Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondhatta rólam, hogy...

Miért mondhatta rólam, hogy "szuperanyuka"? Sértés vagy bók?

Figyelt kérdés
Új szomszédunk költözött, és mesélte, hogy a másik ismerős szomszéd anyuka, akivel néha összejárunk azt mondta, hogy xy (mármint én) egy szuperanyuka. Itt, ezen az oldalon, úgy látom, ez sértésnek számít. Mit gondoljak?
2010. márc. 10. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
hát itt sértés. de ha úgy mondta, h szuper anyuka! úgy viszont bók:))
2010. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nem biztos, hogy sértés. Lehet, hogy jó anyának tart. De ha zavar kérdezd, meg, hogy mire gondolt a szomszéd amikor ezt mondta, abból ki fog derülni. De szerintem nem feltétlenül sértés.
2010. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Tudod, én azt mondom gúnyosan szuperanyunak, aki bébihordozóban köti magára állandóan a babát, egy falat üveges bébikaját nem ehet, 2 éves kora után még szoptat, és úgy egyáltalán nincs élete csak mártírként áldozza föl magát bugyután mosolyogva. De van olyan anyuka, akire azt mondom, hogy hú, de ügyes, mert mindent meg tud oldani és rengeteg türelme van, szóval a hangsúly számít. De szerintem ne törődj vele, csak egy ismerős.
2010. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy sértés vagy bók, az nagyban függ attól, hogy milyen a viszonyotok. Látatlanban nehéz ezt megtippelni:)

Ha kedvelitek egymást, összejártok, és segítetek egymásnak gyereknevelésben, stb, akkor nem hinném, hogy sértés.

De mondom, ezt így elég nehéz megállapítani:)

Egyszerűen fogd fel bóknak, szuper anya vagy és kész:D

ҝ

2010. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
némi iróniát érzek ebben a megjegyzésben.Ha valakivel megvannak elégedve,vagy dicsérni akar az azt mondja,hogy jó anya vagy.az dicséret.viszont nem is biztos,hogy sértésnek szánta,csak ironizált.de ne vedd magadra.
2010. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj! Ő ezt bókként mondta.

Te is érzed!


Itt más a szövegkörnyezet.

Szóben ezt "főana"-nak mondják.A negetívot.

2010. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szuper anyuka az nem "szuperanya".Ne keverd össze!
2010. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én csak azt tudom, hogy az életben és itt is arra mondom hogy szuperanyuka, aki azt hiszi hogy csak úgy jó és csak úgy van és csak úgy lehetséges ahogy ő gondolja, de ez mellett még le is hülyézi aki nincs vele egy állásponton. Akinek nem hisztis a gyereke, akinek áldott jó gyerekei vannak és az ő gyerekei tutira nem lehetnek sem csúnyácskák, sem butácskák és már 9 hónaposan beszélnek... :)) na nálam ez a szuper anyuka, gondolom azért nem ismertél magadra :)))))

Én őszintén szólva egy kicsit távolságtartó lennék a helyedben azzal az anyukával aki mondta és azzal is aki tovább adta mert nem tudhatod hogy valóban hogyan mondta.

2010. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!