Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás? Van köztetek olyan...

Névadás? Van köztetek olyan /ismertek olyat h vki megbánta amilyen nevet választott?

Figyelt kérdés

Mi volt az oka?

Mi volt a név és mi lett az új? (Akár privátban is jöhetnek válaszok)


2016. szept. 1. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Az egyik ismerősöm amíg meg nem született a gyerek azt hitte, hogy fia lesz. Egyértelműen ezt mondták (nem is egy orvos!), de végül lány lett. Mivel akkor tudták meg, nem igazán variáltak. Noémi lett a kislány. Megbánták, mivel a vezetékneve is "n"-re végződik és így kiejtésben egy kicsi érdekes.

A másik ismerősöm lánya Csenge lett. Borzasztó mert nem lehet becézni. Aztán ha valaki kedves akar lenni a lányhoz és a nevet becézni próbálja, anyuka teljesen ki van akadva. Anyuka ezért bánta meg (mert mások hülye beceneveket adnak), a család meg azért mert képtelenség normálisan becézni. Egyébként érdekes, mert az anya azt mondta, hogy mennyire nem kell, hogy lehessen becézni, de most ő maga is bajban van ezzel, még ha nem is hangoztatja.

2016. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek, ahol a szülők engedtek anyósnak, aki nagyon erőltette az Ilona nevet, mert a családban nem tudom hány generációig visszamenőleg mindenki Ilona volt, és így végül ők is ezt a nevet adták a lányuknak. De megbánták, főleg, mert igazából nem is ők választották, hanem anyós... No, meg a családi összejövetelek is mókásak, ahol ha azt mondod: "Ilona", akkor egyszerre 6 nő kapja oda a fejét.
2016. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Bár még csak 2 éves a gyerkőcünk, de egy percig nem bántuk meg a névválasztást (mondjuk nekem hosszú évek óta szívem csücske volt a választott keresztnév).

Olyanoknál hallottam utólagos kesergésről, ahol hagyták beleszólni a családtagokat vagy az aktuális divat szerint böktek rá egy névre.

2016. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én olyan családot ismerek, ahol egy teljesen átlagos nevet adtak a gyereknek (talán Bence, már nem is emlékszem), csak aztán otthon elkezdték máshogy szólítani folyton (konkrétan Ödönkének, mert az milyen vicces) és mire észbe kaptak, teljesen rajta ragadt a gyereken. Mire hároméves lett, már csak erre a névre hallgatott, és a vicces kedvű szülőknek végül hivatalosan is meg kellett változtatni a gyerek keresztnevét. Hát, ők nagyon megbánták.
2016. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!