Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit tennétek? Min...

Anyukák, ti mit tennétek? Min spórolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval 6 éve "protekcióval" kaptam egy munkát (tudom nem szép dolog). 3,5 éve megszületett a kislányunk. Férjemnek nem volt munkája, de mostmár az én munkahelyemen is segìt illetve alkalmi munkái vannak. Szülés után visszatudtam menni a munkahelyemre de úgy látszik csődött mond mert súlyos gondokkal küzd a cég szóval lehet elveszìtem a munkámat és a férjem is a "másodállását". Most költözni készülünk és reménykedem hogy több munkalehetőség van. Férjemnek kilátásban egy munkahely de az sem biztos (bár annak több az esélye mint hogy sikerül megmenteni a céget). Akkor most a férjemnek lesz munkahelye és nekem nem? Esetleg egyikünknek se? A legjobb az lenne ha mindkettőnk dolgozna de elég kicsi rá az esêly de reménykedünk.

Ti mit tennétek? Min spórolnátok? Gondolkoztunk hogy a szülőkhöz költözünk de egyikünk se akarja, csak a leszükségesebb esetben. Vagy hitel? Bár úgy tűnik hogy a költözés se megy olyan könnyen

(Negatìv kommentelők kìméljenek)


2016. jún. 24. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján mégis hogy?

Semmi konkrétumot nem írtál, hogy mennyi a keret és mire mennyi megy...


Írj szépen ktgvetést és ha többeszed van, mint ami látszik, rájössz.

2016. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Én elkezdeném keresni az okát,hogy a férjemnek miért nincs évek óta normális munkája és miért kellett nekem pici gyerek mellett eltartani magunkat,meg miért veszíti el most is a "másodállását".
2016. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha mindent kifizetünk 50-55 ezer marad ruhára, kajára +szeptembertől ovi.

Itt olyan szegénység van ha nincs valakinek protekciója vagy nem örökölt valami vállalkozást akkor alig talál munkahelyet. De a munka miatt költöznénk. A "másodállása" az én munkahelyem, szóval ha megszűnik mindketten megyünk

2016. jún. 24. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagy értelmetlen zagyvaság! Mire vársz választ?

Mi az, hogy min spórolnánk? Azt se tudjuk, mennyi a bevételetek, mire adtok ki! Mondjuk az mindegy is, mert megszűnik a munkátok. Nem értem, minek írtad ki ezt az egészet!

2016. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Az a gond, hogy későn gondolkodtok költözésen, spóroláson. Már akkor kezdtek ezen matekozni, mikor bármelyik percben munkanélküliek lehettek?


Hitelt a semmire biztos, hogy nem vennék fel. Miből fizetnétek, ha nem lesz munkátok?


Én még most költöznék szülőkhöz, aztán kutatnám a munkalehetőségeket a legközelebbi nagyvárosban (vagy ahova jelenleg költözni szeretnétek). Addig talán picit tudnátok félre tenni. Most albérletben laktok? Vagy saját házban? Ez sem mindegy. Ha albi, akkor az albérlet díját meg lehet spórolni, persze a rezsibe akkor is pótolni illik, ha a szülőknél lakik az ember fia/lánya.


Annyira kevés a jelenleg megmaradt összegetek, hogy azon nem igazán lehet azon még spórolni. Az is fura, hogy ennyi pénzből hogy tudtok 3man megélni. Ha csak 50 ezer Ft-om maradna 1 hónapra kajára, ruhára, és egyéb váratlan kiadásokra, akkor már rég léptem volna. Pedig mi sem élünk fényűzően, nem keresünk több száz ezret, nem veszünk minden hónapban ruhát, nem kerül minden nap 2 fogásos étel az asztalra, mégis mindig van arra, amire épp kell.


Na de mind1, tanácsot kértél, hátha 1-2 ötletem segít:


Csinálj költségvetést, hátha lehet többet megtartani. Pl. ha feltöltő kártyás telefonotok van, akkor lehet, hogy jobb megoldás egy előfizetéses csomagot választani, ahol egymással ingyen tudtok beszélni, hálózaton belül is kedvezményesen (Mi is kártyások voltunk, aztán adódott egy lehetőség, váltottunk előfizetésesre. Kártyásként minimum 7-8ezer ment el egy hónapban, de akkor sem tudtunk sokat beszélni. Előfizetésesként 5000 max. a kettőnk számlája együtt, és korlátlanul beszélhetünk egymással.)

Érdemes a rezsiteket is megnézni. Bár ha albérletben laktok, akkor sokat nem tudtok rajta spórolni. De ha saját hát: Feltöltős villany? (mondjuk ehhez nem értek, de ismerősök között akinek olyan van, csak dicséri, hogy jobb, olcsóbb)

Internet, tv, olcsóbb díjcsomagra váltani.

Kaján nem igazán tudsz spórolni, hisz gondolom ott már akciósokat vásárolsz, hisz nagyon kevés a pénz. Ha nem, akkor ahogy előttem javasolták, költségvetést csinálni. Nem naponta vásárolni, hanem pl. 1-2 hétre előre. Tartós élelmiszer mindig legyen otthon, tészta, liszt, cukor, rizs, olaj.... Előre tervezd meg a menüt legalább 1 hétre és akkor csak a friss hozzávalókért kell elugrani, ha épp nincs otthon, de felesleges dolgot ne vegyél. Főzz 2-3 napra.

Mosásnál öblíteni lehet ecettel is, pár csepp illóolaj bele, és jó illatú lesz a ruha. Mosóporhoz mi vettünk mosószódát, 2 kg 800 ft körül mozog, sokáig elég. A mosóporból így fele annyi kell, de annál is figyelem az akciót. Tomit használok. Pl. most legutóbb vettem egy 50 mosásra elegendő csomagot 1990 Ft-ért, mellette volt a 40 mosásra elegendő csomag 2200 Ft-ért és a 60 mosáshoz elegendő 2800 Ft volt.

Kinőtt gyerekruhákat eladni, nem elajándékozni, elpakolni. Annak az árából venni újat neki. Lehet, hogy neked is van a szekrényed mélyén olyan ruhadarabod, amit nem hordassz, de eltetted, hogy egyszer majd biztos jó lesz. Ne tartogasd, mert úgysem fogod többet felvenni, add el. Férjed szekrényében is nézzetek szét, hátha ott is akad olyan ruha.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, bocsi, ha hosszú lett. Aztán fel a fejjel és lépjetek mihamarabb valamerre, ne várjátok meg a teljes csődöt.

2016. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Az egyik napról a másikra jött a cég csődje. Hétfőn hallottam valamit hogy bezárunk de nem hittem el mert jól ment minden (akkor ezek szerint rosszul láttam) ha ma nem kérdezek rá a főnöknél nem tudom mondja-e. Tv-nk, netünk 2,5 hónapja nincsen csak mobilnet. Eddig a félretett pénzünkhöz nyúltam hozzá de ha nem volt muszáj nem vettem ki belőle viszont az is kezd elfogyni. Saját házunk van de az eladáson gondolkozunk. Mindenből probálom a "legolcsóbbat" megvenni illetve ha akciós valami nagy tételben veszek

A ruha eladás jó ötlet, én is gondolkoztam rajta :)

2016. jún. 24. 19:38
 7/11 anonim ***** válasza:

ha minden kötél szakad, gyár van a közelben? keresnek a környéken embereket ilyen helyekre?

nem egy könnyű munka, de nem is biztos de addig csak kitart, amíg találtok rendes munkát. :o

remélem sikerül!

2016. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen 1-2 gyár van a közelben viszont rengetegen jelentkeznek de megpróbáljuk :)
2016. jún. 24. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk eleve nem lenne gyerekem, ha a férjem nem lenne képes munkát találni. ...

Mondd le a mobilnetet és költözzetek olyan helyre ahol több a munkalehetoseg

2016. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A költözésen vagyunk csak nem olyan könnyű. Nekem az internet munkámhoz kell, bár a munkahelyemen is van net de ha valami hétvégén jut eszembe akkor nem tudok beszaladni
2016. jún. 24. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!