Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az óvónők, tanítók, amikor...

Az óvónők, tanítók, amikor kisbabát várnak, meddig szoktak dolgozni?

Figyelt kérdés
Mert gondolom egy idő után fárasztó meg nehéz meg nem ajánlott 20-30 kisgyerek után rohangálni, meg vigyázni rájuk, meg nevelni őket.
2016. aug. 22. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fárasztó. :) De az egyéni teherbírástól és a terhesség lefolyásától függ, ki hogy bírja.

Az elsővel tanév végéig dolgoztam, július 30-ra voltam kiírva. A másodikkal az elején betegállományba kerültem, feküdnöm kellett. A 20. héttől újra dolgoztam, szintén a tanév végéig, ősszel szültem. De több kolléganő az elejétől táppénzen van, más meg szinte végig tud dolgozni.

2016. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm-aki gimiben tanít-a terhesség végéig maradt,mert nem akarta az osztályát otthagyni(ballagtak,Ő volt az osztályfőnökük)).Június közepére volt kiírva,mivel érettségiző osztálya volt május-ban még elballagtatta őket.

A 2. gyerkőcnél is végig csinálta az évet,ott nagyon jól jött ki,mert szeptemberre volt kiírva.

2016. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom óvónője a 12. hétig volt. A suliban a tanárok a terhessegi időtől függetlenül tobbnyire úgy mennek tappenzre, hogy ne legyen befejezetlen tanévük
2016. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két tanárnőm várt babát, egyik szinte végig volt, tornát tanított, és nyomta velünk, pocakkal, aztán később láttam, hogy a kicsi is nagyon fitt módon lett nevelve, 2-3 évesen már futóverseny anyucival, és élvezte :) Másikuk év végéig szintén, egy hónap múlva szült.
2016. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)
2016. aug. 22. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki tudja, az kivárja a tanév végét, persze nem az egészsége rovására.

Nekem mázlim volt, október végére voltam kiírva, így simán végigdolgoztam a tanévet, kiránduláson a Bakonyban túráztunk, igazából még bírtam volna tovább is, de jött a nyár.

Egy kolléganőm január elejére volt kiírva, és a karácsonyi szünetig dolgozott.

Tanító vagyok.

2016. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanító vagyok, nem kezdem az új évet, decemberben szülök. Tudnék dolgozni, így alakult.
2016. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában tanitok, sajnos a 12. héttől táppénzen voltam. Szándékoztam végig tanitani, vagy amig csak lehet, de bevéreztem, és magas volt a vérnyomásom, ami miatt óvatosnak kellett lennem. Visszamentem volna igy is, de rengeteget kellett utaznom,és az sok vonatozást már nem mertem bevállalni folyamatosan.

A várandós kolléganőim közül sokan attól féltek, hogy a nagy járványok közepette összeszednek valamit, de ez lutri, azt bárhol megkaphatod.

Szóval ha minden rendben, és birod az iramot, akkor a Te döntésed, meddig dolgozol. Nekem nagyon lelkiismeretfurdalásom volt anno, hogy nem érettségiztethettem le a gyerekeket, de akkor ez fontosabb volt.

2016. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan felsőoktatásban dolgozom, de szemeszter végén hagytam abba. Januárra voltam kiírva, december végéig dolgoztam.
2016. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyám gyógypedagógus, osztályfőnök volt, amikor öcsém és én születtünk. Én áprilisi vagyok, az első félév végéig dolgozott, a következő félévet már más vitte.

Öcsém decemberi, és mivel elsősei lettek volna, velük már nem kezdte el a tanévet anyu, a negyedikeseitől elbúcsúzott, és utána kivette a szabadságát, majd táppénzre ment.

Én is suliban dolgozom (bár én nem vagyok pedagógus), azt látom, hogy most is hasonlóan szokták, ha lehet, akkor nyári szünetig dolgoznak, vagy félévig. Persze van, akinek egyik napról a másikra kell abbahagyni a munkát, mert veszélyeztetett terhes lesz, ilyen is van, megoldjuk/megoldják a pedagógusok. Meg mondjuk olyan is dolgozik nálunk, aki amikor megtudta, hogy terhes, másnaptól szabin volt, aztán kiíratta magát táppénzre. Kérdeztem tőle, hogy minden rendben van-e, de azt mondta, hogy igen, semmi baja, csak azért nem dolgozik, mert neki kismamaként jár a pihenés erre a kilenc hónapra. Mondjuk szerencsére ez ritka, általában inkább próbálnak minél tovább munkában maradni.

2016. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!