órán keresztül és nem én. Pedig amikor még csak terveztük a babát, azt mondtam, hogy itthon maradok vele 3 évig. De sajnos nem lehet. Így egyenlőre nem tudok pozítívan hozzá állni a dologhoz. Pedig kisfiamnak ez lenne a fontos. Csak abban reménykedek, hogy ő szeretni fog a bölcsiben, akkor talán én is megnyugszom majd. De most nagyon nehéz. Ráadásul naponkénti váltásba leszek egyik nap fél 7-re megyek, akkor már negyed 6-kor fel kell szegénykémet keltenem,(a másik napon majd csak 8-fél 9 körül viszem, akkor fél 11-re megyek dolgozni fél 5-ig. Illetve fél 7-től 12.30-ig dolgozok majd.) Csak én vagyok ennyire érzékeny a bölcsi dologra? Nem is tudom mások hogy bírják már beadni 1-1,5 évesen a bölcsibe a gyerkőcöt. Barátnőm is 1,5 évesen már beadta, mert unt otthon lenni, és inkább visszament dolgozni.
2011. jan. 27. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Akkor szokik be nehezen egy gyerek, ha az anya nehezen engedi el!!!

Próbálj ezen elgondolkodni, mert így magadnak, s főleg a gyereknek is megnehezíted a dolgát!

2011. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Úgy bírom beadni 1,5 évesen, hogy kell a pénz fizetni a lakáshitelt. Mi is két hét múlva kezdjük, én nem aggódom, jó helyen lesz ott. Sok új játék, gyerekek, kedves gondozónénik. Szerintem nálunk nem lesz gond a beszoktatással, pedig nekünk is nagyon korán kell menni.

Én nem gondolom, hogy egyedül az én társaságom és közelségem felelne meg a kisfiamnak. Sosem gondoltam így, mindig sokat volt nagyszülőkkel, nagybácsikkal, nem fél az idegenektől.

2011. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

tudod mi a bajod? hogy másokat megszolsz hogy bölcsibe adják másfél évesen és most rettegsz hogy téged is megszolnak. gondolom mindenkinek meséled hogy TE csak is azért adod be mert muszáj..... és te jó anyuka vagy de hát muszáj. ló kakit muszáj, ha az az elved hogy otthon legyél vele akkor maradj otthon, és húzzátok össze a cipzárt a pénztárcátokon.


én külföldön élek és a nyugati országok egyik legbarátságosabb országában lakom ahol 1 ahogy írom egy évig van "gyes" majd semmi. más országokban 3 hónap az anyavédelmi idö és utánna akár hova viheted a gyerekedet. és érdekes hogy ezek a gyerekek is felönek és semmi bajuk nem lesz, söt okos értelmes gyerekek lesznek.


talán ne ítálj el másokat azért mert dolgozni akarnak, fogadj el más nézöpontot is.


én egész életemben dolgoztam, és élveztem is. most itthon ülök a kis csemetémmel, és gagyogok egész nap vele. én is unom ezt és mikor pl 1 hétig volt segítségem és lányomat otthagytam anyukámra pár órát, akkor sem lett töle semmi baja. és ha ez nem anya hanem egy gyerekfelügyelö akkor sem lenne töle semmi baja.


de minden gyerek más és minden gyereket másképp nevelnek.


ha úgy viszed be a gyereket a bölcsibe, hogy de sz@r lesz neked itt gyermekem, akkor a gyereked nagyon fogja utálni. még akkor is ha azt mondod de anyának muszáj. azt kell mondani a gyereknek hogy a bölcsi szuper hely és ez neki csak jót tesz.

2011. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, a kisfiad jól fogja érezni magát a bölcsiben. Általában az anyukáknak jobban fáj az elszakadás, mint a gyerkőcöknek. Az enyém 2 éves korában ment bölcsi. Végig bőgtem az első napot. Ő meg délután haza se akart jönni. :) Egyből volt barátja, szerelme, szóval ne aggódj! Minden jót nektek, és nyugodj meg! :)
2011. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk jól alakult a bölcsi dolog. Imádott ott lenni. Korabeli gyerekekkel volt egész nap, és nagyon sokat tanult. Nem mellesleg nekem is jó volt, hogy mentem dolgozni, mert végre 1 méternél magasabb emberekkel is beszélgethettem. (akkor még nem volt internet, mobil, korszerű játszóterek...)
2011. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kedves 3. Nem szólok le senkit. Mint írtam is arra vonatkozik, aki csak ezért adja be, mert un otthon lenni, mint a barátnőm is. Nem az akinek muszáj beadni, mert nagyon kell a pénz, ahogy nekünk is. A többiknek köszönöm.
2011. jan. 27. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyira elegem van már az ilyen minta vagy hogy is szokták mondani: szuper anyukákból, mint amilyen Te vagy. Az eszedbe sem jut, hogy biztos az-e az érdeke a gyereknek, az-e a legjobb a gyereknek, amit Te jónak hiszel? Lehet, más másképpen neveli a gyerekét, más felfogás szerint, és bizony lehet, hogy majd az ő gyereke lesz önállóbb, talpraesettebb, szocializáltabb emberke, de persze lehet, hogy a Tiéd, ne Te döntsd már el!!! 25 évesen, két év házasság után, saját lakással (ugyan hiteles) be mertem vállalni egy gyereket. Meg voltam győződve arról, hogy ha két éves korában vissza kell mennem dolgozni bele fogok betegedni, abba, hogy át kell adjam valakinek a gyerekemet arra a bizonyos időszakra. Aztán eltelt 14 hónap, megszületett a második gyermekem. Az én édes, önálló, nagy lányom nem ment bölcsődébe, mert én úgy is itthon vagyok a tesóval. Csak, hogy szegényt jól kirekesztettem mindenből, nem volt játszótér (hiszen tél jött), játszóházba nem lehetett menni, mert akkor a tesó összeszed valamit, így maradtam neki én társaságnak meg a négy fal, és napi két séta. Rohadtul unta, unt engem, unta az egész helyzetet. És én beláttam, hogy ez nem jó neki. 24 hónaposan bevittem délelőttre a bölcsődébe. Imád járni, vannak barátai, más játékok, kimennek az udvarra, mozoghat, stb... És nem utolsó sorban nem azt kell várnia, hogy mikor fejezem be a házimunkát, hogy egy picit vele játszhassak. Kisebbik gyermekem 16 hónapos, két hónap múlva születik a harmadik. Most jött el a pillanat nála is, hogy látom, unatkozik, és már kevés vagyok neki. Már kérvényeztük is, hogy őt is vegyék fel a bölcsődébe. És ettől még én nem érzem szar anyának magam. Inkább adok neki teret, lehetőséget az életben és nem telepedek rá. Ettől még ott állok mellette, megadom a kényelmét, szeretem, de a szeretetem nem abban mutatkozik meg, hogy nem engedem magam mellől, nem hagyom ismerkedni, nem hagyom, hogy mások is szerethessék.
2011. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én most adtam be másfél évesen a kisfiamat. én azt hittem majd könnyen megy. mert mindíg barátkozó volt, soha nem az én szoknyám mellett ült hagytam hadd menjen felfedezni a világot. most tartunk a 4. hétnél szerencsére még beteg nem lett de még mindíg csak 2-ig van ott. igaz jövő héten már egy kcisit begyorsítunk de sokat kell foglalkozni a gondozóknak vele. án egyrészt a pénzért megyek de ha nagypn meghúznánk a nadrágszíjat itthon maradhatnék 2 évig. de ! én már nem tudnék itthon maradni vele mert megőrülök ha belegondolok hogy még egy fél évig kell csinálnom a "semmit". szép dolog a gyereknevelés meg tényleg minden nap egy kész csoda de nekem ez kevés. belegondolni is rossz ha még megint csak annyi lenne a program hogy menjünk le vagy azért kell a tennivalókat a héten szétszórni hogy legyen minden nap mit csinálni. és nem utolsó sorban szeretnék már egy kicsit anyagilag fellélegezni. nyugodtan kövezzen meg aki akar de én nem vagyok a 3 évig otthon ülő anya típus !
2011. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!