Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan anyákat, akik...

Ismertek olyan anyákat, akik az átlagnál többet küzdöttek hogy gyerekük legyen? Milyen a szülői magatartásuk, attitűdjük, van különbség azokhoz képest, akiknek könnyen ment?

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Velem egyszer közölte egy másik anyuka, hogy látszik, hogy én nem vártam annyit a gyerekeimre, mint ő, mert ő sokkal jobban odafigyel, állandóan fejlesztésre hordja őket, aggódik, mindent megtesz értük, bezzeg én... Csendesen megjegyeztem, hogy 3 gyerekre összesen 4 évet vártam, szerintem az nem volt kevés idő... Ő meg egy helikopteranyu. De ezt nem mondtam ki hangosan. Szóval nincs összefüggés. Mindenki olyan anyuka, amilyen a természetéből következik.
2016. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Én kettőt ismerek, az egyik egs tündéri szülőpár, de ha nem várnak rá akkor is ilyenek lettek volna, mert ilyen a habitusuk, sok éve ismerem őket. A másiknál az anyuka az a típus, aki a látványosan anyahiányos gyerekét lepasszolja hetekre a nagyihoz, folyton a munkáját helyezi a fő helyre, és munka után még barátnőzik, manikűröshöz, pedikűröshöz, személyi edzőhöz jár, meg vásárolgat. Én nem mondom, hogy nem jár anyukának kikapcsolódás, de ez túlzás, a kislány láthatóan szenved ettől, és ha ott az anyja akkor szó szerint nem engedi el, még a wc-re is megy utána.

Szerintem nagyrészt habitus, mint várakozás kérdése, kivéve persze, ha akkor jön össze, mikor az ember nincs felkészülve.

2016. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is. Az egyik barátnőm mondta, hogy ő másképp éli meg az anyaságot, sokkal jobban megbecsüli, mert sokat küzdött érte. Én nem érzem magam rosszabb anyának, csak mert szerencsém volt. Azt hiszem, nekem a gyerekeim a legdrágább kincseim, még ha könnyen jöttek is, meg tudom becsülni. Nagyon rosszul esett, bevallom, azóta ezen agyalok, hogy nem hinném, hogy ettől függ. Még nem szült meg egyébként, szerintem elképzelte, hogy ha neki lenne, ő bezzeg nem nyafogna, boldogan lenne fáradt, stb. Gondolom a vágy miatt.
2016. aug. 24. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Én ismerek pl egyedülálló anyukát, aki vért izzadva is helyt akar állni, egyedül vitte az éjszakázásokat, non stop babasírást és az tartotta benne a lelket, hogy dehát mégis kire számíthatna a gyermek, ha az anyjára nem.

Másnak meg ahol férj is van, többet megesik, hogy anyuka kiborul, feladja meg depizik és lepasszolja.


Szerintem az is hogy mennyire várták, olyan kimerítő stresszes embertelen helyzetekben erőt ad.

2016. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Ezek az anyukák túl sokat képzelnek magukról, én azt gondolom.

Van két csodás gyerekem, imádom őket, pedig gyorsan összejöttek.

Most, két missed ab után várjuk a harmadikat. Mondhatom, hogy megküzdünk érte.

De nincsenek illúzióim, tudom, hogy ha hozzá kell felkelni este nyolcadszor, egy kvaéletet ugyanúgy el fogok morogni, amíg kimászok az ágyból,

2016. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Unokatesóm több mint 10 évet vártak gyerekre (korai vetélések, inszemináció, lombik programok, végül örökbefogadással lett gyerekük). Alapból jó szülőknek tartom őket, nagyon szeretik a két gyereküket, mindent megtesznek értük, a gyerekeken is látszik, hogy sokat foglalkoznak velük. De köztünk pl. nagyon látszanak a szülői különbségek (én egy kihagyott bogyó miatt "véletlen" lettem terhes). Ő nyilván a sok év alatt elolvasott minden létező könyvet a gyereknevelésről neves professzoroktól, gondolom neten is folyton ilyeneket olvasott, szóval mindenről határozott elképzelése volt, mindent tudományosan közelít meg. Ő szigorúan betart mindent, ahogy a nagy könyvben megvan írva, mind a napirendjüknél, mind az étkezésüknél, tényleg bárminél, még a játék vagy mesekönyv választásnál is komoly kritériumokat vesz figyelembe. Emelett mindent túl aggódik. Már egy kis kiütés, köhögés, bármi elváltozásnál aggódva hívja a gyerekorvost (vagy anyukámat, mert ő is orvos), hogy ez mitől lehet. Én ennél sokkal lazább vagyok. Mindent lazábban és spontán kezelek, nem vagyok egyáltalán túlaggódós, ahogy egy gyerekneveléssel kapcsolatos könyvet se olvastam, amire hagyatkoznék. Én ilyen vagyok, ő alapból más típusú, de biztos vagyok benne, hogy ez a több mint 1 évtizedig tartó küzdés is nagyon befolyásolta ebbe az irányba.
2016. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tudok egy olyat mondani, hogy már nagyon régóta vártak rá és azt mondta az anyuka hogy ő már nem fogja tudni úgy szeretni a gyermekét mert így "megváratta". Eleinte beleélte magát meg minden és mindent megtett, normális életet is élt aztán még mindig nem jött össze na akkor el kezdett zülleni és sokat "szenvedett" az életben és semmi nem jött össze neki, munka se semmi se, élete se volt. Aztán hirtelen jött a "meglepetés" terhes lett váratlanul. Még nem szülte meg, a züllést azt abbahagyta, de elvétve még mindig előfordul nagyon ritkán hogy "rossz életet él". Mert ugye megszokta, sokat szomorkodott és most már csak abban reménykedik hogy ez a baba ha megszületik akkor minden teljesen meg fog változni és lesz kiért élnie. De hogy mennyire fogja szeretni ez majd akkor derül ki amikor a világra jön és egészséges is. Mert azért az a legfontosabb hogy egészséges legyen ő is és az anya is.
2016. aug. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy rokonom, akinek idősen, sok sikertelen lombik után született meg a kislánya, aki nagyjából egyidős az én gyerekeimmel, és elég sok időt töltenek együtt. A nő több mint tíz évvel idősebb, mint én, eddig nem sok közös volt bennünk, de most, hogy mindkettőnknek van gyereke, tök jóban vagyunk. :)

Számomra kicsit furin neveli a gyereket, de nem tudom, hogy ez a sok várakozásnak tudható-e be, vagy a korának, vagy egyszerűen csak ilyen természetű. Rettenetesen félti mindentől, tudományos alapokon táplálja, a kislányon mindig egy réteggel több ruha van, mint az én gyerekeimen, stb, ugyanakkor nem nagyon van türelme hozzá, ezt ő is bevallja. A gyerek amúgy cuki, és mondom, az anyuka is rendben van a maga módján, csak kicsit mások az elképzeléseink a nevelésről.

2016. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!