Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennetek? Az eszem azt...

Ti mit tennetek? Az eszem azt mondja varjak a szivem, hogy vagjunk bele.

Figyelt kérdés

Parom 31 eves es gyeremeket szeretne. Felelossegteljes, csalad centrikus es lehet ra szamitani.


En is szeretnek, de anyagilag meg nem erzem magunkat keszen. Tudnank elni nem lenne problema, de nem tudnank felretenni es jo lenne egy hazba elkoltozni, nem csak alberletben elni.


O azzal ervel hogy ez gyerek mellett is megvalosithato lenne. Amit persze tudok is de nehezebben. Sokkal.


Sokszor eszembe jut annyira kiszamithatatlan ez a vilag, egy tartos betegseg, hirtelen halal tul nagy terhet rona az itt marado vagy egeszseges felre tartalek nelkul.


Kb. 1 hete minden nap felhozza ezt a temat sok mindenben igaza van, de egy nagyobb megtakaritassal, nyugodtabb minden, mert legalabb a penz nem kerdes.


Vagy nem jo igy gondolkodni es inkabb a probaljuk es csinaljuk a jo?


Te mit gondolsz?


2016. aug. 30. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Én vállalnék. El is mondom miért huszas éveim elején volt egy jó kapcsolatom ahol én is még várni akartam, házra gyűjtögetni. Sajna a kapcsolat emiatt tönkrement én meg itt vagyok 30 évesen baba nélkül amikor legkésőbb huszas éveim közepén szerettem volna az első babát.
2016. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Mivel magadról nem írtál semmit, így nehéz lenne válaszolni. Illetve a párom szóból gondolom, hogy nem vagytok házasok. Én eleve nem vállalnék gyereket házasságon kívül.
2016. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha mindig a tökéletes élethelyzetre vársz, elszaladnak az évek... Szerintem ha vagytok babára akkor vágjatok bele :)
2016. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem mindig lehet kifogást találni illetve mindig 0lehetne jobb a körülmény is a gyerekvállaláshoz. Nyilván semmire nem kell szülni de örökké várni az ideális állapotra is felesleges mert lehet sosem lesz minden teljesen vagy elég tokéletes és a végén kifuttok az időből. Van aki évekig próbálkozik, van akinek egyből összejön, ezt is bele kell számítani.
2016. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Kár mindig a megfelelő helyzetre várni, mert így elszaladnak az évek úgy, hogy észre sem veszed. Ha stabil a kapcsolat, én belevágnék.
2016. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Abban az esetben, ha mindkettőtök el tudná tartani a gyermeket egyedül is, úgy belevágnék. Mint te is írtad, bármikor történhet bármi, baleset, rokkantság, halál eset. Nem bizalmi kérdés ez sok esetben.
2016. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mekkora megtakarítást szeretnél? Ha nem tudod, akkor várjatok még a babával, mert ez csak egy kifogás. Ha van konkrét cél, akkor tessék nekiállni spórolni, kitűzni egy időpontot, ameddig meg kell lennie. Írjatok listát a kiadásokról, ami nem létszüksèg, azt átcsoportosítani megtakarításba.

A saját ház nekem mondjuk kevésbé lényeges, pláne a mai világban, mikor egyik napról a másikra fordulhat az ember élete, és lehet, hogy hetek alatt egy másik országba cuccol.

2016. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
fundamentáznék és vennék egy lakást...albérletbe nem szülnék. de ez én vagyok.
2016. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondolkozol. Mi 2 évet vártunk babára, mert albérletben éltünk. De nálunk fordítva volt, a férjem akart várni én meg nagyon vágytam már babára. A baba tejallergiás, az orvos magán, eleinte sok gyógyszer hasfájásra, mikor mi, valamire mindig kell költeni. Nem tudom hogy lenne saját lakásunk, ha a szívem miatt vágunk akkor bele. Leginkább sehogy. Lehet átlagos esetben nem nagy költség a baba eleinte, de van, mikor igen.
2016. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És te hány éves vagy? 30-nál már belevágnék.
2016. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!