Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak-e itt négygyermekes...

Vannak-e itt négygyermekes anyukák? Milyen nehéz, hogyan szervezitek a mindennapjaitokat?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztunk, hogy a két gyermekünk mellé vállaljunk-e harmadikat - és amikor végre rászántuk magunkat, kiderült, hogy ikrekkel vagyok várandós! Az öröm mellett van bennünk egy félelem attól, hogy mennyiben más két gyermek neveléséről gondoskodni, mint négyről. Vajon megfelelően el tudjuk-e látni, rendszeres nagyszülői segítség nélkül? Van valaki hasonló helyzetben? Bármilyen tapasztalat megosztásának nagyon örülnénk!

2016. aug. 29. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó minden. Megmondom őszintén, hogy jogsi és kocsi nélkül nagyon nehéz, nekem múlt héten lett meg a jogosítványom, autónk az van, pont ma voltam egy nagyobb körön, amit busszal és gyalog kellett volna ebben a melegben megtenni és megváltás volt.

Igazából logisztika az egész. Van egy google naptáram, ami szinkronzálva van az asztali géppel és mobilommal és a gyerekek is nyugodtan beleírhatnak programot, mert tudják, hogy a sok mindent én nem tudom fejben tartani.

De amúgy semmi nehézség nincs benne, pedig semmi segítségem nincs apán kívül.

2016. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Gratulálok:-)! Biztosan megbirkóztok a feladattal, különben nem kaptatok volna ikreket! Mekkora a két nagyobb gyermek?
2016. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mekkorak a gyerekek ?

Az ikrek majd jol ellesznek egymassal, az eleje nehez lesz, de utana remekul eljatszanak majd.

A szomszedomnak 12 van es szuperul elvannak :) ( nem kisebbseg )

2016. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért az tök más,hogy 4 különböző korú gyerek van,vagy 4 gyerek,akik között van ikerpár is!A mi hátsó szomszédunknál 2 nagyobb után jött egy ikerpár.Hát,nem egyszerű Nekik,a saját bevallásuk szerint sem(mi is halljuk,hogy mi megy odaát),úgy,hogy a csajszi szülei rendszeresen ott vannak(napokig,ha kell együtt,de legtöbbször felváltva).Az én Apukámék egypetéjű ikrek,3. és 4. babaként érkeztek(anno 1944-ben).A nagyim sokat mesélt....bennünk is volt a para,hogy amikor-39 évesen-3.-at vállaltunk mi lesz,ha ikrek sikerülnek(5 ikerpár van az én családomban).A Férjem azt mondta,simán kinyírja magát.Persze viccnek szánta,de ismervén a környezetünkben lévő ikreseket(6 ilyen család van,a gyerekek kora 2 és 12 éves kor között van)

,mind azt mondják,igen nehéz az első időszak!Van,akiknek a kapcsolatát kezdte ki,van,ahol az anyuka borult ki.De-eddig-mindenhol megoldódtak a problémák.Szóval GRATULÁLOK,és mindent bele!

2016. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokan kérdezték a gyerekek korát: 7 és 4 évesek (két lány). A nagyobbik most kezdi az iskolát, a kisebbik már egy éve óvodás.
2016. aug. 29. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!