Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy az alábbi...

Normális, hogy az alábbi indok miatt nem szeretnék gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, és a "gyenge kifogás" és "nevelés kérdése" hozzászólásokat kerüljük el.


Rólam tudni kell, hogy mogyoróallergiás (mogyoró, dió, pisztácia, mandula, stb..) vagyok, és anafilaxiás sokkom is volt már, és nem csak akkor vagyok rosszul, mikor megeszem, hanem mikor megszagolom, szóval már akkor fulladok.


És ugye nem tudnám elkerülni, hogy a gyerek egyen nutellát, vagy egy kinder buenót, vagy marcipánt, illetve ehhez hasonló termékeket, én meg nem szeretném az életemet veszélybe sodorni miatta.


Szóval úgy döntöttem, hogy nekem nem kell gyerek, a családom ellenzi, hogy úgyis felfogja, megérti, mondjuk kötve hiszem, hogy oviban/suliban nem eszik, vagy 18 éves koráig kibírja mogyoró nélkül.


Mindenki ellenem van, saját családom, de még anyósék is, a férjem támogat, megvagyunk gyerek nélkül.


Ti ezesetben mit csinálnátok, ha mindig ezzel nyaggatnának titeket?


2016. aug. 10. 19:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
Te is felnőttél mogyoró nélkül, nem?
2016. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem, felnőttkoromban jött ki rajtam az allergia és az anafilaxia, amikor már rég nem éltem együtt a szüleimmel.
2016. aug. 10. 19:25
 3/41 anonim ***** válasza:
97%

Ez a ti döntésetek,tehát senkinek nincsen beleszólása.


Mondjuk én is úgy gondolom,hogy e mellett simán vállalható,én pl.pánikbeteg vagyok.Nem bírom a nagy bevásárlóközpontokat pl.Tesco.A gyerek megérti simán,hogy kisebb boltokba megyünk.Ugyanúgy a tiéd is megérti,hogy itthon csak nyalóka van meg gumicukor és puding,meg lekváros kenyér,majd a mamáknál lehet enni mogyorót meg nutellát. De persze ti döntitek el.

2016. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%

De a férjed is megteszi, hogy kerüli, otthon bármi ilyet egyen? Mert ugyanúgy kapcsolatba kerülsz akkor is vele.


Már attól is rosszul vagy, ha a levegőben van, ha jól értem. Ha ez így van, akkor ehet a gyerek máshol is ilyesmit, otthon meg nem. Pl.vannak már reggelizőhelyek, ahol ehet mogyoróvajat vagy Nutellát az apjával (te nem mégy velük). Mire ilyesmit eszik, nem egyedül leszel vele otthon, szóval majd lehet úgy, hogy apával ehetsz Snickerst, fiam, velem meg ehetsz vattacukrot vagy ilyesmi.:)

2016. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%
Ja, hát akkor úgy más, bár a gyerekek nagyon rugalmasak. Attól, mert megvonod tőle a mogyorós dolgokat, még nem lesz horror a gyermekkora. De ez a ti döntésetek, nem másé.
2016. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Férjem kerüli, sőt ő szokott figyelmeztetni, hogy "ez tartalmazhat, tedd vissza".


Ha elmegy nagyihoz, oké, de akkor vissza se hozzák minimum 4 napig, sajnos nagyon durva, és utcán is estem már össze, mikor mogyorót bontottak.

2016. aug. 10. 19:33
 7/41 anonim ***** válasza:
35%
Na igen.. Lehet, hogy kihordani sem tudnál gyereket. :(
2016. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem butaság, hogy emiatt akarsz gyereket vállalni. Nálunk soha nem volt nutella otthon (nem voltunk valami gazdagok), kinder bueno is csak mikuláskor. És lám felnőttem, nem érzem, hogy horrorisztikus gyerekkorom lett volna. Szerintem a pici megérti, hogy otthon nem kaphat ilyet, csak mondjuk a nagyszülőknél. De persze ez a te döntésed.
2016. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%

Nekem két ételallergiás gyerekem van.

Nekünk is van allergiánk a férjemmel, de nem étel, és nem olyan erős.

Igaz, anafilaxiás sokk nincs, de a gyerekeket nagyon meg lehet tanítani arra, hogy nekik mit lehet és mit nem.

MÁr két évesen is megkérdezte a drágám, hogy "mama, a paradicsomban van tej?"


Amúgy ennek kapcsán tagja vagyok egy ételallergiásokat segítő fb csoportnak, és ott nagyon sok a miénknél súlyosabb eset is van.


Lehet ezzel élni, csak meg kell tanulni, a gyereknek az lesz természetes, amibe belenő.

És pl mogyorót mi sem ehetünk, rengeteg helyettesítő termék van már, van kakaókrém, ami nyomokban sem tartalmaz mogyorót.


Szóval itt az a kérdés, hogy Te/Ti mit szeretnétek.


Én nem gondolnám, hogy ez kizáró ok lenne, nyilván óvatosnak kell lenni, de nem óvatosabbnak, mint gyerek nélkül.


Én is olvastam ilyen sztorit, hogy Amerikában repülőúton mondták a vendéknek, hogy tilos azon az úton a mogyoró evés, mert ha csak kibontanak egy csomagot, az belekerül a cirkáló levegőbe, és x utas attól is fulladni fog...

2016. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Nagyszülőknél eszik, hazajön, ad egy arcrapuszit, és lefordulok.


Nem ez így nem jó, inkább akkor egy háziállat, kutyám volt már 2x is :)


Elnézését szeretnék kérni attól, akit sértett a fenti mondatom.

2016. aug. 10. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!