Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetem alatt teherbe esni,...

Egyetem alatt teherbe esni, és szülni, sikerülhet így?

Figyelt kérdés

Tudom,biztos nem könnyű.

Levelező szakra fogok jelentkezni,ez egy hónapban 5 nap konzultációt jelent.Az első évet kihúznám valahogy,párom kérne szabadságot ha tud,nem is kell minden órára bejárni,meg babysitter,egy éves kora után meg bölcsi.Van aki kivitelezte így és sikerült? A tanulással nincs gond,könnyen fog az agyam


2016. aug. 8. 12:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és van már egy 5 évesünk.Várni nem nagyon szeretnék,mert 5 év múlva már idős leszek.
2016. aug. 8. 12:01
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. Sokan megoldották így, sőt még rosszabb helyzetben is. Hajrá :)
2016. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én igaz utolsó évesvoltam mikor várandós lettem. pocakosan jártam végig, és úgy csinltam meg a vizsgákat is. fél év gyakszi, a babával együtt. aztán államvizsga és megirni a dolgozatot.az volt keményebb dió. de 4sel végeztem. nem sokkal utána elvégeztem még egy szakot. az sokkal simábban ment.
2016. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így nem csinálnám. Mármint, hogy csak emiatt levelezőre menni, főleg, hogy ha már bölcsibe adod egy évesen (ezzel azért fuss még egy kört majd akkor, nem biztos, hogy be tudod adni, nem biztos, hogy lesz hely, nem biztos, hogy ő jól viseli, stb.), akkor járhatnál nappalira is.


Egyébként szerettem volna még az egyetem alatt szülni (második baba), de nem jött össze, másfél évet próbálkoztunk, én akkor már dolgoztam, mire terhes lettem. A nagyobbik fiam mellett jártam egyetemre, de én előtte dolgoztam, főállásból mentem gyed-re, gyed alatt levelezőn tanultam (nem felsőfokú képzésen), és két évesen, amikor bölcsibe ment, akkor kezdtem egyetemre járni, nappalira. Mellette akkor még az első évben ugye gyes-en voltam, utána meg már csak hallgató, plusz alkalmi munkáim voltak, de az időm nagy részében suliba jártam. Nekem ez nagyon bejött így, ugyanannyit volt bölcsiben/oviban a fiam, mintha dolgoztam volna, nagyon ritkán volt olyan félév, hogy egy-egy nap négy után még órám volt, amúgy elég laza volt, négy év alatt talán egy félév volt, amikor például pénteken is be kellett járnom, sőt, volt olyan félévem, hogy csak hétfőtől szerdáig voltak óráim. Ilyen szempontból egészen gyerek- és családbarát volt nekem az egyetem (persze nyilván ez szaktól is függ, orvosin például biztos nem ilyen egyszerű), hiszen minden héten volt legalább egy, de néha két napom is, amikor hétköznap tudtam a dolgaimat intézni, előre főzni akár, nagytakarítást csinálni, ügyet intézni, és hamar mehettem a gyerekért is az oviba. Tanulni is tök jól tudtam mellette, általában ösztöndíjat is kaptam (na ez még egy jó érv a levelező helyett a nappali mellett).


Ha felvesznek, és utána születik a baba, szerintem simán kérhetsz egyéni tanrendet is, így akár halasztás nélkül, nappali munkarendben is meg lehet oldani az első időszakot, akkor sem kell bejárnod, de ha akarsz, bemehetsz egy-egy előadásra.

Én az utolsó évemet terveztem úgy, hogy baba mellett csinálom meg, egyéni tanrenddel, ha akkor összejön, akkor még a mesterképzésbe is belevágtam volna, de sajnos nem így lett, ezért a legutolsó félévem mellett már dolgoztam is főállásban, onnan mentem végül szülni.


Természetesen baba mellett, levelezőn simán lehet tanulni, csak nem látom túl sok értelmét annak, hogy kapásból levelezőre jelentkezel. Inkább járnék pár félévet nappalin, utána jöhetne a baba, és mellé egyéni tanrend. Akkor már rutinosabb leszel a tanulásban is, vizsgázásban is, könnyebben fog menni baba mellett is, mintha rögtön így kezdenéd. Ráadásul akkor kapnál gyed-et is.

2016. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!