Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányok általában magasabbra...

A lányok általában magasabbra nőnek mint az anyukájuk?

Figyelt kérdés

A családomban minden nő magasnak számított a saját generációjában, és mindenki lehagyta a saját anyukáját. Nagymamám 168 centi volt, anyukám 172, a nővérem és én pedig 176 és 180.

Most babát tervezünk a párommal, aki mellesleg szintén magas, 185 cm :), és elgondolkoztam rajta, vajon ha lányom lesz, milyen magas lesz. Szerintetek túl fog nőni engem? :)


2016. aug. 15. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Na ne viccelj..:) Magyarországon a nők átlagmagassága 164 centi...Már anyukád is magas a nőkhöz viszonyítva, bár sok minden múlik a genetikán is! Nővéreddel pedig a nagyon magas kategóriába tartoztok.
2016. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Minden a genetikán múlik, de szerintem ezt így kijelenteni ,hogy magasabbra nőnek, mint az anyukájuk, hülyeség.
2016. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Pont erről beszélgettünk a múltkor az urammal, hasonló a helyzet nálunk is, de arra jutottunk, hogy a végtelenségig nem nőhetnek azok a gyerekek, szóval valamikor vissza kell fordulnia ennek a sorozatnak. :D
2016. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
27%

Igen.

Dédmamám 170cm volt, nagymamám 180cm, anyukám 193cm, a kishugim 2 méter 18 centi, a kislánya pedig közel 2 és fél méter. Úgy ám...

2016. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
A nagy számok alapján (amit felhoztál, az 3 generáció, értelemszerűen nem nagy szám) létezik egy bizonyos visszatérés az átlaghoz. Tehát minél magasabb vagy te, annál valószínűbb, hogy a lányod alacsonyabb lesz nálad. Konyhanyelven már leírták: nem nő végtelenségig az ember.
2016. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Én is 180cm vagyok,túl nőttem az anyukámat,húgom 168cm és ő alacsonyabb,mint anyukám:) Szerintem általánosítani nem lehet,genetikán múlik.
2016. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Anyám magasabb a nagymamámnál. Én kisebb lettem anyámnál. A legnagyobb lányom viszont magasabb nálam, anyámnál is.
2016. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért nő a nő.
2016. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagymamám alacsonyabb mint anyukám. Anyukám pedig magasabb mint én.

Persze nem azt kell nézni hogy most de ez most is igaz.

Mert ugye amikor már öregszik az ember akkor összemegy.

Hanem átlag életkorban is ez így volt.


Tehát nem igaz, hogy az anyja lánya magasabb mint az anyja.

Szerintem itt számít az is hogy mekkora az apja...

Anyukámnak az apukája magas volt de az anyukája alacsony, és anyukám inkább apukájára ütött növésben.

Én nem tudom kire ütöttem de növésben nem anyukámra mert ő kb. 170 cm és én pedig 162 cm vagyok. Tehát nem vagyok nála magasabb.

Nekem most lányom lesz egyébként és szerintem nem lesz magas mivel én se vagyok magas meg a férjem se.

2016. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én lányom magasabb lesz mint én vagyok szerintem .viszont ez tulnöjük a szülönket ez genetika és nem fiu lány kérdés .
2016. aug. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!