Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyósom megőrjít! Többi...

Az anyósom megőrjít! Többi lent. Ötletek?

Figyelt kérdés
Amióta tudomást szerzett az unoka érkezéseről, folyton a nyakunkra jár és már sok. Természetes az erdéklődése, de nem veszi észre magát. Eljött velem orvoshoz minap és mèg be se csuktam magam mögött az ajtót és hangosan kérdezi, hogy megvizsgált-e a doki kézzel és ha igen, mi a helyzet. 5-en ültek még ott, apukákkal köztük. Most a legújabb húzása az volt, hogy jön velem "szülni" és készít videót illetve 6 hónapra hozzánk költözik (2 utcára lakik). Elég volt belőle, de a párom védi. Mit csináljak? A vita nem megoldás, makacs asszony...
2016. aug. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak elmesélted az ilyeneket? Az én párom ő maga szólna rá, hogy ez nem normális viselkedés. Én is kismama vagyok de hál istennek minden rendben van az anyósom körül... Heti 1x lát megkérdezi hogy vagyok megsimogatja a pocakom és kész! Nekem ennyi épp elé meg szerintem neki is :D (nekem első baba, neki 5. Unoka :D)

Szerintem a megoldás a párodnál kezdődhet :)

2016. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fú,szar lesz neked,már jobb ha most leállítod,én nem mertem,mert nem akartam megbántani,és borzasztóan elmérgesedett a viszony,mert aztán már kb.a gyerekem anyjának képzelte magát,meg olyanokat csinált,hogy társaságban helyettem válaszolt ha kérdeztek,ilyenek.Pedig nem vagyok idióta.A párom meg elintézte annnival,hogy hát hülye az anyja,hagyjam rá.Na ez ment egy ideig,de annyira felőrölt idegileg,hogy egyszer sikerült higgadtan kiosztani.Azóta kicsit visszább vett,de normális talán soha nem lesz már :)
2016. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Razd le. Neked ez terhes, nem szeretned, nem is muszaj elviselned.
2016. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Indítás azzal, hogy még akarod őrizni a jó viszonyt, de... és akkor elmondod neki, mi a gond.

Hivatkozhatsz arra, hogy a te édesanyádtól is sok lenne ez, és ő is megérti, ha nemet mondasz valamire.

Illetve hogy a babavárás időszakát és a szülés utáni időszakot is szeretnéd a pároddal megélni, ez a ti intim magánügyetek. Nem szeretnéd bevonni a tágabb családot sem a szülésbe, sem a gyerekágyas időszakba, tessék tudomásul venni.


Ha besértődik, de nem áll le, akkor meg egyszerűen küldd el a pi.ba. Aztán hivatkozz a hormonokra. ;)

2016. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most állítsd le, mert később durvább lesz.

Felnőtt ember vagy, neked kell ezt megoldanod! Olyan nincs, hogy bemegy veled, elkísér, meg SZÜLNI megy veled, ha TE NEM akarod!

2016. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudod mi a baj? Hogy a párod adja alá a lovat.
2016. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

,,Nagyon kedves tőled, hogy ennyit segítesz, de úgy érzem, hogy ez számomra sok. Nem szeretnélek megbántani, hiszen tudom, hogy jó szándék vezérel, de kérlek hagyd meg számomra azt a szabad teret, amire szükségem van. Attól tartok, hogy ha ez így folytatódik elmérgesedhet a viszonyunk, így inkább most mondom még mielőtt konfliktus lenne belőle. Szívesen fogadom a tanácsaidat, de ennyi segítséget nem szeretnék elfogadni. Remélem megérted.''


Szerintem egy ilyesmi nem bántó.

2016. aug. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudja a határokat! Neked kell meghúzni azokat! Felnőtt ember vagy, ne menj bele a gyerekszerepbe.
2016. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
itt csak párodon fog múlni a dolog.
2016. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!