Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meghatározná nekem valaki a...

Meghatározná nekem valaki a szuperanyuka fogalmát?

Figyelt kérdés
Sok hozzászólásban olvasom, de nem tudom eldönteni kire írják azt, hogy szuperanyuka.
2010. ápr. 21. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

szerintem itt inkább negatív, pejoratív értelemben írják...

És azokra értik, akik szerintük azt hiszik, hogy mindent jól csinálnak és ezért tanácsokat osztogatnak.

Mondjuk én nem értem, ez miért baj, egy ilyen oldalon, ahol pont azért kérdezünk, mert "szuperanyukák" válaszaira vagyunk kiváncsiak.

2010. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az oldalon azokra a kisgyerekes, még otthon lévő anyukákra értik, akiknél mindig rend van, sosincsenek elcsúszva a házimunkával, mindig van főtt étel (időben), szóval az otthoni munkákat 100%-ban jól el tudják látni, és ezek mellett mindig van idejük sétálni, játszótérre menni, játszani a gyerekkel, esetleg még bevásárolni is, foglalkozásokra járni, plusz saját magukra is időt szakítani (csinos, alkalomhoz illő öltözet, hajukra, sminkjükre gondot fordítanak), és ezek mellett kedvesek, türelmesek, a férjükkel is jut idejük beszélgetni.


Amúgy szerintem aki minden kritériumnak megfelel, annak van egy titkos klónja :)

Nekem általában véve van időm a kisfiammal játszani, sétálni, plusz én magam csinosan öltözöm (na jó, itthon nem mindig), smink, haj rendben, de azért sokszor rumli van a lakásban. Ja, főtt étel is az esetek 99%-ában van, mert imádok főzni, de pl. a mosogatás nem az erős oldalam. Igaz, én már nem vagyok itthon, két éves elmúlt a kisfiam, de ez az elmúlt két évben is igaz volt.

2010. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez inkább ilyen csipkelődés vagy humor akar lenni, nem? :) de amúgy egyetértek a másodikkal kiegészítve azzal hogy mindeközben hogy ezeket csinálják és mindenre van idejük, még ezt jó alaposan érzékeltetik is a többi mamival akik olyan esendőek mint pl. én is.önnön nagyszerűségüket :))

2 gyerek mellett már nem vasalom a ruhákat csak a férjem ingjeit, és magunknak itthon mondjuk rendelem néha a kaját stb.:))

2010. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igazuk van az előttem szólóknak. Amiért itt inkább pejoratív értelemben használják ezt a kifejezést, az az olyan hozzászólások miatt van, amit feltehetőleg szuperanyuk írnak ki. Mint pl. a múltnap egy anyuka kérdezte, hogy más hogyan készül el mindennel, és az első hozzászólás az volt, hogy nem 11 órakor kéne felkelni! (ez nagyon sértő volt). Különben ha úgy vesszük, én elég közel állok a szuperanyusághoz (legalábbis szeretem magamról azt hinni): mindíg van főtt étel, a babám rendben, a ruhák kivasalva, folyton mosok, takarítok, néha párnát tömök, utána kenyeret sütök. Közben fogyókúrázok. Magamra is van némi időm, igaz, nem fodrászhoz járok meg kozmetikushoz. Otthon kozmetikázom magam, lakkozom a körmömet, bár most a menzi miatt nem epiláltam, de az is következik. És a csúcs az egészben (ezt hosszú leírnom, de még most sem hiszem el), hogy az egyetemet is úgy végzem, úgy fogom befejezni a 2. évet, hogy nem is tudtam róla, hogy egyetemre járok (tényleg hosszú, egész évben nem voltam órákon, ma az évfolyamvezető felhívott, hogy legyek szíves végre befáradni aláírni a tanulmányi szerződésemet, és majd ő beenged az óráira, hogy a tanévbefejezéshez szükséges kreditszámot elérjem. Megjegyzem, nemrég szültem, úgy gondoltam, halasztok egy évet. Közben úgy látszik, az egyetem megy nélkülem is.) Szóval ha én szuperanyuka vagyok, akkor istenuccse, bevállalom :)

Ja, és a csúcs, hogy rendszerint 10-11 órakor kelek fel!!!

Most megyek és a következő 5 percben megkötök egy pulóvert, kivasalom a cuccokat, kiteregetek és befejezem a takarítást!:)

(ja, különben az is számít, hogy ki mekkora házban szuperanyu. A mi viskónk egyszobás, kis miniudvarral, így könnyű rendet tartani)

2010. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindig mindent jobban tud mint te:-))
2010. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:) NEM ISMEREM :)
2010. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!