Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két 17 évesnek gyerek?

Két 17 évesnek gyerek?

Figyelt kérdés

Még nem lennének 18 évesek mikor megszületne.

Egyik ismerősömrol van szó.


Ti mit tennetek ebben a helyzetben és mi a véleményetek erről?


2016. aug. 10. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha az ismerőseim, azt gondolom, hogy semmi közöm hozzá.

Akkor se, ha így tervezték.

De ha csak becsúszott, és nem rohantak elvetetni, azt inkább becsülöm.

2016. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy bírom hogy ki irok egy kérdést es egyből kötekednek.
2016. aug. 10. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Aztán mit kellene becsülni bennük? Hogy gyerekként gyereket vállalnak a szüleik nyakára, nulla jövedelemmel, nulla vegzettseggel, nulla munkatapasztalattal?


Én az abortuszt támogatnám ebben az esetben kérdező. Tenni nem tehetnem meg, hanem kenyszerithetnem a lányt, de biztos hogy nem hagynám, hogy rajtam eloskodjenek. Lennének szabályok, amihez tartaniuk kell magukat

2016. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Drága kérdező, én meg úgy bírom, mikor nem írnak ki rendes kérdést, mindent nekünk kell kitalálni, de azért írjunk rendes választ...

Esetleg fejtsd ki bővebben.


De még mindig azt mondom, hogy ha engem nem érint (csak egyik ismerős, nem rokon, nem a gyereked, nem neked kell eltartani), akkor ne legyen véleményed, mert nincs hozzá közöd. Ez nem kötekedés, ez egy őszinte vélemény.


Másrészt én ellenzem az abortuszt, főleg ahogy most a fiatalok állnak a dolgokhoz. Úgy kezelik a kérdést, hogy az magzat megölése még mindig csak sima fogamzásgátlás, következmények nélkül, nem csinálnak belőle lelkiismereti kérdést.

Aki ennyi idősen úgy dönt, hogy vállalja a gyereket, és mindent, ami ezzel jár, az szerintem sokkal becsülendőbb, mint az, aki fütyörészve megy kapartatni.


ÉÉÉÉs még az sincs kizárva, hogy tervezett babáról van szó. Ebben az esetben sincs köze hozzá senkinek. Más dolog, hogy kinek mi lesz a véleménye, és többnyire nem pozitív, amit nem is csodálok.


Ha az én gyerekem 17 évesen tervezne gyereket, igyekezném lebeszélni.

De ha besikerül, és meg akarja tartani, akkor maximálisan támogatom, és nem fogom az orra alá dörgölni, hogy "a nyakamra szüli". Majd talpra áll. A szüléssel nem ért véget az élete, történhetne nagyobb tragédia is, mint hogy korán leszek nagymama. :)


De hogy a szomszéd, vagy a rokon gyereke mikor, hány évesen, hány gyereket szül, kitől, miért és kinek a nyakára, az tökéletesen hidegen hagy.

2016. aug. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek joga van a véleményhez, utolsó. Legyen is mindenkinek mindenről véleménye. Max közé nincs hozzá, ha nem a saját gyerekről van szó. De mi az, hogy ne legyen véleménye? Érdekesen gondolkodsz.

Amúgy meg igen, véget érhet az élete a 17 évesnek. A többség nem folytatja a tanulmányait, segélyen, jobb esetben minimalberen el majd, egyedülálló anyaként, mert a gyerek kapcsolatok bizony elég ritkán tartanak ki hosszú ideig, pláne ha gyerek is besikerult. Az meg milyen dolog már, hogy lehet hogy tervezett gyerek. 17 évesen? ????? Mire? Anyuci meg apuci lakásába, az ő fizetésükre???? Faxa.

2016. aug. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
19 évesen szültem, azóta is együtt vagyunk (12 éve) és lett még egy gyerekünk is 3 éve. Az osztálytársamat 16 évesen szülte az anyukája, 6 osztályos gimibe ment, okos, értelmes lány. Azóta 30 év telt el, a szülők együtt vannak és lett 2 gyerekük még. Nem látom hol a tragédia?! Kizárólag az érintettekre és családjukra tartozik hogyan vélekednek erről.
2016. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk adott a hely,szóval ha így alakulna mi mindenben(anyagi,lakhatás)tudnánk Őket támogatni.Persze sem rá,se le nem beszélnénk a babáról,ahogy döntenek(de leginkább a lányom döntése számít igazán).Én 20 évesen szültem az elsőt.Ennek 24 éve,azóta született még 2 gyerekünk.Ennyi.
2016. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös: "Amúgy meg igen, véget érhet az élete a 17 évesnek. A többség nem folytatja a tanulmányait, segélyen, jobb esetben minimalberen el majd, egyedülálló anyaként, mert a gyerek kapcsolatok bizony elég ritkán tartanak ki hosszú ideig"


Ezzel nem értek egyet. Néhány év kiesik neki, de aztán gyes vagy munka mellett is tanulhat. Anyukám pl. két gyerek mellett gyes alatt tette le a közgazdasági érettségit. Igaz, ő nem egyedülálló anya volt, de pl. a nagyszülők egyáltalán nem tudtak gyerekvigyázásban segíteni.


A kérdésre válaszolva: általában nem szerencsés döntés (ha tervezett baba volt), de nézni kell az egyéni helyzetüket, személyiségüket, anélkül véleményt mondani nem lehet, csak károgni.

Ha pedig besikerült a baba, akkor két rossz döntés közül kellett választaniuk. Ha a fiú és a lány egyetért abban, hogy tartsák meg, akkor a szüleik helyében én is ezt támogatnám.


Szülő nyakára szülni... Nos, a kedves szülő meg nézzen magába, hogy hogyan nevelte szexuális életre a gyerekét, elmondott-e minden szükségeset pl. a fogamzásgátlásról. Szóval ez sem olyan fekete-fehér dolog.

2016. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szülőnek ilyenkor az a dolga hogy támogassa a 17 éves gyerekeket! Tanulmányaikat be kell fejezni. De az abortusz nem megoldás. De el kell magyarázni nekik, hogy a bulik, fesztiválok, ilyesmi elmaradnak, most már örökre, ez a következménye annak hogy ilyen korban gyereket vállalnak.
2016. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-re:

"a bulik, fesztiválok, ilyesmi elmaradnak, most már örökre, ez a következménye annak hogy ilyen korban gyereket vállalnak"


Még azt sem mondanám, hogy örökre.

Nemrég volt a 25 éves érettségi találkozónk. Egyik osztálytársam, akinek hamar lett gyereke, elmondta, hogy most már nagyok a gyerekek, úgyhogy most élhetik meg mindazt, ami kimaradt fiatalkorukban. A srác nagy rocker volt, most együtt jár rock koncertre a fiával.


De akinek annyira fontos: már egy 5-7 éves gyereket simán ott lehet hagyni több napra a nagyszülőknél (ha vállalják, ha bírják, ha olyan a kapcsolat). Szóval akinek 18 évesen születik gyereke, az 23 évesen akár mehet VOLT fesztiválra (ha épp ahhoz van kedve). Még csak a korosztályból sem nagyon lógna ki.

2016. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!