Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt tényleg nem...

Terhesség alatt tényleg nem ajánlott még csak meg sem fogni a nyers húst? Ezt most nemrég olvastam itt az oldalon, és nem tudom, jól értelmeztem-e.

Figyelt kérdés

Az odáig oké, hogy nem eszünk nyers húst (amúgy sem szoktam), de nem vághatok fel két csirkemellet, hogy kirántsam ebédre a családnak? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy minden terhes nő és családja hirtelen áttér vegetáriánus életmódra vagy elkezdenek étterembe járni...

Vagy ez is csak egy tipikus túlaggódás lenne?


2016. aug. 14. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Rendes higiénia esetén nem kell aggódni.
2016. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Toxoplazmozisveszely. A toxo nem oli meg az osszes magzatot. Es nem minden no magzata maradt meg regen sem. En egyszer vagtam fel hust terhesen (az endokrinologus szigoruan megtiltotta, ezert a ferjem vagta), akkor hajfestesre valo de uj kesztyuben vagtam. Egyebkent a ferjed is felvaghatja a hust, emiatt nem kell etterembe jarni vagy veganak lenni.
2016. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az első terhességem alatt nem is hallottam ilyenről, csomószor vágtam fel húst. Most is hetente legalább egyszer. De vagy ellenőrzött helyről van a hús, vagy saját vágás, tehát csak nem lehet gond.

Amúgy az bőrön keresztül szívódik fel?

Komolyan úgy érzem, hogy le vagyok maradva, pedig általában tisztában vagyok a dolgokkal, sokat olvasok utána, de ebbe eddig még nem futottam bele...

2016. aug. 14. 18:16
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Minden mozdulatban rejtözik ezer veszély (no meg a semmittevésben is!). Vagy hallgatsz mindegyikre és nem teszel semmit ÉS BELEÖRÜLSZ, vagy meghuzod a magad által elfogadhato határt.
2016. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: moss alaposan kezet, és ne csöpögtesd a konyhában szanaszét a húslevet. Ha normális ember vagy (miért ne lennél az?), akkor eddig is így csináltad :)


Ennyi erővel ne is vásároljon szerencsétlen, mert a nyers, mosatlan zöldségen és gyümölcsön ugyanúgy ott lehet.

2016. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azt mondta a védőnő, a toxo akkor lehet veszélyes, ha valaki hentes, vagy húsfeldolgozó helyen dolgozik.
2016. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor megnyugodtam, hogy eddig is normálisan csináltam a dolgokat :)

2016. aug. 14. 18:31
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy bőrön nem megy be. Sebeknél van rá esély, de leggyakrabban szájon át jut be.
2016. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan! Terhesen odafigyeltem még jobban, hogy ne vágjam meg magam, de kb. ennyi. Nem terhesen se nyalogatom nyers húsos a vágódeszkát. Egyébként ha ennyire rettegünk, akkor ne a vega életmódra térjen át a család, hanem a fényevésre, ugyanis a mosatlan zöldség az egyik legnagyobb toxoplazma hordozó. :))))) De neeeeem, nem kell ennyire belemélyedni, mert becsavarodnánk! Higiénia és ennyi.
2016. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Térjünk át a fényevésre, ez jó :D

Akkor a zöldséget természetesen továbbra is mossuk, a nyers húst meg természetesen továbbra sem nyalogatjuk :D

Feldobtátok az estémet, köszönöm!

2016. aug. 14. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!