Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miután megszületik a baba a...

Miután megszületik a baba a külön kassza hogy működik egy családnál?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam ezen a külön kasszás dolgon, mert most tervezünk összeköltözni a párommal és felvetette ezt a dolgot. Egyik barátnőm mondta, hogy ők is azon vannak, de ott most született meg az első baba. Ő azt mondta, hogy amíg csak ketten voltak jó volt minden, mindent tudtak felesben fizetni. (számlák, bevásárlás, szórakozás, stb.) De most sosincs pénze, mert amit kap az államtól gyest abból a gyereknek vesz pelenkát és még néhány szükséges dolgot és nem marad belőle semmi. Pedig a férje nem kér pénzt a rezsire addig a pár hónapig, amíg a gyerek nem tud bölcsibe menni, az anyuka pedig ezáltal dolgozni. De addig nem tud elmenni fodrászhoz vagy nem tud venni magának egy felsőt. Mindenre kérnie kell a férjétől és ha jónak látja ad. De megalázónak érzi ezt a kiszolgáltatott helyzetet. Nálatok ez hogy működik? Itt elsősorban nem az olyanokra gondolok, akik milliós megtakarítással rendelkeznek és abból vígan elvannak 1-2 évig, mert nem ez az átlagos, bár ilyet is ismerek.

2016. aug. 21. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak gyerek nélkül működhet a külön kassza. Gyerek mellett csak úgy tudom elkepzelni, ha mindkét fél azonos ideig otthon marad a gyerekkel.
2016. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván ez esetben a gyerek dolgai is ménnek a közösbe!

Sosem értettem ezt a nagy én pénzem,te pénzed dolgot, ha amúgy egy csapat vagyunk!

De hogyhogy csak gyest kap?? Akkor azelőtt miből fizetett rezsit,ezt-azt ha most csak gyese van??

2016. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
84%
ez max úgy működhet, hogy gyed/gyed alatt anyuka a gyerekellátást természetben, apuka meg pénzzel oldja meg
2016. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
92%
Ezt igy nem ertem. Anyuka tartja el magát es a gyereket, apa meg fizeti a rezsit azt jo napot ? Érdekes
2016. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
81%
Közös kassza nélkül gyereket nem vállalnék. Az oké, hogy legyen mindenkinek saját "zsebpénze", amit a hobbijára és passziókra költ, de hogy fillérre pontosan nézzük, ki mikor és mennyit adott mire, na ne... Pont az ilyen helyzetek miatt.
2016. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
94%

Max. úgy ha szépen kiszámolják, hogy anyuka mennyit veszít a csed-del, gyed-del, gyes-sel és apuka szó nélkül kipótolja, a gyerek költségeit pedig felezik.

Vagy félidőben apuka jön el gyed-re és így egyenlítik ki a különbségeket.


De egyébként fsag.

A külön kassza csak ott működhet igazsagosan, ahol a felek teljesen azonosan keresnek, azonosan vállalnak részt a gyerek életében (a táppénzzel sem csak az egyik szív; nincs az sem hogy apuka állandóan túlórázik, míg anyué a gyerekfelügyelet...) és nem csak azonos a kereset, de jö nagy is, hogy ne lehessenek filléres problêmák, aminél az együtt gazdálkodás előrevezetőbb.


Egyébként ismerősi körben 1 párnál működik: mindkettő vezető beosztású, gyerekük pedig nem lesz.

2016. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
79%
A külön kassza szerintem úgy hülyeség, ahogy van, nekem családban elképzelhetetlen. Gyerekkel meg nem működik. Pláne, ha anyuka csak gyest kap, és azt még el is költi pelenkára. Amúgy miért ő veszi? Apuka gyereke nem kakil be? -_-
2016. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
17%
A külön kasszához nem tudok hozzászólni, nekünk nincs az, de az emberek azért nem GYES-t szoktak kapni, hanem CSED-et+csp-t, ami így több, mint a fizetésük összege volt. Aztán fél év múlva GYED-et, amihez ugye pluszban ott a csp is. És fél éves korától vállalhatnak otthoni vagy 4 órás munkát, ha van nagyszülő vagy ilyesmi. Szóval ugyanúgy működhet a külön kassza, ahogy azelőtt.
2016. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:
Az apuka nemcsak a rezsit állja addig a pár hónapig, hanem a benzint is és idáig 40-40 ezret adtak fejenként a bevásárlásra, most az apuka 60-at ad, az anyuka 20 ezret. De külön kell kérnie ha a gyereknek ruhát kell vennie vagy előre fél valami 20 ezer körüli oltástól, mert kuncsorognia kell érte és igenytelennek is érzi magát, mert egy 5 centis őszülő lenövése van. A nő egyébként magántanárként dolgozott, gondolom nem váltott ki egyéni vállalkozóit, ezért kaphat csak valami 26 ezret.
2016. aug. 21. 09:46
 10/79 anonim ***** válasza:
95%
És apuka szerint ez komolyan tök normális???
2016. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!