Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol lehet elintézni hogy a...

Hol lehet elintézni hogy a születendő gyermekemnek kötőjeles vezetékeneve legyen?

Figyelt kérdés

2016. aug. 24. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Anyakönyvi hivatal.

Mi 4 vezetéknév közül választhattunk (anya, apa, anya-apa, apa-anya), DE nem vagyunk házasok -apasági nyilatkozat tételekor. Házasságban úgy tudom, előre el kell dönteni, hogy mi legyen a szüóletendő gyermekek vezetékneve.

2016. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Házasságkötéskor nyilatkozni kell róla, hogy hogy lesz a gyerekek neve. Kivéve, ha pl. Kovácsné XY vagy, akkor automatikusan Kovács lesz a gyerek, nem is kérdezik, egyéb esetben igen.


Apasági nyilatkozatnál nem tudom, hogy ez lehetséges-e, erről egy anyakönyvvezetőt kellene megkérdezni.

2016. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Házasságkötés előtt kérdezik, mi lesz a gyerek neve. De születése előtt is el tudjátok intézni (ha módosítjátok a vezetéknevét), új anyakönyvit csinál az anyakönyvvezető.


Annyi a szabály, hogy vagy mindketten egy vezetéknévvel éltek, és a gyerek a kettőtökét kapja meg vagy valamelyikőtökével egyeznie kell.


Szóval olyan nincs, hogy apa Kovács, anya Nagy, anya lesz Nagy-Kovács, gyereknek meg Kovács-Nagy nevet akartok adni.

2016. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én felvettem a férjen vezeteknevét de a sajátom is megmaradt. Így lehet?
2016. aug. 24. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha például Kiss-Kovács Kati a neved házasságkötés után, mert a férjed Kiss, akkor ha jól tudom a következő vezetéknevek lehetségesek gyerek születése esetében:

Kiss

Kovács

Kiss-Kovács

2016. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 24. 11:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Első kérdés: házasok vagytok? Akkor a házasságkötéskor nyilatkozni kellett a gyerek vezetéknevéről. Ha ez nem a kötőjeles, akkor el kell menni az anyakönyvi hivatalba (még az első gyerek születése előtt), ott adtok egy nyilatkozatot, hogy a gyerek(ek) neve mi legyen.

Kivéve, ha -né vagy, akkor csak a születése után lehetséges a módosítás, családi név megváltozatásaként.

Te hogy viseled a neved?

2016. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Takácsné Pintér


Az eslő baba timplán Takács lett de ő a születése után meghalt,így nen tudom mina helyzet.

2016. aug. 24. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha Takácsné Pintér vagy, akkor a 2. pont lév érvénybe. Lehetőségeid, hogy kötőjeles legyen a gyerek neve:

a.) Takácsra anyakönyvezik és pár hónapos korában megváltoztatjátok a nevét. Anyakönyvvezetőnél, illetékbélyeg, űrlap kitölt, mint egy családi név megváltoztatásánál. Minden papírját cserélni kell majd. (mi ezt választottuk)

b.) születésig megváltoztatod te a házassági nevedet kötőjelesre és a te nevedet kapja.

2016. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kieg9. Ha az a.) pontot választjátok, akkor a következő gyerekeknél ugyanígy el kell játszani a névváltoztatást, a következő automatikusan csak az apja nevét fogja kapni.
2016. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!