Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötleteket kérnék, milyen...

Ötleteket kérnék, milyen apróságot tudnék csomagolni elsős gyermekemnek tízóraira? Olyat, ami nem túl laktató, csak mégis vigyen valamit

Figyelt kérdés

Valami apróságra gondoltam, mivel 3/4 8kor reggeliznek a suliban és 11.30tól ebédelnek. Nem szokott éhes lenni, inkább csak azért visz, mert a többiek is, és akkor neki is legyen valami a táskájában.

Szept. okt.ben szinte mindig szőlőt vitt (kedvence), szoktam venni szárítot almát, kölesgolyót, bulátát. Heti egyzser Dörmit, Kubu gyülölcspürét visz. Szeretném kicsit változatosabbá tenni, csak ötletem nincs. Alma nem jó, mert bebarnul, úgy már nem eszi meg (elöl hiányzik a foga, mindenképpen fel kellene szeletelnem neki).

Az osztálytársai szinte mindig oreot, dörmit, jó reggelt kekszet efféle édességeket visznek, amit én nem szeretnék.



2016. febr. 26. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcs, magvak (dió, mazsola). A lányom is azt szokott. Pl. a banán tökéletes, hiszen be is van csomagolva. :)

Meghámozott narancs, mandarin külön kis dobozkában. Amúgy az almát is meg lehet oldani, ha becsomagolod folpackba, akkor nem barnul meg.

2016. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Alma, banán! Ha zacskóba vagy folpackba csomagolod nem barnul meg!

Kekszek, esetleg kenyér héj nélkül valamilyen feltéttel.

2016. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Ez borzalmas amit írsz. Reggeli után nem igazán kellene bármit is enni, ha már 11:30-kor ebédelnek. Ha esznek, akkor csak is zöldség gyümölcs. Lányaim az oviba is csak répát, paprikát, gyümölcsöket(kivéve banán, mert az fogra ragados) visznek. Nálunk az oviban délelött tilos az édesség fogyasztása, még gyümölcs joghurt sem lehet. Nálunk nem is akarnak a gyerekek mást vinni, mert eleve a nevelök tudatosan elmondják, hogy mi az egészséges és mi nem, és hogy a csokiskekszek lelassítják öket és rongáják a fogakat.

Szerintem beszélj a szülöi munkaközösséggel, hogy az iskola eröteljesen az oktatóktól menjen rá az egészséges ételekre, vagy is a gyerekeknek napi szinten legyen elmondva, mi egészséges, mi nem. ìgy a gyerekek maguk kérik már otthon majd a zöldséget, gyümölcsöt.

2016. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Narancs, mandarin, hámozott répa, aszalt gyümölcsök, esetleg dobozos gyümölcslé.
2016. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az almát megpróbálom majd jól becsomagolni, hogy ne legyen sehol barna.

Igen, elég rossz így ez a rendszer, de be van osztva, ki mikor ebédel, és az elsősök kezdenek. Emiatt szendvicset én sem küldök be neki. Szülőin szóltak a tanítók, hogy ne édességet vigyen a gyermek, de sok szülő ezt figyelmen kívül hagyja. Ez viszont az én fiamnak is kellemetlen, hogy ő bezzeg csokit, műzliszeletet nem vihet, így abban egyeztem meg vele, hogy heti egy nap lehet Dörmi a tízórai.

2016. febr. 26. 14:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Őszintén, a répára eddig még nem gondoltam. pedig imádja, itthon sokszor eszik.
2016. febr. 26. 14:27
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

2. válaszoló vagyok!

3 válaszoló....azért az édesség nem az ördögtől való! Én szeretem a paprikát, de nem magában!!!

A banánnal mi a baj?! Hova ragad? Tápláló a banán, mondjuk pl.tízóraira!!!

Azért az sem mindegy, hogy reggeliznek-e otthon? Nálunk tízórai van, nem reggeli, így felesleges bármit is vinni, max. egy kis gyümölcs!

2016. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha citromlevet csepegtetsz rá, nem barnul meg dobozban sem.
2016. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon szereti a répát, sajtot, magvakat. Ha kijön a lépés, akkor sütök zabkekszet.
2016. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az enyém másodikos, imádja a répát, azt sokszor visz. Meg aszalt áfonyát, azt is nagyon szereti. Szívesen visz még sajtot is, pl. Babybel, vagy füstölt mozzarella snack.

Gyümölcsöt nem visz, azt minden nap kapnak az iskolában. Viszont ő szokott vinni szendvicset is, vagy valamilyen péksüteményt (főleg én készítem itthon, sós vagy édes muffint, vagy leveles tésztát), mert simán megeszik ennyit a tízórai, ebéd, uzsonna mellett is. Pedig amúgy aprócska, viszonylag vékony gyerek, hatalmas mozgásigénnyel. Mondjuk az is igaz, hogy elég válogatós, az ebédet sokszor nem eszi meg, mert nem a fogára való.

2016. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!