Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan etessem meg a 10 eves...

Hogyan etessem meg a 10 eves gyerekkel a zoldseget es a gyumolcsot?

Figyelt kérdés
Hozzank koltozott a parom 10 eves gyermeke, de alig eszik valamit. Nagyjabol 6-7 fele fott etelt eszik meg, a tobbire sehogy nem tudom ravenni. Elso kanal utan azt mondja hogy undorito. Ezen felul nem eszik meg semmilyen zoldseget vagy gyumolcsot, egy falatot sem, semmibol. Eroszakkal nem megy, akkor vergodik, hisztizik. Hogyan tudnam megszerettetni vele? Vagy legalabb egyen belole. Tippek?
2016. aug. 8. 18:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A problema az volt vele, hogy kicsi koratol ra lett hagyva az eves, ha valamit nem akart megkostolni, nem kellett, mindig az volt a menu amit o kivant, soha nem kostoltattak meg vele semmit. A minap mutogattam neki a barackot, hogy vagjuk fel egyutt szepre es mindenki egyen belole egy szeletet. Azt kerdezte tolem hogy mi az a barack. Segitett o is felvagni de nem volt hajlando megkostolni. Ha meg is kostol egy etelt biztos hogy nem fogja szeretni, inkabb ehen marad mknt hogy egyen belole. Semmilyen formaban nem fogad el mas etelt. Az rendben hogy kialakult az izlese, de hogy semmit ne szeressen? Azzal is probalkoztam, hogy amit megeszik masskepp varialom. Peldaul a fasirtba belesutottem egy kis sajtot es gombat. Addig finom volt amig meg nem latta hogy van valami masegyeb benne. Hiaba mondtam azt a gombara hogy egy uj fajta husi. A valasz a nem volt. Elhajitotta es nem kert tobbet belole. Mar fogalmam sincs, hogy mit csinaljak...
2016. aug. 9. 09:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez a legrosszabb volt. Anyám is így próbálta becsempészni az ételembe a húst, hogy azt hazudta, valami más. Nyilván a gyerek észreveszi, hogy valami van benne, ezzel elveszíted a bizalmát. Anyám azt érte el vele, hogy még azt sem ettem meg, amit előtte, mert attól félzem, valamit trükközik. A bizalom nagyon fontos, legyél vele őszinte.
2016. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Menjetek el egyutt zoldsegeshez, mutogass neki dolgokat, o valasszon valamit.

Es ne eroltesd az evest, mert kenyszernek erzi majd.

Csak nyugodtan, tudom orjito fiam es ferjem nem akarnak csirke hust enni. Semmi formaban, orulet

2016. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De ha megmondtam volna neki, hogy gomba akkor biztos hisztiriado lett volna, mivel az nem etel, es "undi" hiaba hogy soha eleteben nem kostolta meg.
2016. aug. 9. 15:46
 15/16 anonim ***** válasza:

A gyerek nem hülye, csak gyerek. Mit értél el ezzel a trükkel? Semmit.

De ahogy gondolod, úgy csináld. Csak ne csodálkozz, ha egy szavadat sem fogja elhinni később. Ráadásul nem vagy az anyja, így nem vagy könnyű helyzetben.

2016. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De könyörgöm, TÍZ éves már, nem kicsi. Kicsit sem csapunk be így, de egy tízévessel már tényleg az az egyetlen módja az ilyen problémák lerendezésének, ha BESZÉLGETTEK RÓLA. Nem könyörögsz neki, nem ráparancsolsz, hanem beszélgettek róla, hogy például mitől tart, ha olyan ételt kínálnak neki, amit még nem ismer. Mi az, amire még éppen hajlandó lenne, mit lenne képes megenni. Értem, hogy eddig minden rá volt hagyva, de akkor se trükközéssel, se könyörgéssel, se parancsolgatással nem fog menni a dolog, csak azzal, ha partnerként kezeled, és megbeszélitek, hogy mi okoz neki gondot az étkezéssel kapcsolatban.
2016. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!